Český startup 3Dsimo ukázal dílnu do dlaně

Mezinárodně úspěšný český technologický startup 3Dsimo představuje vlajkovou loď svého sortimentu - 3Dsimo MultiPro v kompletní produktové řadě. Ta zahrnuje sedm unikátních nástavců, které rozšiřují možnosti využití již etablovaného multitoolu, a nabízí tak kompaktní dílnu, která se pohodlně vejde do dlaně. V době uzavřených hobbymarketů i dlouhých večerů strávených v rodinném kruhu dokáže tento nástroj provést nutné opravy, dát prostor kreativitě a navíc zabaví i potomky.

Jana Koutná ikona hodiny30. 10. 2020 11:34
Foto: archiv 3Dsimo Foto: archiv 3Dsimo

3D pera byla zajímavým produktem, ale dnes je vyrábí desítky firem v různé kvalitě. V 3Dsimu však věříme, že náš multitool má mnohem větší potenciál a může být užitečný všem, nejen nadšencům do moderních technologií a fanouškům 3D tisku. MultiPro jsme proto vyvinuli jako všestranný nástroj, který zvládne nahradit většinu nářadí v běžné dílně a měl by tak patřit do všech moderních domácností. S jediným nástrojem dokážete pomocí výměnných nástavců postavit boudu pro psa, opravit motocykl nebo vyrobit osobitý dárek,“ uvádí David Paškevič, CEO 3Dsimo.

Sada 3Dsimo MultiPro 4in1 ve své základní výbavě obsahuje multitool vážící pouhých 70 gramů s LCD displejem pro jednodušší ovládání a čtyřmi vyměnitelnými nástavci: perem pro 3D kreslení, pilkou, pájkou a nástavcem pro vypalování do dřeva či kůže. Pro maximální využití nástroje je možno jej upgradovat na MultiPro 7in1, a to přikoupením dalších nástavců – přímočaré pily, šroubováku a vrtáku. K dispozici je navíc aplikace, která majiteli dovolí MultiPro i v budoucnu aktualizovat jednoduchým updatem firmwaru a používat nové nástavce, které firma vyvíjí. S trochou nadsázky se tak jedná o nástroj, který nikdy nezestárne.

Nechceme přispívat k zahlcení trhu dalšími a dalšími nepotřebnými věcmi, proto je pro nás životnost našich produktů zásadní. Chceme vyrábět praktický nástroj ve vysoké kvalitě, který si zákazník bude moci sám upgradovat pomocí jednoduché appky a využívat ho dlouhé roky. Konečně i za myšlenkou univerzální dílny do dlaně stojí náš přístup k udržitelnosti. Mnoho věcí je možné si opravit nebo vylepšit doma, než abychom je vyhazovali a kupovali stále nové. A MultiPro je tím pravým pomocníkem, který v této snaze může pomoci,“ nastiňuje svoji vizi zakladatel společnosti.

Foto: archiv 3Dsimo Foto: archiv 3Dsimo

K čemu konkrétně lze tedy MultiPro využít? Například k drobným opravám nábytku, broušení povrchů, tuningu karoserie aut, opravě jízdního kola nebo sestavení elektronických komponentů. MultiPro si s dospělými užijí i jejich ratolesti – mohou například prostorově nakreslit svou oblíbenou filmovou postavu, vyřezat halloweenskou dýni nebo vyrobit model letadla. V neposlední řadě multitool využívají také umělci a designéři. Lze s ním totiž vytvářet subtilní skulptury, navrhovat originální oblečení či doplňky, vypalovat do kůže nebo gravírovat do skla. MultiPro nalezne uplatnění v ruce každého člověka, ať už prakticky, technicky či kreativně zaměřeného.

Všechny produkty 3Dsimo jsou kompletně vyvíjeny i produkovány v libeňské dílně, kde společnost sídlí, a jedná se tak o ryze český výrobek. Firma na místě produkuje všechny komponenty včetně obalů, ve kterých se multitool dostane až ke koncovému zákazníkovi. Kompletní sada 3Dsimo MultiPro je od tohoto podzimu k dostání ve většině předních českých internetových obchodů.

O 3Dsimo

Nejnovější články

Expertní pohled
Ochranná známka: zdánlivá banalita, která se firmě vyplatí

Laicky řečeno jde o maličkosti, které tvoří duši...

Ochranná známka se dá přirovnat k zámkům nebo...

Ochranné známky mají takřka hodnotu zlata nejen pro...

Ochranné známky se totiž netýkají jen firem, ale...

Německá značka oblečení Adidas například v minulosti vedla...

Aktivity HK ČR
Firmy mohou přispět k masivnímu proočkování populace

Metodika očkování proti onemocnění covid-19 se týká zaměstnavatelů...

Aktuality
MPO přijímá žádosti do programu COVID 2021

„V programu COVID 2021 kompenzujeme 500 korun na...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
České sklo zdobí jeden z nejkrásnějších hotelů světa

Interiér hotelu La Mamounia (známá jako Grande Dame)...

První ze světelných instalací se nachází v čajovém...

Čeští skláři vytvořili obě plastiky podle návrhu dvojice...

Nezařazené
Firmy mohou získat dotace na výzkum

Výzva je určená malým, středním i velkým podnikům...

Oproti předchozím výzvám mohou firmy podat více žádostí....

Nezařazené
Pět vítězů, zbylí jsou zatím poražení

Bohužel, korona-šampiónů je zatím pouze několik: vedle výroby...