Pátek 27. listopad 2020
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Vodafone je TOP Odpovědnou firmou 2020

Vůbec nejvyšší rating mezi velkými firmami přinesl Vodafonu letošní sedmnáctý ročník prestižního ocenění TOP Odpovědná firma, který je tak lídrem v udržitelném podnikání v Česku. Kromě toho Vodafone získal ocenění i za projekt Family Friendly Benefity, kde například nabízí nejen novopečeným tatínkům celých 16 týdnů placené dovolené. V další kategorii porotci ocenili mobilní aplikaci Bright Sky pro řešení problému domácího násilí.

Ondřej Luštinec ikona hodiny20. 11. 2020 16:25
Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Přes 50 nezávislých porotců, například z akademické sféry a neziskového i komerčního sektoru, rozhodlo o letošních oceněních TOP Odpovědná firma 2020. Jde o jediný rating svého druhu v Česku a Vodafone uspěl v několika kategoriích. V první řadě jde o kategorii TOP Odpovědná velká firma, kde operátor získal vůbec nejvyšší rating ze všech firem (96 %) a stal se tak lídrem v udržitelném podnikání v České republice. Hodnocení je sestaveno na základě bodového zisku v pěti oblastech: strategie, odpovědné HR, odpovědný přístup v dodavatelsko-odběratelském řetězci, životní prostředí a podpora komunit.

Zařazení mezi tři nejlepší firmy připadlo Vodafonu v kategorii TOP Odpovědná firma v diverzitě, a to za projekt Family Friendly Benefity. Od letošního dubna poskytuje společnost 16 týdnů plně placené rodičovské dovolené každému zaměstnanci, jehož partnerce se narodí dítě. Stejná nabídka platí i v případě adoptování dítěte. Prvních 16 týdnů mateřské dovolené dostanou plný plat i maminky – firma jim dorovná rozdíl do plné mzdy. A aby byl návrat do práce plynulejší, dostávají rodiče možnost dalších 6 měsíců pracovat na částečný úvazek za plnou mzdu.

Volno pro čerstvé rodiče, ale i na péči o nemocné

Benefity umožňují oběma rodičům pečovat o děti společně, přinášejí flexibilitu a čerpat je mohou i stejnopohlavní páry,“ říká Zuzana Holá, ředitelka korporátní komunikace a udržitelnosti Vodafonu. „Nejvyšší hodnocení v silné konkurenci řady firem s odpovědným přístupem k podnikání nás nesmírně těší, protože oceňuje nejen naši strategii a cíle, ale především pokroky ve všech oblastech, tedy nejen v diverzitě, ale také například v přístupu k životnímu prostředí nebo dodavatelům,“ dodává.

Firma přitom myslí na své zaměstnance i v jiných situacích: například až dva pracovní týdny placené dovolené dostanou ti, kteří se potřebují postarat o vážně nemocného člena rodiny.

Aplikace pomáhá s řešením domácího násilí

Třetí ocenění přinesla Vodafonu subkategorie TOP Odpovědná firma pomáhající okolí – Anti-COVID počin, která byla vyhlášena výjimečně pro rok 2020. Vodafone uspěl s projektem mobilní aplikace Bright Sky pro řešení domácího násilí. V době karantény nebo velmi omezených společenských styků může být taková aplikace důležitější než kdykoliv dříve.

Během jara jsme oslovili Českou poštu a šest soukromých přepravců, jejichž kurýry a doručovatele jsme společně s organizací ROSA-centrum pro ženy informovali o tom, jak rozpoznávat známky možného domácího násilí, jak reagovat a jak nabídnout pomoc skrze aplikaci Bright Sky. V době karantény byli totiž mnohdy jediní, s kým oběti domácího násilí přišli do kontaktu,“ říká o netradičním zapojení poštovních doručovatelů programová manažerka Nadace Vodafone Veronika Řídelová.

Vodafone také loni zavedl směrnici týkající se domácího násilí – oběti kromě právní a lékařské pomoci dostanou navíc až 10 dní placeného volna. Volno nebo možnost pracovat odkudkoli mohou využít i ti, kteří obětem domácího násilí pomáhají.

Nejnovější články

Aktuality
České dráhy se chystají na změnu ve vedení

„ČD čeká v důsledku covid-19 a s tím...

Aktuality
Sodexo inovuje stravenkovou kartu

Držitel Gastro Pass CARD už nemusí řešit, jestli...

Hlavní výhodou propojení karet je fakt, že uživatel...

Aktuality
Do Francie míří další trolejbusy s kompletní elektrovýzbrojí

Firma zajišťuje i finální montáž a odzkoušení vozidel...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
České dráhy se chystají na změnu ve vedení

„ČD čeká v důsledku covid-19 a s tím...

Aktuality
Sodexo inovuje stravenkovou kartu

Držitel Gastro Pass CARD už nemusí řešit, jestli...

Hlavní výhodou propojení karet je fakt, že uživatel...

Aktuality
Do Francie míří další trolejbusy s kompletní elektrovýzbrojí

Firma zajišťuje i finální montáž a odzkoušení vozidel...