×

Prohlédněte si náš speciál MICE bezpečný event.

České dráhy se chystají na změnu ve vedení

Vedení Českých drah možná čekají další personální změny. Současného předsedu představenstva a generálního ředitele skupiny Václava Nebeského by mohl nahradit šéf ČD Cargo Ivan Bednárik. Uvedly to dnes servery zdopravy.cz a Lidovky.cz. O změnách by měla rozhodovat v příštím týdnu dozorčí rada podniku.

ČTK ikona hodiny26. 11. 2020 16:01
Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

ČD čeká v důsledku covid-19 a s tím spojeným fatálním propadem cestujících velmi náročné období a z tohoto důvodu musíme posílit společnost na úrovni finančně-krizového řízení. Na tom nyní pracujeme,“ řekl serveru zdopravy.cz ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO).

Ministr sice přesné změny v čele státního dopravce nekonkretizoval, podle serverů je však dlouhodobě nespokojený s šéfem firmy Nebeským. Ten je ve funkci od loňského září, kdy ministerstvo dopravy ještě vedl Vladimír Kremlík. Favoritem na jeho místo pak je dosavadní šéf dceřiného ČD Cargo Ivan Bednárik. Ve hře je přitom varianta, že by Nebeský v představenstvu zůstal na jiné pozici. Ve vedení by pak měl úplně skončit dosavadní náměstek zodpovědný za finance Patrik Horný.

České dráhy se v současnosti potýkají s obřím výpadkem tržeb kvůli koronavirové krizi. V pololetí celá skupina zaznamenala ztrátu téměř dvě miliardy korun. Hlavním problémem je velký pokles počtu cestujících, jen za jízdné podnik letos očekává ztrátu příjmů kolem tří miliard korun.

Bednárik je v čele nákladního dopravce šest let, vloni prodloužil smlouvu o dalších pět let. Podnik v posledních letech pod jeho vedením dosahuje stamilionových zisků, například loni to bylo 608 milionů korun. V pololetí však kvůli krizi zaznamenalo ztrátu 44 milionů korun i ČD Cargo.

Nejnovější články

Aktuality
Sto miliard pro velké zdroje

Dnešní rozhodnutí vlády by v praxi mohlo podle ministra...

Aktivity HK ČR
Projde v parlamentu dluhová amnestie?

Novela přichází ve velmi krátké době po novele,...

Expertní pohled
Colliers očekává až 50 % nárůst globálních investic

Příčinou optimismu má být vývoj vakcín a pokračující...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Sto miliard pro velké zdroje

Dnešní rozhodnutí vlády by v praxi mohlo podle ministra...

Aktuality
Podnikatelů i spotřebitelů se drží skepse

Zvyšuje se počet průmyslových podniků, kteří jako nedostatečnou...

Aktuality
Českým e-shopům dominuje Shoptet

Na platformě společnosti Shoptet během loňského roku přibylo...