×

Prohlédněte si náš speciál MICE bezpečný event.

Sodexo inovuje stravenkovou kartu

Ta nejlepší technologická řešení jsou obvykle velmi jednoduchá. A přesně tak je tomu s novou digitální službou Sodexo „Přidej kartu“. Propojuje totiž stravenkovou kartu Gastro Pass Card (GPC) s platební kartou k běžnému účtu.

Dana Samková ikona hodiny26. 11. 2020 15:01
Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Držitel Gastro Pass CARD už nemusí řešit, jestli má na kartě denní limit nebo nedostatek peněz. Zbývající finance se mu jednoduše strhnou z připojené bankovní karty. „Držitelům našich stravenkových karet se stává, že při nákupu potravin nebo platbě v restauraci přečerpají svůj denní limit. Ten jsme kvůli koronavirové epidemii zvýšili na 2000 korun. Musí pak útratu doplácet v hotovosti anebo běžnou platební kartou. Podobný problém může nastat, když nemají na kartě dostatečný zůstatek,“ popisuje Tereza Knířová, manažerka komunikace Sodexo Benefity.

A právě tento problém Sodexo služba „Přidej kartu“ řeší. Díky propojení s bankovní kartou se totiž chybějící částka jednoduše a automaticky doplatí z běžného účtu uživatele. „Pokud má uživatel na GPC dostatek peněz a vejde se do denního limitu, platí se celá útrata automaticky výhradně ze stravenkového konta. Karta k dalšímu účtu se dostává do hry až v okamžiku, kdy potřebuje překročit denní limit anebo mu už nestačí zůstatek ve stravenkách,“ vysvětluje Tereza Knířová.

S GPC lze propojit debetní i kreditní karty od všech vydavatelů. V jeden okamžik může být připojena jen jedna karta a vše funguje jak při platbách fyzickou kartou, tak i tou virtualizovanou, kterou má uživatel nahranou v mobilním telefonu. Proces připojení případně odpojení karty je jednoduchý a každý ho bez problémů zvládne po přihlášení do svého Sodexo Osobním účtu.

Víme, že bezpečnost peněz je pro lidi klíčová. Platba nad 500 korun se musí potvrzovat PIN, který si uživatel nastavil pro stravenkovou kartu. Pokud ji ztratíte, stačí ji zablokovat v Sodexo Osobním účtu, a tím zablokujete i k ní navázanou bankovní kartu,“ říká Knířová a upozorňuje, že tato blokace se týká plateb prostřednictvím GPC, nikoli platební karty jako takové.

Peníze zpět

Hlavní výhodou propojení karet je fakt, že uživatel svou stravenkovou kartou Sodexo zaplatí vždy a není omezován denním limitem, ani zůstatkem na stravenkovém účtu. Zároveň ale získává ještě další nezanedbatelnou výhodu, a to rovnou finanční – díky službě „Peníze zpět“, která je na Gastro Pass CARD navázána.

U vybraných partnerů mohou uživatelé stravenkové karty Sodexo získat 10 % zpět na svůj stravenkový účet. A platí to na celou částku, včetně části placené ze standardního účtu,“ uvádí Tereza Knířová a na závěr přidává příklad.

Příklad: Uživatel zaplatí s Gastro Pass CARD (GPC) za nákupy a obědy v restauracích, které jsou v programu „Peníze zpět“, během měsíce 8 500 Kč. Z toho 2 600 Kč bude kredit na GPC kartě a 5 900 Kč bude doplatek z bankovní karty. Peníze zpět se počítají z celé utracené částky, a uživatel tak získá zpět na své stravenkové konto 850 Kč (10 % z částky placené GPC kartou).

Nejnovější články

Aktuality
Sto miliard pro velké zdroje

Dnešní rozhodnutí vlády by v praxi mohlo podle ministra...

Aktivity HK ČR
Projde v parlamentu dluhová amnestie?

Novela přichází ve velmi krátké době po novele,...

Expertní pohled
Colliers očekává až 50 % nárůst globálních investic

Příčinou optimismu má být vývoj vakcín a pokračující...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Sto miliard pro velké zdroje

Dnešní rozhodnutí vlády by v praxi mohlo podle ministra...

Aktuality
Podnikatelů i spotřebitelů se drží skepse

Zvyšuje se počet průmyslových podniků, kteří jako nedostatečnou...

Aktuality
Českým e-shopům dominuje Shoptet

Na platformě společnosti Shoptet během loňského roku přibylo...