×

CZECH 100 BEST – KONFERENCE KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU – STREAM SLEDUJTE ZDE V PÁTEK 26. LISTOPADU 2021 OD 9 HODIN

Sobota 27. listopadu 2021
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Hodonínský veletrh pracovních příležitostí 2021 s rekordním počtem vystavovatelů

Další veletrh pracovních příležitostí se uskutečnil v prostorách Domu kultury v Hodoníně. Říjnový čtvrtek si našlo cestu na Job Day téměř 800 návštěvníků. Doprovodný program poradil, jak napsat životopis a připravit se na pohovor.

Jiří Wagner ikona hodiny22. 10. 2021 20:12
Foto: OHK Hodonín Foto: OHK Hodonín

Generálním partnerem byla společnost VAG, mezi vystavovateli se objevily společnosti Karel Kaňák, MND, Stavební firma Plus, Kordárna Plus, Homediss a další významní zaměstnavatelé z regionu. „S počtem vystavovatelů a nabídkami práce jsme nadmíru spokojeni. Dvě třetiny vystavovatelů se vrátili, což je pro nás skvělá vizitka,“ dodává hlavní organizátor veletrhu Job Day Hodonín ředitel OHK Hodonín, Michal Švagerka.

V rámci doprovodného programu se představily společnosti Project Controls, která představila svou společnost a možnosti spolupráce. Odbornou část veletrhu zajistila Ivana Hartmanová, která účastníkům představila proces výběrového řízení ve firmách. Celým dnem provázel hodonínský moderátor Matěj Motyčka. „Jsme moc rádi, že byl doprovodný program poutavý a zajímavý. Na většině přednášek se dostavilo dost zájemců,“ uvádí spokojeně Švagerka.

Situace na trhu práce je celkem napjatá, a tak účast na veletrhu využilo i mnoho nových vystavovatelů, kteří se na veletrhu představily úplně poprvé. „Je dobře, že firmy využívají i tento nástroj.  Většina firem si uvědomuje, jak dobrý nástroj z hlediska náborování, budování image, PR a interakce to je. Snažíme se dlouhodobě o změnu náhledu na podobnou akci a po letošním veletrhu mohu zodpovědně prohlásit, že to pomalu, ale jistě funguje,“ dodává Švagerka.

Při veletrhu se uskutečnilo také podnikatelské setkání na téma spolupráce firem středních škol, kde si podnikatelé mohli vyslechnout možnosti spolupráce a reálné zkušenosti, jak taková spolupráce funguje. Došlo také k výměně zkušeností v oblasti aktuálních problémů s náborem nových pracovníků ve firmách.

Všichni návštěvníci si mohli zdarma zkonzultovat své životopisy a vytisknout si je. „Cílem veletrhu a dalších aktivit OHK Hodonín v této oblasti, je vytváření pozitivního obrazu okresu Hodonín, jako regionu, který nabízí zajímavé pracovní uplatnění a kvalitní životní podmínky.“ dodává Švagerka k veletrhu.

Další veletrh je naplánován na 20. října 2022. Více informací o veletrhu a vystavovatelích mohou zájemci najít na webu www.ohkhodonin.cz.

Nejnovější články

Ocenění
Známe sto nejlepších českých firem 2021

1 ČEZ, A. S. 2 ŠKODA AUTO A.S....

CESTOVNÍ RUCH & HOTELNICTVÍ ESO TRAVEL A.S. FLY...

Pohled z praxe
Práce z domova opět vládne kancelářským oborům

I když v létě, po odeznění jarní vlny pandemie,...

Home office se neukázal jen jako dobrou zbraní...

Aktuality
Green Deal ve světle zelené příležitosti

Den TA ČR 2021 se koná pod záštitou...

Závěrečná konference proběhne formou virtuálního pořadu 2. 12....

Udílení Cen TA ČR se po dlouhém zvažování...

Nejnovější Aktivity HK ČR

Aktivity HK ČR
Reakce Gastronomické sekce Hospodářské komory ke krizovým opatřením vlády

jsme zklamáni tím, že se vláda nepoučila z...

Za Gastronomickou sekci Hospodářské komory reakci podepsali Tomáš...

Aktivity HK ČR
Mezi podnikateli roste nervozita

Za prvé, zvážit, zda kompenzační opatření není třeba...

Z tohoto pohledu Hospodářská komora chce hlasitě připomenout,...

Aktivity HK ČR
Vladimír Dlouhý: Programy musí být nastartovány rychle a se zárukou

„V prvé řadě zdůrazňujeme, že podnikatelé chtějí podnikat,...

„Odcházející vláda by měla podnikatele ujistit, že její...