Sobota 24. února 2024
ikona hodiny29. 10. 2021 11:54

Střední školy a zaměstnavatelé společně

Letošní Prezentace středních škol a zaměstnavatelů (PSSZ) objely během října celkem čtyři okresní města Královéhradeckého kraje. Poslední zastávkou byl Náchod. V listopadu se pak v Hradci Králové uskuteční finále této prestižní akce, za kterou stojí už sedmý rok Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK).

Lukáš Gibiec autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Cílem PSSZ, které letos probíhají prezenčně i online na Facebooku KHK KHK, je představit návštěvníkům nejen komplexní nabídku vzdělávacích možností, ale také příležitosti pro budoucí zaměstnání. To by mělo pomoct osmákům a deváťákům společně s jejich rodiči vybrat tu správnou školu a hlavně obor, který pro ně osobně „bude mít budoucnost“.

„Vzdělávací systém musí být jednoznačně provázán s trhem práce. Je třeba sladit nabídku na straně absolventů středních či vysokých škol a poptávku na straně firem. I proto je potřeba, aby se budoucí středoškolští studenti správně rozhodli. Dobrou volbou je výběr oboru, o který mají firmy zájem, a profese, které některé společnosti již nyní vyvažují zlatem,“ uvedl předseda představenstva KHK KHK a viceprezident Hospodářské komory ČR Radek Jakubský.

Z těchto důvodů se jednotlivých prezentací účastní nejen školy, ale také desítky významných regionálních společností, aby návštěvníkům představily svoji činnost a žáci posledních ročníků základních škol se tak měli možnost o jednotlivých profesích dozvědět maximum informací.

„Dlouhodobě podporujeme spolupráci škol a firem, a to nejen v oblasti odborného vzdělávání. Naše krajská komora pro ně každoročně chystá celou řadu zajímavých projektů. Propojení teorie s praxí je totiž velmi důležité. Jedno bez druhého nemůže existovat,“ dodal Radek Jakubský.

„Krajská hospodářská komora KHK například od roku 2014 uděluje ocenění Firma škole – škola firmě, které je poděkováním Královéhradeckého kraje a Krajské hospodářské komory KHK zaměstnavatelům a středním školám za jejich aktivní spolupráci. Dalším významnou aktivitou je i soutěž Talenty pro firmy (T-PROFI), kde se setkávají žáci základních a středních škol a zástupci firem,“ uvedl ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje Radek Zelenka.

Nejnovější články

Expertní pohled
Důvěra v ekonomiku není nijak valná

Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi...

Pro nastartování domácí poptávky je pozitivním signálem růst...

Expertní pohled
Potřebujeme zdravé, nikoli nemocné zaměstnance

Jak je možné, že jen pár týdnů po...

Jakou roli v tom vidíte pro MSD? Můžeme se...

Vedle prevence a očkování je MSD aktivní i v oblasti onkologie...

Trendy
Moderní řešení jménem Cafédock

Kde se zrodil nápad na Cafédock? Před pár lety...

Jak vypadaly první prototypy? Jeden byl menší, se...

Kolik modelů v současnosti existuje? Nyní jsou ještě v oběhu...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...

Nezařazené
Úspěšný rok 2024 Vám všem!