×

CZECH 100 BEST – KONFERENCE KLÍČOVÉ FAKTORY ÚSPĚCHU – STREAM SLEDUJTE ZDE V PÁTEK 26. LISTOPADU 2021 OD 9 HODIN

Sobota 27. listopadu 2021
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Komu prospěje navýšení minimální mzdy?

Vláda v pátek 5. listopadu 2021 schválila navýšení minimální odměny v soukromém sektoru s účinností od 1. ledna 2022. Nejnižší možný měsíční výdělek se z 15 200 Kč zvedne na 16 200 Kč. Minimální mzdou je na trhu práce odměňováno zcela zanedbatelné množství zaměstnanců. Zvýšení minimální mzdy však znamená i navýšení tzv. zaručených mezd, což jsou odměny v osmi definovaných kategoriích profesí odstupňovaných podle složitosti, odpovědnosti a namáhavosti.

Markéta Schormová ikona hodiny13. 11. 2021 07:46
Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Jako příklad si uveďme profesi číšníka, která je zařazena do 3. kategorie zaručené mzdy. Odměna v této kategorii v roce 2021 činila 18 500 Kč a od 1.1.2022 se navyšuje na částku 19 700 Kč. Oblast gastronomie byla významně zasažena pandemií nemoci covid-19. Připomeňme, že jak v roce 2020, tak v roce 2021 restaurace zhruba půl roku nemohly fungovat.

Zaměstnavatelé v oblasti pohostinství jsou nyní pod velkým tlakem zvyšujících se cen jak surovin, tak energií. Vládou nařízené zvýšení mezd bude tedy další položkou, kterou budou muset promítnout do ceny svých služeb. Hostinští jsou tak vystaveni mimořádnému tlaku, kdy nechtějí ztratit zákazníky razantním navýšením cen a zároveň potřebují udržet své podnikání životaschopné.

Další významným dopadem zvýšení minimální mzdy je úprava minimálního odvodu zdravotního pojištění. Výše odvodu se totiž odvíjí od výše minimální mzdy. Aktuálně je minimální záloha na zdravotní pojištění 2052 Kč, od 1.1.2022 činí 2 187 Kč pro osoby bez zdanitelného příjmu. Chce-li stát podporovat flexibilní formy práce, například částečné úvazky, podřezává sám sobě větev. Motivace zaměstnanců pracovat na minimální úvazek se samozřejmě sníží, pokud jim bude dopočítáván odvod na zdravotní pojištění dle minimální mzdy, která může být vyšší než jejich výdělek. Pro tyto zaměstnance bude finančně zajímavější nepracovat a pobírat různé sociální dávky. Lze namítnout, že s tak malým pracovním úvazkem, kdy není pobírána ani minimální mzda, pracuje mizivé procento zaměstnanců. Nicméně v situaci, kdy trhu práce chybí zaměstnanci ve všech segmentech, mají zaměstnavatelé zájem v zásadě o jakýkoli způsob spolupráce. Navíc zapojení zaměstnanců i na velmi malý úvazek má blahodárný účinek na zachování jejich pracovních návyků.

Závěrem je dobré připomenout, že minimální mzda roste rychleji než mzda průměrná, což není obhajitelné. Minimální mzda vzroste od ledna 2022 o osm procent, zatímco průměrná mzda roste méně, zhruba o pět procent. Jak je na příkladu profese číšníka vidět, zaměstnavatelé se vyrovnávají s důsledky pandemie a nárůstem nákladů. Je férové zdůraznit, že některé náklady jim byly kompenzovány vládními záchrannými balíčky, například personální náklady programem Antivirus, což zabránilo masivnímu propouštění. Tyto kompenzace však skončily a umělé navýšení minimální mzdy se tak jako bezohledný politický zásah do podnikatelského prostředí.

Nejnovější články

Ocenění
Známe sto nejlepších českých firem 2021

1 ČEZ, A. S. 2 ŠKODA AUTO A.S....

CESTOVNÍ RUCH & HOTELNICTVÍ ESO TRAVEL A.S. FLY...

Pohled z praxe
Práce z domova opět vládne kancelářským oborům

I když v létě, po odeznění jarní vlny pandemie,...

Home office se neukázal jen jako dobrou zbraní...

Aktuality
Green Deal ve světle zelené příležitosti

Den TA ČR 2021 se koná pod záštitou...

Závěrečná konference proběhne formou virtuálního pořadu 2. 12....

Udílení Cen TA ČR se po dlouhém zvažování...

Nejnovější Aktivity HK ČR

Aktivity HK ČR
Reakce Gastronomické sekce Hospodářské komory ke krizovým opatřením vlády

jsme zklamáni tím, že se vláda nepoučila z...

Za Gastronomickou sekci Hospodářské komory reakci podepsali Tomáš...

Aktivity HK ČR
Mezi podnikateli roste nervozita

Za prvé, zvážit, zda kompenzační opatření není třeba...

Z tohoto pohledu Hospodářská komora chce hlasitě připomenout,...

Aktivity HK ČR
Vladimír Dlouhý: Programy musí být nastartovány rychle a se zárukou

„V prvé řadě zdůrazňujeme, že podnikatelé chtějí podnikat,...

„Odcházející vláda by měla podnikatele ujistit, že její...