Úterý 28. května 2024
ikona hodiny16. 11. 2021 16:47

Prezentace středních škol a zaměstnavatelů 2021 byla po roce opět úspěšná

Nadšení se vrátilo po roce

Sedmý ročník Prezentací středních škol a zaměstnavatelů (PSSZ), které pravidelně pořádá Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje (KHK KHK), během října a listopadu oslovil tisíce osmáků a deváťáků a jejich rodičů. Právě pro ně je tato akce určená.

Lukáš Gibiec autor

Foto: KHK KHK Foto: KHK KHK

„Letošní ročník můžeme považovat za velmi úspěšný. Po dlouhé pauze způsobené celosvětovou pandemií bylo znát na vystavovatelích i návštěvnících nadšení z toho, že jsme letošní výstavy mohli opět uskutečnit v plném rozsahu tak, jak jsme byli v minulosti zvyklí, samozřejmě za dodržení všech protikoronavirových opatření,“ uvedl Radek Zelenka, ředitel Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Organizátoři navštívili s výstavami všech pět okresních měst Královéhradeckého kraje. Poslední zastávkou byl Hradec Králové. Návštěvníci měli možnost vidět bezmála 300 výstavních expozic, v rámci kterých se představilo více než 150 vystavovatelů z řad středních škol a regionálních firem.

„Pro žáky a jejich rodiče jsme navíc připravili bohatý program s celou řadou novinek. Například ukázky virtuální reality, 3D skenování, 3D tisku, dronů a dalších technologií budoucnosti. Mnoho vystavovatelů mělo připravenou interaktivní část, kde si návštěvníci mohli vyzkoušet nejrůznější praktické činnosti zaměřené na přiblížení jednotlivých oborů. Nesmím také zapomenout například na přednášky zaměřené na kariérové poradenství, které si nejen pro rodiče připravil Úřad práce ČR, partner naší akce,“ sdělil Radek Zelenka.

Hlavním cílem PSSZ, které letos opět proběhly prezenčně, bylo představit návštěvníkům komplexní nabídku vzdělávacích možností i příležitosti pro budoucí zaměstnání a pomoct tak současným osmákům a deváťákům společně s jejich rodiči vybrat tu správnou školu a hlavně obor, který pro ně osobně „bude mít budoucnost“.

Součástí výstav byl také speciální online program na Facebooku KHK KHK, kde mimo jiné proběhly desítky online rozhovorů se zástupci škol a vybraných krajských společností.

„Celkem jsme na našem Facebooku oslovili desetitisíce lidí, tisíce z nich se pak aktivně zapojily do programu, sledovaly a sdílely náš obsah. Navázali jsme tak na úspěšný loňský rok, kdy jsme museli kvůli pandemii výstavy přesunout právě do online prostředí,“ řekl Radek Jakubský, viceprezident Hospodářské komory ČR a předseda představenstva Krajské hospodářské komory Královéhradeckého kraje.

Novinkou letošního ročníků byla soutěž o nejlepší stánek školy s cílem zjistit celkovou úroveň vystavovatelů z pohledu vizuálního i komunikačního a následně odměnit střední školy našeho kraje s nejaktivnějším a nejinspirativnějším pojetím prezentačních aktivit. Další snahou je dát návod všem vystavovatelům, jak připravit efektivní a poutavou formu prezentace.

 „Jak už jsem několikrát zmínil, volba střední školy je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí v životě každého z nás. I proto se jako organizátoři snažíme tuto nelehkou volbu žákům i jejich rodičům ulehčit. Zároveň je i v našem zájmu, tedy v zájmu nás podnikatelů, abychom si vychovali budoucí zaměstnance… Dobrou volbou je podle mého názoru výběr oboru, o který mají firmy zájem, a profese, které některé společnosti již nyní vyvažují zlatem,“ dodal Radek Jakubský.

V rámci doprovodného programu letošních výstav proběhla také soutěž Talenty pro firmy T-PROFI, jejímž cílem je podpora zájmu mladých lidí o dnes velmi perspektivní technické obory.

Nejnovější články

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...