Sobota 25. května 2024
ikona hodiny1. 12. 2021 10:35

Čtyři tipy na místa, která nabízejí nevšední zážitky

Východní Morava – inspirující místo pro výjimečná setkání

Autentický region Východní Morava by se vám měl dostat do hledáčku míst, pokud hledáte opravdový zážitek pro své pracovní partnery. Jeho jedinečnost a pestrost pramení ze spojení oblastí – Kroměřížska, Slovácka, Valašska, Zlínska a Luhačovicka. Způsoby, jak trávit společný čas s vašimi kolegy či přáteli, jsou na Východní Moravě téměř nevyčerpatelné. Specifikem regionu je bohatá historie spjatá se světovými firmami a značkami, mezi které neodmyslitelně patří firma Baťa či Ton.

Gabriela Polášková autor

Foto: Martin Peterka Foto: Martin Peterka

Zlínský kraj je známý také svojí pohostinností, vynikající a jedinečnou gastronomií, silnou vazbou místních lidí k přírodě a úctou k lidovým tradicím a zvykům, z nichž některé mají celosvětovou proslulost. Díky ideální poloze ve střední Evropě, na samém východě České republiky při hranicích se Slovenskem, a široké nabídce hotelových a restauračních služeb, destinace splňuje náročné podmínky pro konání nejrůznějších akcí.

Zlínsko a Luhačovicko a okolí – ty nejlepší služby pro vybranou klientelu

Toužíte-li s obchodními partnery či svými spolupracovníky poznat funkcionalismus v několika oblastech, pak je tím správným místem Zlín, kde je dominantou kongresové turistiky rozhodně moderní budova kongresového centra.  Dýchne na vás Baťův odkaz v historických sídlech i nálada města má stále svůj genius loci. A pokud se sem vydáte se svými kolegy či zaměstnanci, nudit se rozhodně nebudete. Hra Zlínský grál začíná v Baťově vile a spočívá v poznání podnikatelského úspěchu Tomáše Bati a jeho firmy.

Jen kousek od Zlína, v Luhačovicích a v dalších místech, lze najít jen ty nejlepší služby pro vybranou klientelu. Lázeňské město nabízí kvalitní zázemí v nejmodernějších hotelech s wellness službami. A nemusíte sem jet jen pracovně. Luhačovice svojí krásou a malebností osloví především romantiky, kteří si třeba svůj životní svatební den chtějí užít v luxusu a doslova s královskou péčí.

Foto: CCRVM Foto: CCRVM

Slovácko – region dochovaných tradic

Slovácko je rozmanitý region, který si váží svého přírodního i kulturního bohatství. Folklor, historie, kultura, víno, tradiční gastronomie. To vše zažijete na Slovácku. Pohostinnost patří k hlavním rysům zdejších obyvatel, proto nebudou chybět ani lákavé ochutnávky tradičních jídel či svátečních koláčků. Srdcem Slovácka je Uherské Hradiště a jeho nedaleké okolí. Jestlipak vaši kolegové, nebo obchodní partneři, hledají něco neotřelého, při čem zažijí dobrodružství a zábavu, i to umí nabídnout zdejší region. Netradičním místem pro takové setkání může být třeba plavba po Baťově kanále.

Pokud ale toužíte po poklidném místě v kopcích, lákadlem vám mohou být lesy Chřibů a Bílých Karpat. Lze zde zažít i tradice zapsané v UNESCO, například Jízdu králů, nebo se vydat po části Evropské kulturní stezky po stopách Cyrila a Metoděje.

Valašsko – firemní akce v panenské přírodě spojené s relaxací

Krásnou přírodu zasazenou v rázovitém regionu, čistý vzduch a spoustu luxusně vybavených resortů nabízí destinace Valašska. Společenské setkání, konferenci či vzdělávání zaměstnanců uspořádáte v moderních hotelových komplexech, jejichž nedílnou součástí jsou relaxační zóny, wellness či dokonce vodní svět. Region je oblíbený také pro mnohé turistické a cyklistické možnosti, v zimě je pak cílem lyžařů.

Stále častěji pracovně vytížení lidé vyhledávají klidné a tiché lokality, které v hojné míře na samotách uprostřed lesů nabízí právě Vsetínské Beskydy nebo Javorníky. Vyčistit si „hlavu“ můžete třeba i při práci na farmě nebo při pobytu v autentické valašské roubence, kde si uvaříte na kachlových kamnech a doslova si zalezete za pec.

Foto: CCRVM Foto: CCRVM

Kroměřížsko – teambuilding v arcibiskupských sklepích nebo na ranči

Nádherné historické město se zámkem, galerií, mincovnou, vinnými sklepy a světoznámými zahradami – to je Kroměříž, přezdívaná jako moravské Atény. Stejně tak zajímavé zážitky při firemních setkáních nabízí třeba ranče, z nichž se lze vydat po značených hipostezkách nebo se ocitnout na chvíli v kulisách westernového filmu. Po pracovním setkání nebo firemním školení lze vyrazit do pivních lázní a vychutnat si tradiční mok i v jiné podobě. Teambuildingové aktivity lze zasadit i do krásné přírody zdejších Hostýnských vrchů nebo Chřibů.

Grafika: CCRVM Grafika: CCRVM
Grafika: CCRVM Grafika: CCRVM

Plánujte firemní akce a konference s námi. V EastMoravia Convention Bureau vám rádi pomůžeme s výběrem lokace, propojíme vás s vybranými subjekty v celém kraji či připravíme návrh incentivního programu.

Nejnovější články

Aktuality
Praha se chystá na největší bitcoinovou konferenci

Do Prahy zavítá také Michael Saylor, CEO MicroStrategy,...

Jak název akce napovídá, setkají se zde zejména...

Pro foundery rozjíždějící svůj vlastní projekt bude velmi...

Aktuality
Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty...

Soutěž hledá a oceňuje ty největší ekologické nadšence...

Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy...

Aktuality
České firmy zamíří do Černé Hory

Zástupci firem se k ministrovi připojí v neděli večer. V pondělí...

Černá Hora je kandidátským státem EU a je...

Náklady spojené s organizací mise si – stejně...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...