Čtvrtek 30. května 2024
ikona hodiny20. 12. 2021 18:05

Druhý ročník Summitu Koncepce BIM se blíží – uskuteční se již 24. února 2022

Do Česka se vracejí přední evropští experti na BIM ve veřejné správě

Již druhý ročník setkání Summit Koncepce BIM proběhne 24. února 2022 na tradičním místě, tedy na výstavišti PVA EXPO v Praze. Ani zde nebudou chybět renomovaní experti na zavádění metody BIM ve veřejné správě z řady evropských zemí.

Martina Kourková autor

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Zástupci veřejné správy podílející se na zavádění metody BIM v řadě evropských zemí se opět setkají v Česku. Vystoupí totiž na dalším ročníku Summitu Koncepce BIM, který se uskuteční 24. února 2022 na výstavišti PVA EXPO v pražských Letňanech. Již podruhé tak budou mít účastníci unikátní možnost seznámit se s přístupy využívané veřejnou správu pro zavádění metody BIM do praxe v řadě evropských zemí. Jde tak o jedinečnou příležitost porovnat vlastní zkušenosti z Česka se situací v dalších zemích. Na Summitu vystoupí mimo jiné Souheil Soubra, předseda EU BIM Task Group, zástupkyně ministerstva Dopravy a digitální infrastruktury SRN Milena Feustel nebo také Adam Matthews, vedoucí mezinárodního centra Digital Built Britain a předseda platformy Global BIM Network. Chybět nebude ani pohled země, která je považována v Evropě za digitálního premianta, tedy Estonska. To bude zastupovat Jaan Saar.

Grafika: ČAS Grafika: ČAS

SUMMIT KONCEPCE BIM

Aktuální program, novinky a registrace najdete na webu https://summitkoncepcebim.cz/. Neváhejte s přihlášením, vyplatí se včasná registrace, pro první zájemce se slevou 15 % (kód: prvni15) do konce letošního roku. Novinkou letošního ročníku je také speciální účastnický balíček, který je výhodný zejména pro větší organizace. Každý třetí účastník v rámci jedné organizace získá  50% slevu na vstupném. Registrační poplatek činí 3 900,- Kč bez DPH, pro účastníky z úřadů, samospráv a státních organizací pak 2 900,- Kč bez DPH.

Pokud by epidemiologická situace nedovolila konání akce v prezenční podobě, změní se její forma na on-line. Všichni přihlášení účastníci v tomto případě pak dostanou automaticky zpět rozdíl v ceně mezi prezenční a on-line účastí.

I když konferencí zaměřených na využívání metody BIM je mnoho, přesto je Summit Koncepce BIM výjimečnou událostí, a to i z evropského pohledu. Jde totiž o jedinečnou příležitost během jediného dne, na jednom místě srovnat postup digitalizace stavebnictví v Česku a v Evropě. Stejně jako v případě úspěšného prvního ročníku (konal se v roce 2019) je i nadcházející Summit složen z několika bloků. Ty představí zkušenosti se zaváděním metody BIM do praxe veřejné správy v Česku. Účastníci se mohou těšit na blok zaměřený na vládní aktivity pro rozvoj digitalizace stavebnictví, detailní přehled aktivit Koncepce BIM a v neposlední řadě i blok, ve kterém své zkušenosti s metodou BIM představí konkrétní zástupci veřejné správy zapojení do programu pilotních projektů.

Všechny tyto informace a poznatky si pak budou moci všichni účastníci Summitu porovnat s tím, jak k zavádění metody BIM přistupují další evropské země. Reprezentace bloku věnovaného sdílení zahraničních zkušeností je skutečně prestižní a všichni vystupující jsou respektovanými odborníky nejen ve svých zemích, ale i v evropském měřítku.

Summit Koncepce BIM tak nabízí unikátní neformální setkání návštěvníků z řad všech stavebních profesí, se zástupci vlád a veřejné správy od nás i z řady evropských zemí. Pro Česko navíc o to důležitější, že termín povinného využívání metody BIM u všech nadlimitních veřejných zakázek, bude již za dveřmi.

Nejnovější články

Cestovní ruch
Prague City Tourism láká na letní dovolenou v Praze

„Všechny marketingové kampaně město financuje z vybraného poplatku...

Kromě výše zmíněných dvou kampaní i letos pokračuje...

Expertní pohled
Bankovní daň opět na stole

V minulých letech se do českého daňového systému...

Konečně, existují jiné způsoby, jak vlády mohou získávat...

Expertní pohled
Evropský průmysl ve světě zítřka: Komu (ne)zvoní hrana?

O rizicích a příležitostech spjatých s probíhající metamorfózou...

V pátečním panelu Evropský (automobilový) průmysl: výzvy a...

„Deglobalizace není v ničím zájmu, mění se ‚jen‘...

Podobně bezpečnostní analytik Milan Mikulecký vzpomněl, že se...

Domácí i zahraniční odborníci otevřeli diskuzi, která významem...

Nejnovější Aktuality

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...