×

ZDE SLEDUJTE ŽIVĚ OLOMOUCKÝ SNĚM HOSPODÁŘSKÉ KOMORY – JIŽ VE ČTVRTEK 26. KVĚTNA OD 10 HODIN.

Úterý 24. května 2022
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Burza škol je výhodou i pro nesmělé žáky

Druhý ročník Burzy škol on-line pořádané Jihočeskou hospodářskou komorou potvrdil přínos nejen pro vystavující střední školy, ale i uchazeče, kteří váhají o volbě středoškolského oboru. A to i ty, kteří se často bojí zeptat na podstatné informace, nebo se nemohli zúčastnit prezenčních burz. Žáci základních škol se nejvíce zajímali o podmínky přijímacího řízení, průřezově se také ptali na školu, její vybavení a učitelský sbor.

Dominika Krejčířová ikona hodiny21. 1. 2022 15:42
Foto: Shutterstock.com Online burzy škol Foto: Shutterstock.com

„Burza škol on-line je výborný nástroj nejen pro střední a základní školy, ale především pro zájemce a jejich rodiče, od kterých mám na on-line burzu kladné hodnocení. Řekl bych, že žáci základních škol nemají takový ostych ptát se a tímto získávat informace o střední škole,“ říká Pavel Zasadil, ředitel Střední odborné školy elektrotechnické, Centra odborné přípravy Hluboká nad Vltavou, a dále dodává: „Žáci mají více dotazů, než když jsou přímo na dni otevřených dveří ve škole. Přínos pro naši školu vnímám veliký. Předtím, než se k nám žáci přijedou podívat, již mají informace a povědomí o škole.“

To potvrzuje také Eva Divišová, ze Střední školy a Vyšší odborné školy cestovního ruchu České Budějovice: „Burza škol on-line mimo jiné nabízí možnost získání informací i pro žáky nemocné, hendikepované, eventuelně i nesmělé, jelikož při on-line burze mohou komunikovat anonymně – občas si nezapínají kameru ani mikrofon, pouze spolu chatujeme,“ přibližuje Eva Divišová.

Na letošním 2. ročníku Burzy škol on-line žáky základních škol nejvíce zajímaly podmínky přijímacího řízení, průřezově se také ptali na školu, její vybavení a učitelský sbor. Objevily se i dotazy na další možnosti uplatnění po absolvování jednotlivých oborů vzdělávání, konkrétní předměty, možnost volby cizích jazyků a průběh praktické výuky. „Někteří žáci se zajímali i o specifické věci jako třeba, v jakém jazyce programuje náš IT obor, jaké certifikáty a zkoušky mohou během studia absolvovat, a hlavně, jaké je vybavení laboratoří a dílen odborného výcviku. Častým dotazem také bylo, jestli je možné navštívit školu i po dnech otevřených dveří,“ vyjmenovává Pavel Zasadil, který by se Burzy škol on-line opět rád zúčastnil i příští rok.

Během tří dní od 11. do 13. ledna tak mohli zájemci o studium spolu s rodiči zhlédnout zajímavé prezentace s fotografiemi a propagačními videi středních škol či využít individuálních on-line konzultací. „Nejprve jsem se účastníka zeptala, co by chtěl zhlédnout, eventuelně na co se mám zaměřit, a přizpůsobila jsem se jeho požadavkům. Motivující pro naši prezentaci byl také vstup zaměstnanců Jihočeské hospodářské komory. Celému týmu, který se podílel na organizaci Burzy škol on-line, patří poděkování,“ zmiňuje Eva Divišová.

Ředitel Jihočeské hospodářské komory Luděk Keist hodnotí zájem o burzy z řad uchazečů: „Portál www.burzyskol.cz, kde on-line burza probíhala, navštívilo v průběhu konání na 4 840 unikátních uživatelů, celkově webové stránky za tři dny konání zaznamenaly více než 7 000 návštěv. To myslím potvrzuje smysluplnost těchto akcí.“ Na virtuální přehlídce se letos prezentovalo kolem tří desítek středních škol a učilišť z celého Jihočeského kraje. Největší zájem návštěvníků webu byl patrný z oblasti Českobudějovicka, Písecka, Strakonicka či Táborska.

Nejnovější články

Aktivity HK ČR
Soutěžní DIGI den motivoval žáky ke vzdělávání v IT

„Pro jihočeské základní a střední školy jsme ve...

„Na soutěži jsem měla možnost mluvit s učiteli,...

Názory
Technologie pomůže, spásu v ní ale nehledejte

Finanční poradci to poslední dobou neměli vůbec lehké....

Nyní letí komplexní technologické ekosystémy, které poradcům poskytují...

Aktuality
Evropa nám schválila první program pro období 2021-2027

„S potěšením přináším zprávu o završení dlouhého vyjednávání...

„Děkuji Evropské komisi i všem kolegům zapojeným do...

Komisařka Ferreira i ministr Bartoš debatovali o významu...

Nejnovější Aktivity HK ČR

Aktivity HK ČR
Soutěžní DIGI den motivoval žáky ke vzdělávání v IT

„Pro jihočeské základní a střední školy jsme ve...

„Na soutěži jsem měla možnost mluvit s učiteli,...

Aktivity HK ČR
Nedostatek zaměstnanců způsobuje miliardové škody

Více než tři pětiny podniků nové zaměstnance totiž...

Kvůli současným kvótám tak bude velmi obtížné v...

Zaměstnanecká karta má dvouletou platnost. Pobytové oprávnění se...

Aktivity HK ČR
Firmy Moravskoslezského kraje míří na do Pobaltí

Krajská hospodářská komora Moravskoslezského kraje (KHK MSK), partner...

Jednou z firem, které se mise zúčastní, je...

VOP GROUP chce partnerským firmám nabídnout své nevyužité...