Čtvrtek 30. května 2024
ikona hodiny4. 3. 2022 10:46

Vyhlášení Evropského týdne odborných dovedností 2022

Vzhledem k tomu, že odborné dovednosti představují hlavní bod programu EU v oblasti mládeže a zaměstnanosti, vyhlašuje Evropská komise návrat Evropského týdne odborných dovedností (ETOD). Vnitrostátní, regionální a místní orgány a další zúčastněné strany v celé Evropě budou v nadcházejících měsících a během samotného Evropského týdne, tedy mezi 16. a 20. květnem 2022, pořádat aktivity související s OVP. Ve stejném týdnu bude Komise rovněž pořádat konferenci (18.–19. května).

Martin Plesný autor

Foto: Shutterstock.com Festival zelených dovedností Foto: Shutterstock.com

ETOD, který se koná již šestým rokem a kryje se s Evropským rokem mládeže 2022, vyvrcholí předáváním hlavních Ocenění za vynikající výkon v oblasti OVP. Přihlášky je možné podávat právě nyní. ETOD také vyzývá partnerské organizace propagující OVP, aby své akce registrovaly a propojily je s Evropským týdnem odborných dovedností.

Zjistěte více informací a přispějte k Evropskému týdnu

Více informací o Evropském týdnu odborných dovedností 2022 včetně toho, jak podat přihlášku na Ocenění za vynikající výkon v oblasti OVP nebo jak přispět k Evropskému týdnu pořádáním místních, vnitrostátních a online akcí a účastí v nich, najdete na vyhrazené domovské stránce ETOD na webových stránkách Evropské komise.

Pro více informací se prosím obraťte na tiskové oddělení Evropského týdne odborných dovedností 2022 na adrese [email protected].

Dovednosti pro zelenou transformaci

Tématem letošního ETOD jsou dovednosti pro zelenou transformaci v souladu se Zelenou dohodou pro Evropu – závazkem EU podniknout veškeré kroky nezbytné k dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050 – což zahrnuje opatření k vybavení mladých lidí vhodnými dovednostmi pro zaměstnání v zelené ekonomice.

Nicolas Schmit, evropský komisař pro pracovní místa a sociální práva, uvedl: „Aby byla Evropa zelenější a klimaticky neutrální, musí mít lidé odpovídající dovednosti. Odborné vzdělávání a příprava mohou být řešením, které lidé hledají. Jsou vhodné pro studenty každého věku. Připojte se k týdnu OVP a pomozte nám posilovat povědomí o výhodách odborného vzdělávání a přípravy. Přispět můžete organizací a účastí na celostátních a místních akcích a motivováním lidí, které znáte, aby investovali do svých dovedností, a tím do své budoucnosti.“

Věděli jste, že OVP je jednou z nejlepších cest k zaměstnání? V rámci celé EU mají čerství absolventi programů OVP na stupni vyššího středoškolského vzdělání a pomaturitního vzdělání značně lepší uplatnění na trhu práce než čerství absolventi všeobecného vzdělání: míra zaměstnanosti absolventů programů OVP byla v roce 2020 76,1 % oproti pouhým 58,3 % u absolventů všeobecného vzdělání.

Zaregistrujte svou akci OVP

ETOD je oslavou těch nejlepších osvědčených postupů v oblasti odborného vzdělávání a přípravy (OVP) a zahrnuje akce místních, regionálních a vnitrostátních organizací a dalších partnerů OVP.

ETOD vyzývá partnerské organizace propagující OVP jako atraktivní cestu na trh práce, aby své akce registrovaly a propojily je s tímto Evropským týdnem. Akce se mohou konat v jakékoli formě: s osobní účastí, online nebo v obou formátech. Mohou zahrnovat webináře, online schůzky či konference, virtuální veletrhy pracovních příležitostí, živé akce na sociálních sítích Facebook nebo Instagram nebo jiná setkání.

Partneři, kteří pořádají akci nebo činnost v oblasti OVP spojenou s Evropským týdnem, budou mít přístup k celé řadě příruček včetně tipů, které jim pomohu šířit informace o jejich akci.

Chcete-li zaregistrovat partnerskou akci, navštivte stránku pro partnery na webových stránkách ETOD.

Nejnovější články

Expertní pohled
Nefinanční data představují nové bohatství firmy

V oblasti vztahů mezi firmou se svými spotřebiteli...

Veškeré popsané aktivity přitom mají jeden společný cíl...

Cestovní ruch
Prague City Tourism láká na letní dovolenou v Praze

„Všechny marketingové kampaně město financuje z vybraného poplatku...

Kromě výše zmíněných dvou kampaní i letos pokračuje...

Expertní pohled
Bankovní daň opět na stole

V minulých letech se do českého daňového systému...

Konečně, existují jiné způsoby, jak vlády mohou získávat...

Nejnovější Aktuality

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...