×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Juniorní vývojáři dostávají více pracovních příležitostí než kdy dříve

Česku chybí přibližně 30 tisíc IT talentů

Trh práce v roce 2022 nabízí programátorům a vývojářům velký potenciál. Mnoho náborářů plánuje zaměstnat více vývojářů než v roce 2021 a přehodnocuje metody, které používají při pohovorech a najímání dobrých kandidátů. Aby však vývojáři mohli využít výhod tohoto příznivého trhu, musí být kvalifikovaní a zruční. Ale jaké jsou například nejdůležitější charakterové vlastnosti, které firmy hledají při přijímání juniorních IT specialistů nebo jaké jsou specializace s nejvyšší poptávkou?

Kristýna Klejnová ikona hodiny9. 3. 2022 09:33
Foto: BootCamp Praha Andrew Elliott Foto: BootCamp Praha

„Poptávka po IT talentech je v České republice dlouhodobě velmi vysoká, což vytváří konkurenční prostředí pro nábor nových talentů. Na základě našich údajů odhadujeme, že zde stále chybí přibližně 30 000 specialistů,“ říká Andrew Elliott, CEO a Co-founder společnosti Techloop.

Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem

Poptávka se samozřejmě neustále mění, ale nejvíce je zájem o specialisty na webové aplikace, cloud, DevOps, bezpečnost, umělou inteligenci nebo analýzu dat. Co se týče technologií, neustále se zvyšuje zájem o nábor specialistů například na JavaScript, React, Node a podobně, ale také na oblasti jako Salesforce, SAP a další specializované technologie.

„Hlavní jazyky, které vyučujeme v Coding Bootcamp Praha, JavaScript a PHP, patří mezi nejoblíbenější jazyky, které si profesionální vývojáři vybírají,“ potvrzuje Jana Večerková, zakladatelka bootcampu Coding Bootcamp Praha, kterým prošlo už více než 200 nových programátorů.

Z toho tedy vyplívá, že větší část poptávky se týká JavaScriptu, Reactu, Node nebo PHP. Na pozicích zaměřených na frontend jsou žádaní také lidé, kteří dobře rozumí UX/UI. Mezi další oblasti, po kterých je stále větší poptávka, jsou znalosti technologie související s financemi nebo bezpečností.

Pohovor na pozici juniorního vývojáře

Jako začínající vývojáři si možná kladete otázku: Jak vypadá přijímací řízení na pozici juniorního vývojáře? Co firmy hledají u juniorních kandidátů? Co by měli juniorní vývojáři ve firmě hledat? Pohovory se liší v závislosti na společnosti a typu pozice. Je těžké definovat univerzální postup, který by fungoval pro každý pohovor. Pokud jde o juniory, nejčastěji jde o zaměření na vaši schopnost rychle se učit, logické myšlení a porozumění metodikám.

„Pokud společnost vidí, že se juniorní vývojář rychle učí, dobře rozumí základům a umí řešit problémy, jsou to odrazové můstky k získání potenciální nabídky,“ popisuje Andrew Elliott.

Na co by se měl juniorní vývojář při výběru společnosti zaměřit?

Větší část společností, které vybírají juniornějšího inženýra, obvykle rozdělí proces na dvě kola s určitým testováním nebo kontrolou kódu. První kolo pohovoru se obvykle skládá z pohovoru s personalisty, který představí firemní kulturu, konkrétní roli a součástí bývá i vedoucího IT týmu, aby se připojil k diskusi. Po pohovoru nebo během něj je zadán úkol z oblasti IT, který je třeba splnit.

Druhé kolo pohovoru bude nejspíše zakončeno diskusí o splněném úkolu spolu s návrhem řešení na možné související problémy. Pokud vše proběhne v pořádku, je později během následného hovoru nebo na třetí a závěrečné schůzce předložena nabídka.

Je pravděpodobné, že si na trhu práce juniorních vývojářů nebudete moci vybírat. Bez ohledu na trh práce byste však jako juniorní vývojáři měli u své příští společnosti hledat jednu hlavní věc: měla by vám pomoci růst. Každá společnost, do které nastoupíte, by vám měla pomoci získat potřebné zkušenosti, abyste mohli postupovat ve své kariéře tak, jak chcete.

Nebojte se změny!

Každý, kdo uvažuje o změně kariéry v IT, sází na stabilní segment trhu, který má do budoucna velmi dobré vyhlídky. Poptávka po IT specialistech bude jen stoupat, už je z toho důvodu, že rychlost, jakou se IT vyvíjí, je neuvěřitelná. Na druhou stranu ten, kdo skutečně změní svou kariéru na IT, by měl být přirozeně zvědavý, mít snahu se učit a sebevzdělávat se. Je to kariérní dráha, která je velmi přínosná pro ty, které baví řešení problémů, mají chuť se neustále učit a být hrdý na svou práci.

„Naučit se třeba programovat může člověk v každém věku, ať už je to muž nebo žena. Zde bych zmínila třeba příběh našeho absolventa Kamila Drozda, čtyřicetiletého otce dvou dětí, který i přesto, že během covidu měli děti doma, zvládl u nás na jaře výborně dostudovat. Už během dubna a května dostal několik nabídek práce v oboru a v červnu nastoupil jako programátor do Inventi,” zakončuje Jana Večerková z Coding Bootcamp Praha.

Nejnovější články

Analýzy ze Spořky
Elektromobilita: Čína jako globální lídr!?

V Evropě by tento podíl měl dosahovat 15...

Počet registrací elektromobilů v EU mezi roky 2022...

V roce 2022 bylo v ČR celkem vyrobeno...

Expertní pohled
To nejhorší ještě zdaleka není za námi

S ohledem na stávající vývoj globální ekonomiky se...

Stále jsme nepřekročili kritickou únorovou hranici, ale vše...

Minulý měsíc Evropa zavedla cenové stropy na ruskou...

Nezařazené
Situace malých a středních podniků se mírně zlepšila

„Recese, kterou Česká republika procházela od druhé poloviny...

Z nových dat Hospodářské komory vyplývá, že nejvíce...

„Zlomovou se ale stala druhá polovina roku 2022,...

Nejnovější Expertní pohled

Expertní pohled
To nejhorší ještě zdaleka není za námi

S ohledem na stávající vývoj globální ekonomiky se...

Stále jsme nepřekročili kritickou únorovou hranici, ale vše...

Minulý měsíc Evropa zavedla cenové stropy na ruskou...

Analýzy
Kancelářský trh v Praze čeká složitý rok

„Očekáváme, že rok 2023 bude pro pražský kancelářský...

Omezený objem nově dokončených kanceláří přispěl k mírnému...

„Nárůst nákladů na vybavení prostor v současnosti představuje...

Expertní pohled
Stavebnictví si zvyká na alternativní materiály

Kromě růstu cen energií nahrává alternativním materiálům špatná...

„U rodinných domů lze nacházet alternativní materiály místo...

„Kompozitní výztuže mají nízkou uhlíkovou stopu, v porovnaní...