×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Karlovarské veletrhy pracovních příležitostí byly úspěšné

V Karlových Varech se minulý týden uskutečnil poslední ze tří veletrhů pracovních příležitostí, které v kraji každoročně na podzim pořádá Krajská hospodářská komora Karlovarského kraje (KHK KK). Jde o největší akci tohoto typu v celém regionu. A také letošní ročník byl velice úspěšný.

Valerie Saara ikona hodiny9. 11. 2022 08:38
Foto: KHK KK Skončily karlovarské veletrhy pracovních příležitostí Foto: KHK KK

Poslední veletrh se nově konal v centru Karlových Varů. „Velice nás těší, že jsme navázali spolupráci s hotelem Thermal. Jde o příjemné prostředí v dostupné vzdálenosti od parkoviště i zastávky MHD,“ uvedla Lenka Mansfeldová, ředitelka KHK KK. „Na tento veletrh přišlo více než 650 návštěvníků a své pracovní nabídky zde představilo 27 společností. Taková návštěvnost nám samozřejmě dělá radost, stejně jako pozitivní ohlasy vystavujících,“ podotkla.

Zástupci většiny zaměstnavatelů odjížděli z akce spokojení. „Dnešní veletrh hodnotíme velice pozitivně, nasbírali jsme dnes více jak 60 informací a sešlo se nám 11 vyplněných dotazníků uchazečů o práci. Skladba uchazečů byla velice pestrá od elektrikářů až po personalistku či obchodního zástupce. Velmi nás překvapila i vysoká účast absolventů vysokých škol oborů pro nás hodně užitečných, tedy ekologie, životní prostředí či chemie,“ zhodnotila veletrh v Karlových Varech personální ředitelka SUAS Group Pavlína Havlanová.

Veletrh si chválila také recruteirka společnosti Mattoni 1873 Jana Dulínková: „Naším cílem je hlavně propagace naší společnosti jako významného zaměstnavatele v Karlovarském kraji, proto nás těší zejména velká účast škol a zvídavost žáků, a to nejen středních, ale i základních škol.“

Žáci a studenti příjemně překvapili také další zaměstnavatele. „Náš stánek dnes navštívila spousta zajímavých lidí, kterým jsme mohli předat informace o aktuálně vypsaných pracovních pozicích. Velice oceňujeme početnou účast škol. Několik žáků základních škol, kteří plánují studium na ostrovské `průmce`, se dokonce zajímalo i o budoucí spolupráci v rámci odborného výcviku,“ shrnula na čtvrtečním veletrhu Karla Mihálová, personalistka se zaměřením na rozvoj lidí společnosti Witte Automotive.

Všechny tři veletrhy navštívilo celkem bezmála 1 500 lidí. „Přibližně dvě třetiny tvořily žáci základních škol a studenti středních a vysokých škol,“ podotkla Barbora Volfová, zástupkyně ředitelky KHK KK. „Veletrhy byly úspěšné také z pohledu počtu vystavujících, celkem se letos představila čtyřicítka firem,“ dodala.

Pro návštěvníky byl i tentokrát připravený bohatý doprovodný program v podobě odborných přednášek na téma jak napsat životopis, jak se prezentovat při pracovním pohovoru nebo jak začít podnikat. Zájemci si také mohli nechat zhodnotit svůj životopis personalistou. Novinkou byl pak doprovodný program pro školáky, který se odehrával především v režii složek integrovaného záchranného systému. Zájemci tak mohli zblízka poznat práci policie, hasičů, záchranářů, vězeňské služby, ale i dalších profesí.

Nejnovější články

Analýzy ze Spořky
Elektromobilita: Čína jako globální lídr!?

V Evropě by tento podíl měl dosahovat 15...

Počet registrací elektromobilů v EU mezi roky 2022...

V roce 2022 bylo v ČR celkem vyrobeno...

Expertní pohled
To nejhorší ještě zdaleka není za námi

S ohledem na stávající vývoj globální ekonomiky se...

Stále jsme nepřekročili kritickou únorovou hranici, ale vše...

Minulý měsíc Evropa zavedla cenové stropy na ruskou...

Nezařazené
Situace malých a středních podniků se mírně zlepšila

„Recese, kterou Česká republika procházela od druhé poloviny...

Z nových dat Hospodářské komory vyplývá, že nejvíce...

„Zlomovou se ale stala druhá polovina roku 2022,...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Situace malých a středních podniků se mírně zlepšila

„Recese, kterou Česká republika procházela od druhé poloviny...

Z nových dat Hospodářské komory vyplývá, že nejvíce...

„Zlomovou se ale stala druhá polovina roku 2022,...

Nezařazené
Velký byznys může vyrůst i na vinici

„Naše skupina aktuálně vlastní především společnosti podnikající v...

Mimo finančních úspěchů dosáhl &CORK dalších důležitých milníků....

Současné úspěchy jsou pro celý holding pouze začátek....

Nezařazené
RADOSTNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ