×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Středa 7. prosince 2022
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Zetor pokračuje v expanzi na indický trh

Společnosti ZETOR TRACTORS a VST Tillers Tractors představily minulý týden na veletrhu CII Agro Tech India 2022 v indickém Chandigarhu nové traktory určené pro místní trh. Spolupráce na jejich vývoji mezi ZETOREM a tradičním indickým výrobcem navazuje na podpis memoranda o vzájemné spolupráci, které spolu firmy uzavřely v roce 2020. Mezi významnými hosty, kteří se slavnostního představení zúčastnili, byli kromě zástupců obou firem také viceprezident Indické republiky pan Jagdeep Dhankhar a velvyslankyně České republiky v Indii paní Eliška Žigová.

Jakub Jansa ikona hodiny11. 11. 2022 06:33
Foto: ZETOR TRACTORS Zetor představil nové indické modely na veletrhu CII Agro Tech India 2022 v indickém Chandigarhu Foto: ZETOR TRACTORS

Nové modely o výkonu 45 a 50 koní se budou na indickém trhu prodávat pod společnou značkou VST ZETOR a byly navrženy přesně pro potřeby místních farmářů. Jedná se o spolehlivé a odolné stroje, jejichž základem je výkonný motor vlastní výroby. Jednoduché ovládání a krátký poloměr otáčení umožnuje novým traktorům vykonávat širokou škálu pracovních úkolů i ve ztížených pracovních podmínkách.

„Vývoj traktoru neprobíhal v úplně jednoduché době. Celosvětová pandemie Covidu-19 a s tím spojené různé restrikce, omezení a narušení globálního trhu byly pro nás všechny velkou výzvou. Ale i díky profesionálnímu přístupu partnerů z VST se nám podařilo tyto překážky překonat a vytvořit stroj, který má všechny předpoklady k tomu, aby se stal úspěšným. V uplynulých týdnech prošly prototypy úspěšně finální fází testování v našem výrobním a vývojovém centru v Brně a očekáváme, že první traktory si zákazníci převezmou v příštím roce,“ uvedl Róbert Harman, výkonný ředitel společnosti ZETOR TRACTORS, který odhalil obě novinky společně s Antony Cherukarou, výkonným ředitelem VST Tillers Tractors.

Společnost VST byla založena v roce 1967, ale její historie sahá až do roku 1911. Jedná se o průkopníka v oblasti motorových kultivátorů v Indii a v současné době zároveň i o jejich největšího výrobce. Kromě toho vyrábí také traktory a další zemědělské nástroje. Celosvětově působí ve více než 20 zemích v Asii, Evropě a Africe.

„Od počátku existence naší společnosti chceme přinášet zákazníkům inovativní a kvalitní produkty. Spolupráce se ZETOREM nám umožnila uvést na trh výrobky, které nabízejí vyšší produktivitu, pohodlí a jednoduchost a odpovídají tak nárokům dnešních zemědělců. VST ZETOR je vyvinut tak, aby poskytoval co nejlepší výkonnost pro co nejlepší pracovní výsledky našich zákazníků. V blízké budoucnosti pak plánujeme uvést na trh další modely traktorů VST ZETOR,“ dodal Antony Cherukara.

Působení ZETORU v oblasti jižní Asie má dlouhou tradici sahající až do 60. let minulého století, kdy se do Indie začaly vyvážet tisíce brněnských traktorů. Následovalo několik partnerství s místními výrobci formou licenčních smluv nebo společných podniků. Jen mezi roky 1970 až 1990 takto vyjelo z bran indických továren přes 60 tisíc traktorů. Od roku 2014 je ZETOR na indickém trhu zastoupen dceřinou společností ZETOR INDIA PRIVATE LIMITED.

Nejnovější články

Cestovní ruch
Cestování je zpět – silnější, ale zcela jiné

Obnovený zájem o cestování se odrazil i na...

Nejvýraznější pokles zájmu o letecké spoje zaznamenalo Omio...

„Vedle typu dopravy jsme zaznamenali změny i v...

Změnu v chování cestujících však nepřinesly jen uvolněné...

Expertní pohled
Změny přehledně: Co přinese schválený daňový balíček?

Od začátku roku 2023 se zvyšuje limit pro...

„Schvalování zákonů a různých daňových balíčků ke konci...

Až doposud byl limit daně z přidané hodnoty...

Paušální daň je možnost, jak ulevit papírování. Spočívá...

Součástí daňového balíčku o daních z příjmů vláda...

Už od prosince letošního roku dopadne na výrobce...

Cestovní ruch
V příštím roce vycestuje do zahraničí 44 % Čechů

Výsledky průzkumu představila Německá turistická centrála (DZT) na...

Dále byla na tiskovém brífinku představena aktuální vánoční...

Nejnovější Technologie

Aktuality
Jednejte s cizinci bez problémů. Ve svém jazyce

TAP2U je aplikace, která spojuje ty, kteří jsou...

Nápad vzešel z potřeby dorozumět se v rámci...

Věda a výzkum
Akademici s firmami budou řešit transformaci energetiky

„Hlavním cílem projektu je vytvoření komplexní strategie, která...

„Vodík je strategická surovina nejen pro oblast energetiky,...

Příležitost
Bionická protéza či virtuální realita při operacích mozku

„Když se za uplynulou dekádou Laboratoře Nadace Vodafone...

Ve dnech 22. a 23. listopadu prošlo devět...

Prvním projektem, který se probojoval do programu, se...

Mezi další postupující projekty se zařadil Z-Arm, tvůrce...

Laboratoř Nadace Vodafone pomáhá nadějným inovativním projektům a...