Sobota 15. června 2024
ikona hodiny11. 11. 2022 06:33

Zetor pokračuje v expanzi na indický trh

Společnosti ZETOR TRACTORS a VST Tillers Tractors představily minulý týden na veletrhu CII Agro Tech India 2022 v indickém Chandigarhu nové traktory určené pro místní trh. Spolupráce na jejich vývoji mezi ZETOREM a tradičním indickým výrobcem navazuje na podpis memoranda o vzájemné spolupráci, které spolu firmy uzavřely v roce 2020. Mezi významnými hosty, kteří se slavnostního představení zúčastnili, byli kromě zástupců obou firem také viceprezident Indické republiky pan Jagdeep Dhankhar a velvyslankyně České republiky v Indii paní Eliška Žigová.

Jakub Jansa autor

Foto: ZETOR TRACTORS Zetor představil nové indické modely na veletrhu CII Agro Tech India 2022 v indickém Chandigarhu Foto: ZETOR TRACTORS

Nové modely o výkonu 45 a 50 koní se budou na indickém trhu prodávat pod společnou značkou VST ZETOR a byly navrženy přesně pro potřeby místních farmářů. Jedná se o spolehlivé a odolné stroje, jejichž základem je výkonný motor vlastní výroby. Jednoduché ovládání a krátký poloměr otáčení umožnuje novým traktorům vykonávat širokou škálu pracovních úkolů i ve ztížených pracovních podmínkách.

„Vývoj traktoru neprobíhal v úplně jednoduché době. Celosvětová pandemie Covidu-19 a s tím spojené různé restrikce, omezení a narušení globálního trhu byly pro nás všechny velkou výzvou. Ale i díky profesionálnímu přístupu partnerů z VST se nám podařilo tyto překážky překonat a vytvořit stroj, který má všechny předpoklady k tomu, aby se stal úspěšným. V uplynulých týdnech prošly prototypy úspěšně finální fází testování v našem výrobním a vývojovém centru v Brně a očekáváme, že první traktory si zákazníci převezmou v příštím roce,“ uvedl Róbert Harman, výkonný ředitel společnosti ZETOR TRACTORS, který odhalil obě novinky společně s Antony Cherukarou, výkonným ředitelem VST Tillers Tractors.

Společnost VST byla založena v roce 1967, ale její historie sahá až do roku 1911. Jedná se o průkopníka v oblasti motorových kultivátorů v Indii a v současné době zároveň i o jejich největšího výrobce. Kromě toho vyrábí také traktory a další zemědělské nástroje. Celosvětově působí ve více než 20 zemích v Asii, Evropě a Africe.

„Od počátku existence naší společnosti chceme přinášet zákazníkům inovativní a kvalitní produkty. Spolupráce se ZETOREM nám umožnila uvést na trh výrobky, které nabízejí vyšší produktivitu, pohodlí a jednoduchost a odpovídají tak nárokům dnešních zemědělců. VST ZETOR je vyvinut tak, aby poskytoval co nejlepší výkonnost pro co nejlepší pracovní výsledky našich zákazníků. V blízké budoucnosti pak plánujeme uvést na trh další modely traktorů VST ZETOR,“ dodal Antony Cherukara.

Působení ZETORU v oblasti jižní Asie má dlouhou tradici sahající až do 60. let minulého století, kdy se do Indie začaly vyvážet tisíce brněnských traktorů. Následovalo několik partnerství s místními výrobci formou licenčních smluv nebo společných podniků. Jen mezi roky 1970 až 1990 takto vyjelo z bran indických továren přes 60 tisíc traktorů. Od roku 2014 je ZETOR na indickém trhu zastoupen dceřinou společností ZETOR INDIA PRIVATE LIMITED.

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...