×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Čtvrtek 2. února 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Dynamické plánování tras, udržitelnost a elektromobilita

Český startup získal milion eur na rozvoj logistiky

Přepravní společnost Bevy.city přináší udržitelný a ekologický model rozvážení zboží na poslední míli během přepravní špičky. Do rigidního oboru přináší dynamický model plánování tras, čistou elektromobilitu nebo pokrytí doručovacích špiček. Na svůj rozvoj a expanzi získává investici 1 milion eur od českého venture kapitálového fondu Nation 1.

Tomáš Gajdošík ikona hodiny14. 11. 2022 09:34
Foto: Shutterstock.com České řešení na poslední míli podpořili investoři milionem eur Foto: Shutterstock.com

Český logistický startup Bevy.city nabízí revoluční last-mile-delivery – neboli doručení v poslední fázi logistického procesu z distribučního centra ke koncovým zákazníkům. Svými službami pokrývá zejména přepravní špičky, kterým se klasické přepravní společnosti naopak vyhýbají. Do ustrnulého odvětví logistiky přináší navíc elektromobilitu a dynamický model plánování tras až do poslední chvíle před doručením. Nyní na revoluci v logistice dostává investici 1 milion eur od českého venture kapitálového fondu Nation 1. Nové prostředky využije pro vývoj své datové analýzy, stavbu infrastruktury, znásobení svého vozového parku, ale také k expanzi do dalších lokalit.

„Viděli jsme příležitost na trhu v pokrytí během doručovacích špiček, kterým se klasické společnosti vyhýbají. Přitom právě v této době je rychlé doručení pro zákazníky klíčové. Analýzou nejvytíženějších hodin různých segmentů dokážeme předpovědět, kdy bude o co zájem, a náležitě se na rozvoz připravit. K tomu navíc dokážeme dynamicky měnit trasy svých kurýrů, vypočítávat jejich výhodnost a případně i během cesty auta přeložit. Tímto šetříme provozní náklady, čas i emise a jsme celkově pružnější,“ komentuje výhody služby Ladislav Janckulík, který startup Bevy.city založil.

Společnost Bevy.city své služby začala nabízet vloni. Z počátku provoz společnosti zakladatelé dotovali z vlastních úspor, následně pak z profitu společnosti. Od té doby firma vyrostla a rozšířila svůj vozový park na 36 aut, jejichž počet ještě letos plánuje zdvojnásobit. Za rok svého působení tedy Bevy.city potvrdilo své místo na trhu – mezi jeho zákazníky patří například Rohlík.cz, Zásilkovna, Liftago, Country Life, NutritionPro nebo Sfood.

„Bevy.city se nám podařilo rozjet jen z vlastních úspor, mých a mého bratra, a na dnešní úrovni dokážeme firmu provozovat z jejích zisků. Chceme ale růst a expandovat. Máme za cíl našimi elektroauty ovládnout Prahu, s důrazem na udržitelnost, se kterou se pojí rozsáhlá dobíjecí infrastruktura. Jak rosteme, mění se i požadavky na analýzu trhu, počet kurýrů a velikost vozového parku, přičemž ještě letos jej zdvojnásobíme. Nové prostředky vložíme do dalšího růstu společnosti,“ uzavírá Janckulík.

„Spojením elektromobility a dnes široce rozšířeného využívání logistických služeb se Bevy.city trefilo do černého. Oceňujeme všechny projekty, které se snaží pozitivně ovlivnit svět, a právě odvětví logistiky považujeme za jedno z míst, ve kterých je ekologická a udržitelná revoluce potřeba. Ve směru, který firma nabrala, vidíme vizi a perspektivu, kterou jsme se proto rozhodli podpořit,“ komentuje investici Marek Moravec, managing partner investičního fondu Nation 1.

Logistickou společnost Bevy.city založil v roce 2021 Ladislav Janckulík, bývalý finanční analytik společnosti Rohlík.cz, kterému se založením pomáhali jeho tehdejší kolegové a přátelé. Díky svým zkušenostem spatřili příležitost na trhu přepravy zboží během logistické špičky. Momentálně své služby Bevy.city nabízí pro Prahu a její blízké okolí.

Nejnovější články

Expertní pohled
Stavební trh čeká letos rok stabilizace

Wienerberger nečeká tak strmý propad stavebního trhu, jaký...

Nasbíraná data společnosti Wienerberger podle Kamila Jeřábka ukazují,...

„První pozitivní signál jsme zaznamenali již v posledním...

Nezařazené
Velký byznys může vyrůst i na vinici

„Naše skupina aktuálně vlastní především společnosti podnikající v...

Mimo finančních úspěchů dosáhl &CORK dalších důležitých milníků....

Současné úspěchy jsou pro celý holding pouze začátek....

Analýzy ze Spořky
Obrana demokratického kapitalismu

Jeho otec se narodil v Rakousku-Uhersku v dubnu...

Vydrží demokratický kapitalismus – spojení liberální demokracie a...

Ekonomické a sociální postavení dělnické třídy v demokraciích...

Problémem byl i vzestup rentiérského kapitalismu. Významným aspektem...

Nejnovější Aktuality

Nezařazené
Velký byznys může vyrůst i na vinici

„Naše skupina aktuálně vlastní především společnosti podnikající v...

Mimo finančních úspěchů dosáhl &CORK dalších důležitých milníků....

Současné úspěchy jsou pro celý holding pouze začátek....

Aktuality
Zachrání lidstvo plazma z konopí?

Skrývá se tam, kde bychom ho nejspíš nečekali...

Plazma je průhledná tekutá složka krve s nažloutlou barvou,...

Náhražka krevní plazmy, kterou Plasma for People vyvíjí,...

Aby se přípravek mohl podávat pacientům, musí projít...

Aktuality
Kampaň 50 lídrů změny přináší příběhy inovací

Společnost Parimatch Tech se tak může stát novým...

Úspěch sám o sobě je ještě významnější v...

Likvidace několika geografických oblastí, stejně jako celková situace...

Všechny úspěchy roku 2022 by nebyly možné bez...

V květnu společnost otevřela novou pobočku v Praze,...