Sobota 15. června 2024
ikona hodiny21. 11. 2022 11:49

Veletržní podzim v Praze: CZECHBUS a SCTS

Plánovaná veletržní sezóna letošního podzimu v PVA EXPO PRAHA přinese i 11. ročník největšího středoevropského veletrhu autobusové dopravy CZECHBUS, který opět nabídne návštěvníkům přehlídku novinek a trendů z oboru. Souběžně bude probíhat veletrh SCTS - SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS, který se věnuje dopravní infrastruktuře chytrých měst a přinese unikátní koncept simulace města ve výstavní hale.

Vanda Petrov autor

Foto: Shutterstock.com CzechBus – největší B2B akce svého druhu se blíží Foto: Shutterstock.com

Termín konání obou akcí je 22. až 24. listopadu na nejmodernějším výstavišti v Praze, PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Partnerem veletrhu je Skupina ČEZ a oficiálními vozy jsou automobily značky FORD.

Co bude na veletrhu CZECHBUS k vidění

Profesionálové z oblasti české a středoevropské silniční hromadné dopravy se sejdou na tradiční události CZECHBUS, která je nejvýznamnějším B2B veletrhem oboru. Návštěvníkům nabízí technologické novinky a trendy v sekcích autobusů, hromadné dopravy, telematiky nebo servisní techniky, možnost přímého setkání s vystavovateli a zástupci renomovaných značek, ale také velmi zajímavý program. Významnost akce potvrzují také opakovaně udělené záštity od Ministerstva průmyslu a obchodu, Hlavního města Prahy, Hospodářské komory ČR, Svazu průmyslu a dopravy ČR, Dopravního podniku hlavního města Prahy, Sdružení pro dopravní telematiku, Sdružení dopravních podniků ČR, Regionálního organizátora Pražské integrované dopravy ROPID a Asociace krajů ČR.

CZECHBUS

Zahájení veletrhu je v čase 10:00 – 10:25 v hale 4.

Tiskové konference vystavovatelů:

9:00  –  9:45 IVECO BUS (kongresový sál)

10:30 – 11:00 SOR (hala 4, číslo stánku 4A02)

11:00 – 11:30 ŠKODA Group (hala 4, číslo stánku 4B01)

11:30 – 12:00 MAN (hala 4, číslo stánku 4C02)

Doprovodný program veletrhu

První den veletrhu, v úterý 22. 11., zaplní Kongresový sál odborná konference o aktuálních trendech v odbavovacích a informačních systémech (OIS) ve veřejné osobní dopravě připravená Sdružením pro dopravní telematiku – Veřejná doprava „on line“. Následující den na ni naváže Konference Elektrické autobusy pro město, pořádaná konzultační firmou Ing. Jakub Slavík, MBA – Consulting Services. Tato akce vyprofilovala jako zcela ojedinělá prezentační a vzdělávací příležitost i jako místo vzájemné výměny aktuálních zkušeností mezi profesionály z elektrické osobní dopravy. Díky svému zaměření na konkrétní téma, konkrétní prezentující a konkrétní publikum se tato konference stala prostředkem přímé komunikace mezi výrobci elektrobusů a trolejbusů (včetně jejich komponent a infrastruktury) a jejich provozovateli a uživateli. V neposlední řadě zde hrají důležitou roli i zástupci institucí, které rozhodují o financování této dopravy nebo mají v tomto ohledu aktuální a spolehlivé informace.

(Detailní program bude organizátor postupně zveřejňovat na webových stránkách veletrhu.)

Veletrh CZECHBUS bude nabitý zejména novými modely autobusů a nepřeberným množstvím příslušenství. Ani letos nebude na této významné události chybět žádná důležitá značka autobusů.

Návštěvníci si tak budou moci prohlédnout novinky autobusů od společností: IVECO BUS, SOR Libchavy, SCANIA  Czech Republic, ŠKODA Group, MAN, VOLVO,  TURANCAR, BUSPLAN,  KARSAN, ROŠERO, EvoBus Česká republika, MAVE,  Bus Factory a Mercus Bus .

Z oboru doplňků, vybavení a servisní techniky se budou prezentovat například AD TECHNIK, ANVI TRADE, Asfinag, AUTO-BUS.cz, BTO – BILETO, BUSE , BUSTEC,  CAR–MONT, ČEZ, Eberspächer Praha, Glaspo Trade, Ing. Ivo Herman, MAKRO–ND, MITERAL- Ing. Alice Smejkalová, Mikroelektronika, MOLPIR, ONE System,  PAKRA, PRAKLIMA, Rohožky SAMBA, ROPID,  Slovak Lines,  STER, , VOITH, WEBASTO, ZF–SERVIS, WEBCO.

SMART CITY TRANSPORT SOLUTIONS – novinka letošního podzimu

Letošní novinkou je interaktivní, specializovaný B2B veletrh se zaměřením na dopravní infrastrukturu chytrých měst. Unikátní koncept veletrhu nasimuluje v části výstavní haly 2 město, kde bude návštěvníky přepravovat autonomní autobus a jednotlivé zastávky pak budou tvořit výstavní expozice. Hlavními body budou zejména řízení dopravního provozu, řešení parkování, informační a odbavovací systémy, platební a satelitní technologie, elektrické dopravní prostředky pro veřejnou dopravu, infrastruktura pro městskou mobilitu a celkově městská doprava budoucnosti.

Doprovodný program veletrhu SCTS

Součástí veletrhu SCTS je dvoudenní konference na téma Čistá energie v hromadné dopravě, která proběhne ve dnech 22. – 23. 11. 2022. Partnerem konference je Skupina ČEZ a projekt je realizován s finanční podporou hlavního města Prahy.

Hlavními tematickými bloky konference jsou novinky a trendy elektrických autobusů, jejich dobíjení a financování, Smart City řešení pro hromadnou dopravu a dotace.

V rámci programu vystoupí řečníci ze státních i nestátních organizací. Kompletní program konference i registraci najdou posluchači na www.scts.cz.

Svou expozici představí mimo jiné i firmy jako E.ON, Ekolo, MEVA, HOBBYTEC, ENERGY HUB, Spel, Colmex, Roboauto, ČVUT nebo BringAuto.

Miliony přepravených pasažérů mají na kontě elektrobusy jezdící po celé ČR, jejichž provoz je spojen s aktivitami Skupiny ČEZ. Ta se podílela na výstavbě dobíjecího zázemí nebo podporuje provoz linek.

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Aktuality
Méně papírování, více podnikání

Podle Právního elektronického systému Hospodářské komory stát v současnosti...

Hospodářská komora také provedla kvalifikované odhady. Podle propočtů...

Aktuality
Podnikatelé se chtějí podílet na financování strategických investic

„Nepodceňujme a važme si toho, že tu máme...

Prezident Svazu průmyslu Jan Rafaj je přesvědčen, že...