Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny10. 3. 2023 13:07

Emirates buduje inovační platformu pro letectví a cestování

Skupina Emirates, čelní představitel inovací v letectví, pořádá první ročník veletrhu ForsaTEK. Jedná se o platformu pro vytváření nových příležitostí spojující dva start-upové programy Intelak a Aviation X Lab, která spolupracuje s významnými technologickými a průmyslovými partnery, start-upy a klíčovými hráči v ekosystému.

Tereza Procházková autor

Foto: Emirates Skupina Emirates, čelní představitel inovací v letectví, pořádá první ročník veletrhu ForsaTEK Foto: Emirates

Akci oficiálně zahájil Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti a skupiny Emirates: „Inovace jsou nedílnou součástí DNA skupiny Emirates od prvního dne její existence. S rozvojem technologií jsme se vždy snažili poskytovat našim zákazníkům lepší hodnoty a řešení. ForsaTEK je další platformou pro prezentaci technologických iniciativ a jejich aplikací v našem odvětví. Společně s našimi podobně smýšlejícími partnery a některými z nejbystřejších inovátorů napříč odvětvími jsme vybudovali robustní inkubátorový ekosystém, který přináší nejmodernější iniciativy v oblasti cestovního ruchu.“

Veletrh ForsaTEK, který se koná 9. a 10. března v sídle skupiny Emirates ve spolupráci s partnery z oboru, je tematicky zaměřen na letectví, cestování a cestovní ruch. Akce je koncipována jako platforma, která má představit budoucnost cestování prostřednictvím podnikání a inovací, podpořit spolupráci, povzbudit inkubátorové komunity a podnítit nové myšlenky.

Partnery skupiny Emirates na této ojedinělé akci jsou společnosti Accenture, Airbus, Amadeus, Collins Aerospace, dubajské ministerstvo hospodářství a cestovního ruchu, GE Aerospace, Microsoft a Thales.

Tito partneři nadchli publikum několika výjimečnými ukázkami a demonstracemi, včetně prvního robotického odbavení od společnosti Emirates, umělé inteligence od společnosti Microsoft, digitálních řešení zaměřených na efektivitu a bezpečnost od společnosti GE Aerospace a eSIM od společnosti Thales. Nadace Dubai Future Foundation představila svou práci a ambice pro město a Maha Gaber, zakladatelka společnosti Digital and Savvy, zapojila publikum do tématu „budování vlastní značky“.

Více než 20 začínajících podniků, které jsou součástí laboratoře Intelak nebo Aviation X Lab, předvedlo ve výstavním prostoru ve stylu souku své inovace a představilo své vize v oblasti cestování širokému publiku VIP osobností, investorů a širšího technologického průmyslu.

Adel Al Redha, provozní ředitel společnosti Emirates, se během rozhovoru podrobně věnoval inovacím v letectví a novým technologiím. Panelové diskuse zahrnovaly aktuální témata, jako jsou ženy v cestovním ruchu a technice či AI ChatGPT. Dne 10. března se na akci představí studenti univerzit, aby si vyzkoušeli nové technologie, inspirovali novou generaci a diskutovali o otázkách, jako je posílení postavení mladých lidí.

Články autora Tereza Procházková

Nejnovější články

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Expertní pohled
Spokojení zaměstnanci mohou až o čtvrtinu zvýšit firemní zisk

Změna přístupu z „máme zaměstnance“ na „pracují u...

V době, kdy lidé kladou větší důraz na rovnováhu...

Zaměřte se na člověka: Myslete na to, aby...

Řešte predikci a prevenci: Pomocí strojového učení a...

Trendy
Pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziročně tak byly ceny zemědělských výrobců nižší o...

Pokles cen neočekávám v oblasti stavebních prací. Ty byly...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Hrdinové cestovního ruchu 2024: Hlasujte pro své favority!

Ocenění Hrdinové cestovního ruchu získávají osobnosti a projekty,...

Lidé mohou poslat hlas svému favoritovi on-line prostřednictvím...

„V kontextu s nominacemi na Hrdiny cestovního ruchu...

Výsledky letošního ročníku vyhlásí CzechTourism na networkingovém večeru...

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...