×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Sobota 10. června 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny10. 3. 2023 13:07

Emirates buduje inovační platformu pro letectví a cestování

Skupina Emirates, čelní představitel inovací v letectví, pořádá první ročník veletrhu ForsaTEK. Jedná se o platformu pro vytváření nových příležitostí spojující dva start-upové programy Intelak a Aviation X Lab, která spolupracuje s významnými technologickými a průmyslovými partnery, start-upy a klíčovými hráči v ekosystému.

Foto: Emirates Skupina Emirates, čelní představitel inovací v letectví, pořádá první ročník veletrhu ForsaTEK Foto: Emirates

Akci oficiálně zahájil Jeho Výsost šejk Ahmed bin Saeed Al Maktoum, předseda představenstva a generální ředitel společnosti a skupiny Emirates: „Inovace jsou nedílnou součástí DNA skupiny Emirates od prvního dne její existence. S rozvojem technologií jsme se vždy snažili poskytovat našim zákazníkům lepší hodnoty a řešení. ForsaTEK je další platformou pro prezentaci technologických iniciativ a jejich aplikací v našem odvětví. Společně s našimi podobně smýšlejícími partnery a některými z nejbystřejších inovátorů napříč odvětvími jsme vybudovali robustní inkubátorový ekosystém, který přináší nejmodernější iniciativy v oblasti cestovního ruchu.“

Veletrh ForsaTEK, který se koná 9. a 10. března v sídle skupiny Emirates ve spolupráci s partnery z oboru, je tematicky zaměřen na letectví, cestování a cestovní ruch. Akce je koncipována jako platforma, která má představit budoucnost cestování prostřednictvím podnikání a inovací, podpořit spolupráci, povzbudit inkubátorové komunity a podnítit nové myšlenky.

Partnery skupiny Emirates na této ojedinělé akci jsou společnosti Accenture, Airbus, Amadeus, Collins Aerospace, dubajské ministerstvo hospodářství a cestovního ruchu, GE Aerospace, Microsoft a Thales.

Tito partneři nadchli publikum několika výjimečnými ukázkami a demonstracemi, včetně prvního robotického odbavení od společnosti Emirates, umělé inteligence od společnosti Microsoft, digitálních řešení zaměřených na efektivitu a bezpečnost od společnosti GE Aerospace a eSIM od společnosti Thales. Nadace Dubai Future Foundation představila svou práci a ambice pro město a Maha Gaber, zakladatelka společnosti Digital and Savvy, zapojila publikum do tématu „budování vlastní značky“.

Více než 20 začínajících podniků, které jsou součástí laboratoře Intelak nebo Aviation X Lab, předvedlo ve výstavním prostoru ve stylu souku své inovace a představilo své vize v oblasti cestování širokému publiku VIP osobností, investorů a širšího technologického průmyslu.

Adel Al Redha, provozní ředitel společnosti Emirates, se během rozhovoru podrobně věnoval inovacím v letectví a novým technologiím. Panelové diskuse zahrnovaly aktuální témata, jako jsou ženy v cestovním ruchu a technice či AI ChatGPT. Dne 10. března se na akci představí studenti univerzit, aby si vyzkoušeli nové technologie, inspirovali novou generaci a diskutovali o otázkách, jako je posílení postavení mladých lidí.

Články autora Tereza Procházková

Nejnovější články

Názory
Evropská legislativa potřebuje očistec

HDP v EU by podle jarní prognózy Evropské...

Od začátku aktuálního legislativního období Komise (mandát 2019-2024)...

Zajistit předvídatelnost podnikatelského prostředí. Investice trvají 5-10 let...

Trendy
Škoda představila projekt autonomních tramvají

Nejnovější projekt Škoda Group staví na již existujících...

Vývoj Smart Depa zahrnuje tři fáze. V první...

Škoda Group se dlouhodobě zaměřuje na inovace a...

Systém autonomního řízení ATO automatizuje řízení vlaku, optimalizuje...

Aktuality
Brno přivítá kongres Evropské sítě inovačních center

Kongres funguje každoročně jako platforma pro evropskou inovační...

Hlavním hostem kongresu je autor knihy Uncertainty Mindset...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Emirates představují novou recyklační iniciativu

U příležitosti Světového dne životního prostředí OSN, který...

Ve spolupráci se společností deSter FZE UAE, předním...

Tým společnosti deSter je členem sítě CE100, která...

Cestovní ruch
Živý kraj: Nová kampaň je jako pohled do krasohledu

„S claimem Karlovarský kraj #mozaikazazitku pracujeme již od...

Postupně se přidala také reklama v offline prostředí...

Vkládanou přílohu, která vyšla v celkovém nákladu 500...

Nezařazené
Airbnb v Česku spouští technologii proti rušivým večírkům

Cílem tohoto systému je pomoci snížit riziko rušivých...

Pokrok v zavedení této technologie v Česku následuje...

Kathrin Anselm, generální ředitelka pro DACH, CEE a...