×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 22. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny27. 6. 2023 13:22

Řecko – báječná dovolená v zemi bájí

Řecko patří mezi nejoblíbenější destinace letních dovolených. A není divu. Během jednoho týdne můžete zažít fascinující cestu k pramenům evropské historie, dobrodružnou výpravu v duchu hrdinských bájí i odpočinek na plážích a skvělou zábavu s dětmi.

Zuzana Čadilová autor

Foto: iStock Coral Travel láká do Řecka Foto: iStock

A nejen to. Řecko je nám skutečně blízko jak vzdáleností, tak i kulturou a mentalitou, která nás s Řeky spojuje více než s obyvateli exotičtějších zemí. I na nejvzdálenějším z tamních ostrovů jste stále v Evropě. Běžná je tu také znalost angličtiny či dalších evropských jazyků. V Řecku jste sice v cizině, ale zároveň i tak trochu doma.

Letos poprvé můžete do Řecka vyrazit s cestovní kanceláří Coral Travel CZ. „Zatím nabízíme zájezdy na oblíbené ostrovy Rhodos a Krétu,“ říká Klára Hálková, marketingová manažerka Coral Travel CZ, a doplňuje: „Do budoucna chystáme rozšíření nabídky o další populární řecké destinace.

Fascinující cesta do minulosti

Kdo očekává od dovolené víc než jen koupání v moři a opalování na plážích, může se vydat za tamními památkami. Říká se, že Řecko je kolébkou evropské civilizace, ostrov Kréta pak stál u zrodu celé řecké kultury. „Na Krétě se můžete vypravit ke zříceninám starověkého Knóssu a obdivovat palác krutého krále Mínoa s mýtickým labyrintem, který všichni známe ze starých řeckých bájí. Právě zde se zrodila řecká kultura,“ vysvětluje Klára Hálková. Na Rhodu pak doporučuje návštěvu hlavního města ostrova. „Můžete se zastavit v přístavu, popustit uzdu fantazii a zkusit si představit, jak toto místo vypadalo v dobách, kdy zde stával Rhodský kolos, jeden ze sedmi divů světa. Nebo se projít po mohutných hradbách johanitské pevnosti, které v 16. století hrdě vzdorovaly tureckému vojsku. Ale památek je na obou ostrovech samozřejmě mnohem více a během jedné dovolené je určitě všechny projít nestihnete,“ dodává s úsměvem.

Foto: iStock Koho by nenadchly antické památky? Foto: iStock

Dovolená pro celou rodinu

Řecko nabízí ideální podmínky pro dovolenou s malými dětmi. Už krátká doba letu je vstřícná k nejmladším klientům a krásné písečné pláže na ostrovech Kréta i Rhodos jsou jedním z hlavních prázdninových lákadel. Dáváte-li před antickými památkami přednost sportovnímu vyžití, určitě zvolte Rhodos. Ten bývá označován za „Mekku windsurfingu a kitesurfingu“.

Foto: iStock Lehká řecká strava potěší chuťové buňky a prospěje zdraví Foto: iStock

Tak chutná Řecko

Ať už vás na zmiňovaných řeckých ostrovech nejvíce lákají pláže, památky nebo vodní sporty, určitě si večer zajděte do města do některé ze zdejších taveren. Teprve zde totiž nasajete atmosféru Řecka skutečně všemi smysly. K vynikajícímu jídlu se podává místní víno, vyhlášené ouzo, zdejší specialita s vůní anýzu, nebo metaxa, tedy nenapodobitelná brandy, jejíž recepturu si Řekové přísně střeží. K tomu vyhrává kapela na typicky řecké strunné nástroje buzuki. Když budete mít štěstí, celá taverna se roztančí a třeba i vás vezmou do kola. Pak teprve poznáte, co je opravdové Řecko.

Na řecké ostrovy vypravuje Coral Travel vlastní charterové lety, což přispívá i k nižší ceně zájezdů. Můžete tak strávit pohádkový týden na řeckých ostrovech už od 8 590 Kč na osobu.

Hurá na cestu!

Pokud jste se právě teď zasnili, v uších vám zní neodbytná melodie z filmu Řek Zorba (který se nikoli náhodou odehrává právě na Krétě) a zatoužili jste navštívit řecké ostrovy, není nic jednoduššího. Zájezdy společnosti Coral Travel CZ můžete zakoupit nejen u několika stovek prodejců v České republice, ale i na stránkách www.coraltravel.cz.

Nejnovější články

Analýzy
Nad boxy stále jasně vede doručení domů

Ačkoli se důležitost rychlého doručení diskutuje čím dál...

Ačkoli 29 % Čechů deklarovalo, že v konkrétním e-shopu...

Kromě rychlosti je při výběru e-shopu a rozhodování...

Přes často diskutovaný nárůst popularity doručovacích boxů se...

Analýzy
O procento vyšší tržby, o 30 procent větší náklady

Na první pohled vypadá standardní meziroční srovnání pro...

 „Nám v Czech Inn Hotels se daří, zvyšujeme...

Srpnová čísla jsou z hlediska obsazenosti lehce atypická....

Ze srpnových čísel českých hotelů vynikají v obsazenosti...

Trendy
Spořitelna investuje 5 milionů eur do biotechnologií

„Ústav organické chemie a biochemie je díky úspěchu...

Pro i&i Bio, který navázal na úspěšné působení...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...

Aktuality
Česká technologie pomáhá FBI hledat pohřešované děti

Od roku 2018, kdy Apify spojil své síly...

Zatím se iniciativa soustředí jen na Egypt, ale...

Aktuality
ELDIS Pardubice roste, řeší nové projekty a nabírá zaměstnance

Minulé roky ukázaly, že je firma zdravá. I...

Vzhledem k zakázkové naplněnosti a dalším významným projektům, jež...