Středa 29. května 2024
ikona hodiny27. 6. 2023 13:22

Řecko – báječná dovolená v zemi bájí

Řecko patří mezi nejoblíbenější destinace letních dovolených. A není divu. Během jednoho týdne můžete zažít fascinující cestu k pramenům evropské historie, dobrodružnou výpravu v duchu hrdinských bájí i odpočinek na plážích a skvělou zábavu s dětmi.

Zuzana Čadilová autor

Foto: iStock Coral Travel láká do Řecka Foto: iStock

A nejen to. Řecko je nám skutečně blízko jak vzdáleností, tak i kulturou a mentalitou, která nás s Řeky spojuje více než s obyvateli exotičtějších zemí. I na nejvzdálenějším z tamních ostrovů jste stále v Evropě. Běžná je tu také znalost angličtiny či dalších evropských jazyků. V Řecku jste sice v cizině, ale zároveň i tak trochu doma.

Letos poprvé můžete do Řecka vyrazit s cestovní kanceláří Coral Travel CZ. „Zatím nabízíme zájezdy na oblíbené ostrovy Rhodos a Krétu,“ říká Klára Hálková, marketingová manažerka Coral Travel CZ, a doplňuje: „Do budoucna chystáme rozšíření nabídky o další populární řecké destinace.

Fascinující cesta do minulosti

Kdo očekává od dovolené víc než jen koupání v moři a opalování na plážích, může se vydat za tamními památkami. Říká se, že Řecko je kolébkou evropské civilizace, ostrov Kréta pak stál u zrodu celé řecké kultury. „Na Krétě se můžete vypravit ke zříceninám starověkého Knóssu a obdivovat palác krutého krále Mínoa s mýtickým labyrintem, který všichni známe ze starých řeckých bájí. Právě zde se zrodila řecká kultura,“ vysvětluje Klára Hálková. Na Rhodu pak doporučuje návštěvu hlavního města ostrova. „Můžete se zastavit v přístavu, popustit uzdu fantazii a zkusit si představit, jak toto místo vypadalo v dobách, kdy zde stával Rhodský kolos, jeden ze sedmi divů světa. Nebo se projít po mohutných hradbách johanitské pevnosti, které v 16. století hrdě vzdorovaly tureckému vojsku. Ale památek je na obou ostrovech samozřejmě mnohem více a během jedné dovolené je určitě všechny projít nestihnete,“ dodává s úsměvem.

Foto: iStock Koho by nenadchly antické památky? Foto: iStock

Dovolená pro celou rodinu

Řecko nabízí ideální podmínky pro dovolenou s malými dětmi. Už krátká doba letu je vstřícná k nejmladším klientům a krásné písečné pláže na ostrovech Kréta i Rhodos jsou jedním z hlavních prázdninových lákadel. Dáváte-li před antickými památkami přednost sportovnímu vyžití, určitě zvolte Rhodos. Ten bývá označován za „Mekku windsurfingu a kitesurfingu“.

Foto: iStock Lehká řecká strava potěší chuťové buňky a prospěje zdraví Foto: iStock

Tak chutná Řecko

Ať už vás na zmiňovaných řeckých ostrovech nejvíce lákají pláže, památky nebo vodní sporty, určitě si večer zajděte do města do některé ze zdejších taveren. Teprve zde totiž nasajete atmosféru Řecka skutečně všemi smysly. K vynikajícímu jídlu se podává místní víno, vyhlášené ouzo, zdejší specialita s vůní anýzu, nebo metaxa, tedy nenapodobitelná brandy, jejíž recepturu si Řekové přísně střeží. K tomu vyhrává kapela na typicky řecké strunné nástroje buzuki. Když budete mít štěstí, celá taverna se roztančí a třeba i vás vezmou do kola. Pak teprve poznáte, co je opravdové Řecko.

Na řecké ostrovy vypravuje Coral Travel vlastní charterové lety, což přispívá i k nižší ceně zájezdů. Můžete tak strávit pohádkový týden na řeckých ostrovech už od 8 590 Kč na osobu.

Hurá na cestu!

Pokud jste se právě teď zasnili, v uších vám zní neodbytná melodie z filmu Řek Zorba (který se nikoli náhodou odehrává právě na Krétě) a zatoužili jste navštívit řecké ostrovy, není nic jednoduššího. Zájezdy společnosti Coral Travel CZ můžete zakoupit nejen u několika stovek prodejců v České republice, ale i na stránkách www.coraltravel.cz.

Nejnovější články

Cestovní ruch
Ekonomický význam cestovního ruchu v regionech vzrostl

V roce 2022 činil celkový objem výdajů za...

Přes pomoc různých subvenčních programů v oblasti zaměstnanosti...

Cestovní ruch
Míra rizika úpadku cestovní kanceláře činí 0,1 %

Míra rizika úpadku CK v ČR je velmi...

Na českém trhu nyní operuje celkem 596 cestovních...

Pohled z praxe
I u zelených kancelářských budov je prostor pro úsporu nákladů

To je samo o sobě potvrzením environmentálně šetrného...

Každopádně do budoucna CBRE plánuje neusnout na vavřínech....

Nejnovější Aktuality

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...