Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny13. 10. 2023 09:29

Lázeňské hotely Royal Spa získaly prestižní ocenění

Luhačovické lázeňské hotely NIVAMARE a MIRAMARE lázeňské skupiny Royal Spa patří mezi nejinovativnější evropská lázeňská zařízení. Rozhodla tak odborná porota Evropské lázeňské asociace. V soutěži ESPA Innovation Awards získaly hned dvě ceny. Předčily tak konkurenční lázeňská místa z celé Evropy.

Miroslav Slaný autor

Foto: Royal Spa Zleva Veronika Crha Záhorská, Libuše Padevětová a Aleš Příhoda Foto: Royal Spa

Ocenění během slavnostního galavečera na celoevropské lázeňské konferenci v Karlových Varech společně převzali ředitelka Léčebných lázní Luhačovice – Sanatorium MIRAMARE Veronika Crha Záhorská, obchodní a marketingová ředitelka lázeňské skupiny Royal Spa Libuše Padevětová a vedoucí rehabilitační péče a rozvoje léčebných metod v lázeňské skupině Royal Spa Aleš Příhoda.

Prestižní ceny, o které se každým rokem utká několik desítek lázeňských míst z celé Evropy, se udělovaly v 8 kategoriích. V letošní konkurenci 35 nominovaných přihlášek uspěly lázeňské inovace v zařízeních Royal Spa hned ve dvou kategoriích. V kategorii inovativní lázeňský produkt vyhrál speciální léčebný program Spánkový balanc lázeňského hotelu Nivamare v Luhačovicích. Zvláštní cenu odborné poroty pak získal léčebný program postcovidového syndromu v lázeňských hotelech Miramare v Luhačovicích, který dosahuje velmi významných klinických úspěchů.

„Získání těchto hned dvou prestižních evropských cen chápeme jako ocenění našeho dlouhodobého inovativního přístupu. Těší nás, že jsme uspěli v tak velké konkurenci. Neustále se snažíme inovovat léčebné postupy, abychom poskytovali tu nejlepší možnou péči našim klientům, a je vidět, že jdeme správnou cestou,“ komentoval získání evropského ocenění generální ředitel lázeňské skupiny Royal Spa Martin Plachý.

ROYAL SPA

Český rodinný řetězec lázeňských a wellness hotelů a resortů, který působí na území České republiky již déle než dvacet pět let. V současnosti ho tvoří šest lázeňských komplexů a jeden wellness hotel ve čtyřech významných lázeňských městech České republiky – Luhačovice, Mariánské Lázně, Velké Losiny a Ostrožská Nová Ves. Celková kapacita přesahuje 1000 lůžek. Hotely Royal Spa zajišťují jak klasickou lázeňskou léčbu, tak nabízejí i různé druhy relaxačních a wellness pobytů. Poskytují prvotřídní lázeňskou péči, která kombinuje využití přírodních léčivých zdrojů a medicínskou erudici. Do skupiny patří také Termální park Velké Losiny, který patří mezi nejnavštěvovanější turistické atrakce Olomouckého kraje.

Odbornou porotu nejvíce zaujal speciální pobyt Spánkový balanc, který je součástí inovativního konceptu Health Balance. Jedinečnost tohoto projektu spočívá v kombinaci léčebných služeb, lázeňského prostředí a technologií, které jsou součástí unikátních spánkových pokojů v Lázeňském hotelu Nivamare v Luhačovicích.

„V lázeňství se jedná o první projekt tohoto typu, kdy s klientem pracujeme prakticky kontinuálně po celý den, ať už léčebnými procedurami, nebo pomocí bio-dynamického osvětlení, které je zabudováno v jeho pokoji. Léčebný efekt je navíc objektivizován pomocí speciálních senzorů, které jsou umístěny v posteli tak, aby mohly hodnotit kvalitu spánku, ale zároveň klienta nijak neomezovaly, ani nerušily,“ vysvětlil Aleš Příhoda, vedoucí rehabilitační péče a rozvoje léčebných metod lázeňských zařízení skupiny Royal Spa.

Klíčovou součástí pobytu je světelná hygiena, kterou pomáhá udržovat světelný systém od společnosti Spectrasol. Vědecky potvrzený pozitivní vliv těchto světel zahrnuje zlepšení výkonnosti, produktivity, soustředění, kognitivních funkcí, emocionálního stavu a celkového zdraví a vitality uživatelů. Na přípravě evropsky oceněného léčebného programu se podíleli také odborníci na chronobiologii z Národního ústavu duševního zdraví.

Evropské ceny ESPA Innovation Awards se udělovaly na závěr prestižního kongresu Evropské asociace lázeňství ESPA 2023, který probíhal ve Spa Hotelu Thermal v Karlových Varech ve dnech 4. – 6. října. Evropského lázeňského kongresu se zúčastnil rekordní počet 300 delegátů z 29 zemí. Na akci dorazila také řada významných osobností včetně ministrů Ivana Bartoše, Vlastimila Válka a Martina Dvořáka. Letos se uskutečnil již 27. ročník této celoevropské balneologické konference. Příští ročník bude hostit Litva.

Nejnovější články

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Expertní pohled
Letní výprodej koruny: Úrokový diferenciál opět ve hře

V podobném duchu zapůsobila na kurz koruny také...

V kombinaci s horší růstovou dynamikou jsme proto...

To samo o sobě není povzbudivá zpráva pro...

V souhrnu jsme lehce revidovali letošní výhled na...

Oproti současným úrovním vidíme prostor pro solidnější zisky...

Z pohledu ČNB zatím není slabší koruna důvodem...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...

Aktuality
Sponzoringový program pro místní komunity

Holcim Česko dlouhodobě přispívá do rozvoje svého okolí...

Uzávěrka přihlášek do programu je 1. září 2024,...