Čtvrtek 30. května 2024
ikona hodiny15. 5. 2024 17:58

Konference poradí firmám s umělou inteligencí

Praktické ukázky využití v podnicích, konzultační zónu a workshopy, na kterých si zástupci firem vyzkouší AI nástroje, chystají Hospodářská komora a Česká asociace umělé inteligence. Na konferenci AI inspiration v pražském Cubexu na konci května vystoupí představitelé největších technologických firem na trhu, zástupci státu i akademické sféry.

Martin Brychta autor

HK ČR

Foto: Shutterstock.com Hospodářská komora a Česká asociace umělé inteligence finišují přípravy na jednu z největších akcí v Česku, která ukáže firmám, jak používat AI. Foto: Shutterstock.com

„Podařilo se nám pod jednu střechu dostat největší světové hráče i menší tuzemské firmy zabývající se vývojem umělé inteligence, abychom ukázali podnikům a jejich majitelům a manažerům, jak lze nové nástroje implementovat do každodenních činností a výrazně tak zvýšit produktivitu ve firmě. Česko je dlouhodobě na špičce v elektronické komerci nebo online bankovních službách, a jistě dokáže být průkopníkem i v oblasti umělé inteligence. Tato akce se tak stane dobrým inspirativním místem, jak propojit zástupce největších firem v oboru s dalšími hráči a posunout i využívání umělé inteligence v tuzemsku na novou úroveň,“ říká prezident Hospodářské komory Zdeněk Zajíček. 

Na konferenci vystoupí zástupci hlavních světových firem zabývajících se umělou inteligencí, konkrétně z Googlu, Microsoftu nebo Mety. Na akci se podílí řada dalších firem, mimo jiné výrobce hardwaru pro AI Nvidia, mobilní operátor Vodafone, Webout, Coworkers.ai, ÚJV Řež nebo ČEPS. Akademickou sféru zastoupí Český institut informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT, právní aspekty využití umělé inteligence rozebere Rowan Legal.

Celodenní konference se uskuteční ve čtvrtek 30. května od 9 do 17 hodin. Návštěvníkům přiblíží na konkrétních příkladech uplatnění AI v praxi, kam využití umělé inteligence směřuje a co od ní lze už dnes očekávat.

„Součástí akce budou praktické ukázky využití umělé inteligence v každodenní praxi, například při komunikaci se zákazníky, posilování konkurenceschopnosti firem nebo při provozních kontrolách jaderných elektráren. Účastníci budou také moci navštívit konzultační zónu, kde dostanou možnost probrat s experty vše, co je na umělé inteligenci zajímá. Během konference se uskuteční i workshopy, na kterých si zájemci pod vedením lektorů vyzkouší AI nástroje Copilot, Gemini, ChatGPT nebo Midjourney,“ upřesňuje ředitel České asociace umělé inteligence Lukáš Benzl.

Umělá inteligence u nás zatím moc rozšířená není

Den před konferencí, ve středu 29. května, se v budově pražského CIIRC ČVUT uskuteční Den otevřených dveří pro Průmysl 4.0. Jeho součástí bude diskuse o vývoji Průmyslu 4.0 v Česku nebo konzultace s experty v oblasti digitalizace.

Technologie umělé inteligence zatím v Česku příliš rozšířené nejsou. Podle údajů Českého statistického úřadu z října 2023 je využívají především velké firmy s více než 250 zaměstnanci, konkrétně 28 % z nich. Celkem v ČR využívá AI šest procent společností s deseti a více zaměstnanci. Nejčastěji pro pokročilou práci s texty nebo lidskou řečí, případně používají technologie strojového učení.

Články autora Martin Brychta

Nejnovější články

Expertní pohled
Nefinanční data představují nové bohatství firmy

V oblasti vztahů mezi firmou se svými spotřebiteli...

Veškeré popsané aktivity přitom mají jeden společný cíl...

Cestovní ruch
Prague City Tourism láká na letní dovolenou v Praze

„Všechny marketingové kampaně město financuje z vybraného poplatku...

Kromě výše zmíněných dvou kampaní i letos pokračuje...

Expertní pohled
Bankovní daň opět na stole

V minulých letech se do českého daňového systému...

Konečně, existují jiné způsoby, jak vlády mohou získávat...

Nejnovější Aktuality

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...