Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny17. 6. 2024 10:03

Pojišťovna roku neusíná na vavřínech

ERV Evropská pojišťovna se již po patnácté umístila na prvním místě v prestižní anketě Pojišťovna roku, kterou pořádá Asociace českých pojišťovacích makléřů (AČPM) ve spolupráci s Českou asociací pojišťoven (ČAP) a odborným serverem oPojištění.cz. K vítězství významně přispěla dlouholetá a úspěšná spolupráce s více než 150 makléři a 1 700 firemními klienty. Evropská však neusíná na vavřínech a jako specialista v oboru se neustále soustředí na rozvoj svých služeb a jejich kvality. Nově pro své klienty spustila například bezplatnou službu MediCall, neboli českého lékaře na telefonu.

Vlastimil Divoký autor

manažer marketingu a komunikace ERV Evropské pojišťovny

Foto: Shutterstock.com ERV Evropská pojišťovna nabízí na cestách konzultaci s česky mluvícím lékařem po telefonu zdarma. Foto: Shutterstock.com

Ve středu 29. května proběhlo na galavečeru v Kongresovém centru ČNB v Praze slavnostní vyhlášení výsledků 23. ročníku prestižní ankety Pojišťovna roku. ERV Evropská pojišťovna již po patnácté ovládla kategorii Specializované pojištění a znovu tak potvrdila svoji pozici lídra na trhu cestovního pojištění.

S ERV Evropskou loni vycestovalo do zahraničí 1,54 milionu klientů, což je nejvíce v historii společnosti. Meziročně jde o 15% nárůst a oproti roku 2019. Díky silnému zájmu o cestování a služby ERV Evropské se pojišťovně podařilo dosáhnout i rekordního obratu ve výši 1,34 miliardy korun. Nadále jí tak patří zhruba třetinový tržní podíl.

V loňském roce jsme se aktivně soustředili na služby v oblasti firemního pojištění, jelikož tento segment s ústupem pandemie opět znatelně roste. Na zahraniční pracovní cesty pojišťujeme přes 1.700 společností, včetně lídrů ve svých oborech, jako jsou Continental, Samsung, Siemens, Skanska, O2, T-Mobile či ZOO Praha,“ říká Libor Dvořák, předseda představenstva ERV Evropské pojišťovny.

Skvělá služba na cestách

ERV Evropská od roku 2023 také pojišťuje pracovníky Úřadu vlády ČR a humanitární organizace Člověk v tísni. Nadále je také hlavním pojistitelem do zahraničí vyslaných pracovníků Ministerstva zahraničních věcí a jejich rodinných příslušníků. Loni ERV Evropská také uvedla na trh specializované pojištění pro živnostníky a menší firmy.

Z pozice specialistů na cestovní pojištění vnímáme závazek, abychom našim klientům byli vždy spolehlivým partnerem při cestách do zahraničí. I proto jsme pro ně nově spustili novou bezplatnou službu MediCall. Klient standardně  kontaktuje naši asistenční službu, koordinátor zhodnotí situaci, a pokud to bude klientův zdravotní problém umožňovat, zajistí hovor, chat či video hovor s česky mluvícím lékařem,“ říká Libor Dvořák. Pokud je to v dané zemi možné, lékař na základě vyšetření na dálku může vystavit i e-recept. Klient si pak už pouze v místní lékárně vyzvedne potřebné léky a zahájí léčbu.

Nejnovější články

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Expertní pohled
Spokojení zaměstnanci mohou až o čtvrtinu zvýšit firemní zisk

Změna přístupu z „máme zaměstnance“ na „pracují u...

V době, kdy lidé kladou větší důraz na rovnováhu...

Zaměřte se na člověka: Myslete na to, aby...

Řešte predikci a prevenci: Pomocí strojového učení a...

Trendy
Pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziročně tak byly ceny zemědělských výrobců nižší o...

Pokles cen neočekávám v oblasti stavebních prací. Ty byly...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...