Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny9. 7. 2024 09:00

Exkluzivní záběry: Jedna z dominant jihu Prahy mění vzhled

Na začátku jara oznámila největší česká hotelová síť Czech Inn Hotels převzetí hotelu Corinthia Prague a rebranding na Grand Hotel Prague Towers. Nyní dal nejvyšší hotel v Praze definitivní sbohem také svému letitému nápisu, který vítal Pražany a návštěvníky Prahy při příjezdu na Nuselský most. Jak probíhaly práce na s odstraňováním obrovských písmen ve výšce téměř 84 metrů nad zemí se můžete podívat v přiložené fotogalerii.

Dagmar Schejbalová autor

Foto: Czech Inn Hotels Foto: Czech Inn Hotels

Grand Hotel Prague Towers je hotelem s dlouholetou tradicí a jedinečnou polohou v srdci metropole přímo nad Nuselským mostem. Budova hotelu má celkem 26 podlaží, z čehož 24 je nadzemních. Celková výška činí 84 metrů, anténa dosahuje až do výšky 90 metrů. „Každé z písmen měřilo téměř dva metry a vážilo několik desítek kilogramů, takže manipulace s odstraněním nápisu nebyla snadná. Nejhorší byly pro techniky hlavně komplikace kvůli počasí, protože do práce zasahoval vítr. Celou akci mohli díky výšce budovy navíc sledovat Pražané z celého okolí, práce na budově byla nepřehlédnutelná,“ komentuje technické práce Petr Chábera, viceprezident skupiny Czech Inn Hotels. „Po sundání všech písmen pro nás bylo překvapením, že materiál na budově zanechal stopy a bývalý název hotelu Corinthia je stále jasně viditelný. Následně jsme tedy ještě nechali stěnu vyčistit. Nyní už je ovšem starý nápis minulostí a my začínáme zcela novou etapu,“ vysvětluje Petr Chábera.

Změna názvu hotelu na Grand Hotel Prague Towers je pouze prvním krokem z připravovaných změn, které skupina Czech Inn Hotels připravuje. „Zahájili jsme modernizaci pokojů v řádu několik desítek milionů korun, a i nadále plánujeme postupně hotel revitalizovat.  Při úpravách klademe velký důraz na zachování unikátního charakteru a historické hodnoty hotelu. Naším cílem je atakovat ještě v letošním roce 90% obsazenost, tak jak je standardem na ostatních hotelech skupiny Czech Inn,“ říká Jaroslav Svoboda, majitel a zakladatel společnosti Czech Inn Hotels, která v roce 2023 poskytla ubytování pro téměř 1,5 miliónů hostů, a tím obhájila svou pozici jedničky na českém trhu.

O Czech Inn Hotels

Skupina Czech Inn Hotels byla založená současným majitelem a jednatelem společnosti Jaroslavem Svobodou v roce 2003. Začátkem byl pronájem malého hotýlku v Harrachově. V současnosti je největší hotelovou sítí v České republice, provozuje 26 hotelů a nabízí hostům více než 7000 lůžek. Hotely se nachází převážně v Praze, ale i v Brně, Portugalsku, Gruzii …. Mezi nejznámější budovy patří například hotel Don Giovanni, The Grand Mark Prague (bývalý hotel Kempinski), Grand Hotel International nebo Cosmopolitan Bobycentrum v Brně.

V současné době hotel nabízí 539 pokojů. V posledním patře se nachází wellness zóna a známý plavecký bazén s jedinečným výhledem. V hotelu je k dispozici také několik restaurací, barů a kaváren, celkem 25 kongresových sálů a zasedacích místností, největší s kapacitou pro 700 osob. Historie hotelu se začala psát přesně před 40 lety. Výstavba byla zahájena 1984, provoz byl potom od roku 1988, přičemž Pražané si pamatují budovu ještě pod názvem Forum. Při otevření šlo o ikonickou stavbu moderní architektury a luxusu. Budova měla být součástí města mrakodrapů na pankrácké straně Prahy, z nichž se některé stavby realizovaly, jiné pak nikoli.

Články autora Dagmar Schejbalová

Nejnovější články

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Expertní pohled
Spokojení zaměstnanci mohou až o čtvrtinu zvýšit firemní zisk

Změna přístupu z „máme zaměstnance“ na „pracují u...

V době, kdy lidé kladou větší důraz na rovnováhu...

Zaměřte se na člověka: Myslete na to, aby...

Řešte predikci a prevenci: Pomocí strojového učení a...

Trendy
Pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziročně tak byly ceny zemědělských výrobců nižší o...

Pokles cen neočekávám v oblasti stavebních prací. Ty byly...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Aktuality
Strojírák letos ocení průmyslový design

„Cenou za průmyslový design chceme zvýšit povědomí o...

„Chceme také zmapovat úroveň průmyslového designu a motivovat...

Aktuality
Komora nesouhlasí s návrhem zákona o kybernetické bezpečnosti

Českým podnikatelům vadí zejména dopady zavedení prověřování bezpečnosti...

Hospodářská komora upozornila také na to, že vláda...