Úterý 18. června 2024

Výrok týdne

„Říkám vládě, snižte ceny jídla, energií, telekomunikací a podobně a nebude třeba tolik zvyšovat platy ani důchody.“

To řekl ve středu 19. července na mimořádné parlamentní schůzi předseda SPD Tomio Okamura.
Foto: SPD
Tomio Okamura poslanec, předseda SPD

Pane předsedo, evidentně toužíte po příkazové ekonomice. Doporučuji tedy přestěhovat se na Kubu, do Běloruska či do Severní Koreje. To jsou, myslím, poslední tři země, které ji praktikují. Ale pospěšte, i tam už totiž pár let zavádějí alespoň některé principy ekonomiky tržní.

Petr Karban

Krize posledních let prokázaly, že ekonomická soběstačnost států a kontinentů je stěžejní, ale nemůžeme spoléhat na to, že exekutivy budou na tyto krize včas připraveny.

To jsou slova z předvolebního projevu Zdeňka Zajíčka, který byl později na včerejším sněmu HK ČR zvolen novým prezidentem Hospodářské komory .
Foto: archiv HK ČR
Zdeněk Zajíček prezident HK ČR a prezident ICT Unie

Jedna z vojenských teoretických pouček říká, že připraveni můžeme být jen na ty včerejší války. A spoléhat můžeme jen sami na sebe. Zdeňku, hodně štěstí v čele Komory...

Petr Karban

Je omezený balík peněz na nemocenskou. Největší tragédie pro nízkopříjmové kategorie je dlouhodobá nemoc. Aby se dlouhodobá nemocenská blížila platu a standardu, na který má rodina nastavené výdaje, nemůže být bagatelní nemoc za šedesát nebo dokonce sto procent.

Těmito slovy odmítal jeden z požadavků odborů a současně obhajoval možný návrat karenční doby v úterý 2. května v debatě s odborovým předákem Josefem Středulou v pořadu Události komentáře na ČT24 jeden z kandidátů na prezidenta Svazu průmyslu a dopravy, předseda Teplárenského sdružení a bývalý premiér Mirek Topolánek.
Foto: Shutterstock.com
Mirek Topolánek předseda Teplárenského sdružení ČR

Mirku, lépe to říci nešlo!

Petr Karban

Balíkové služby jsou velmi důležitý segment a i všechny aktivity, marketing a investice míří tímto směrem,

řekl pro Lidové noviny začátkem dubna někdejší ředitel České pošty Roman Knap.
Foto: ČP
Roman Knap

Tak jen škoda, že tu důležitost zatím nijak nemohli poznat zákazníci na kvalitě služby. On je totiž rok 2023...

Petr Karban

Časopis pro členy

6/2024

Zdeněk Zajíček v rozhovoru před sněmem HK ČR nastiňuje, jaké výzvy čekají české podnikatele. Putování po českých regionech mělo zastávku v Ústeckém kraji. Téma hledá... ČÍST VÍCE

Prohlédnout