středa 5. února 2025
ikona hodiny 1. 2. 2022 17:26

Hoteliéři stále čekají na loňské kompenzace

I nadále pokračují jednání Asociace hotelů a restaurací  (AHR)  ohledně kompenzací za období listopad–prosinec loňského roku. Přinese tento týden výsledek?

Václav Stárek autor

prezident Asociace hotelů a restaurací ČR

Foto: Shutterstock.com
Hoteliéři a restauratéři stále marně čekají na kompenzace Foto: Shutterstock.com

Zástupci AHR včera na dotaz, proč nejsou kompenzace zařazeny na program zítřejšího jednání vlády, obdrželi informaci Silvany Jirotkové, náměstkyně ministra průmyslu a obchodu, že problematika kompenzací bude řešena dnes ve večerních horninách na jednání předsedů koaličních stran a následně návrh bude projednán na zítřejším zasedání vlády, kde jej ministr Síkela předloží k projednání v rámci bodu Různé.

Infografika: AHR ČR
Propad HORECA Infografika: AHR ČR

Asociace pro jednání koaličních předsedů i ministrů zpracovala a předala dokument (viz výše), který ilustruje na základě reálných dat skutečný propadu výkonu ubytovacích zařízení, pohostinství a spotřeby v cestovním ruchu.

Dále zástupci AHR již včera opět kontaktovali ministra Mariána Jurečku s žádostí, aby ministerstvo znovu obnovilo program Antivirus B, případně informovalo o stavu notifikace programu Kurzarbeit a možnosti jeho aktivace.

Nejnovější články

Expertní pohled

Zaměstnanecké benefity se mění

Rok 2025 znamená důležité změny v oblasti zaměstnaneckých...
Aktuality

Nová evropská směrnice výrazně zdraží topení domácností

Hospodářská komora ČR vyjadřuje vážné obavy nad návrhem...
Expertní pohled

Digitalizace po česku

Umí český stát digitalizovat? Nebo je to jen...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené

V novém roce 2025 přejeme úspěch nejen v podnikání

Redakce portálu KomoraPlus.cz přeje všem svým čtenářům nejen...
Nezařazené

Rozvoj Letiště Václava Havla Praha

Letiště Praha, provozovatel největšího českého mezinárodního letiště, podniká...
Nezařazené

Sledujte živě mezinárodní konferenci Klíčové faktory úspěchu

V pátek 6. prosince se slavnostním večer s vyhlášením výsledků...