Sick days jako benefit může využívat 30 % českých zaměstnanců
6. 1. 2025 14:57Situace na trhu práce si žádá zavádění nejrůznějších nadstandardních benefitů, kterými se zaměstnavatelé snaží získat a také udržet své zaměstnance....
Každoroční technologická akce, se letos po dvou letech online scházení, uskutečnila naživo 19. října v pražském O2 universu. Na místo dorazilo na tisíc zájemců o byznysové i produktové novinky z řad klientů a partnerů Dell Technologies či technologických nadšenců. Tématem byly technologické inovace, které mění způsob, jak pracujeme, žijeme a bavíme se. Zájemci, kteří se nestihli akce osobně zúčastnit, budou mít možnost si některé části obsahu prohlédnout i ze záznamu.
Akci svým vstupem zahájila Sophie Ronnertz, generální manažerka Dell Technologies pro region Střední a východní Evropy, po které celý program uvedl také český generální ředitel Roman Cabálek. Pokračoval výčtem současných klíčových oblastí inovací, za které Dell považuje hybridní práci, multicloud, edge a moderní bezpečnost. Jednotlivým oblastem se pak blíže věnovaly odpolední přednášky odborníků a Expo, neboli výstava aktuálních produktů.
Hlavním bodem dopoledního programu byla panelová diskuze Romana Cabálka s hosty. Pozvání přijali Lukáš Kříž z IDC, spisovatel a podnikatel Petr Ludwig a manažer Jiří Devát, který aktuálně působí jako partner a thought leader společnosti IdeaSense. Společně s moderátorem Vojtěchem Bernatským diskutovali o tom, kde jsou technologie dnes a co od nich můžeme a nemůžeme očekávat v budoucnosti.
Odpolední program přinesl hned tři části. V hlavním sále představil Petr Zajíček, produktový manažer Dell Technologies, spolu se svými kolegy a partnery novinky pro práci, možnosti optimalizace využití energií ve firmách nebo způsoby ekologické likvidace elektronických zařízení.
V druhém bloku se řečníci zabývali dynamicky se rozvíjející oblastí současného IT – edge computingem. Přednášky odborníků jak z Dellu, tak z partnerských firem jako Intel, Microsoft, AMD či VMware přinesly odpovědi na to, jak zpracovávat data ze senzorů, jak rozpoznáváním obrazu zkvalitnit výrobu nebo jak přistupovat k hardwaru na pobočkách.
Třetí z částí se věnovala především kyberbezpečnosti a obnově po kybernetickém útoku. Na příkladech fiktivní firmy řečníci v čele s Leošem Vondrákem, ISG technology manažerem, předvedli, jak se připravit na to, že kyberútok přijde a jak se zachovat, když tato situace nastane. Účastníci se seznámili s řešeními, která na základě konceptu zero trust poskytují účinnou, škálovatelnou, výkonnou a finančně přívětivou ochranu všech firemních dat.
Obsahu jednotlivých bloků odpovídala také Expo zóna, která nabídla přehlídku nejnovějších serverů a dalších infrastrukturních produktů, ale také počítačů, notebooků a periferií pro hybridní práci. Společnost Dell Technologies zde představila mimo jiné koncept produktových řešení hybridní práce pro různé typy pracovníků, a tak si účastníci mohli prohlédnout ukázkové pracovní koutky určené pro role definované jako Builder, Connector, Specialist nebo Producer, z nichž každá má odlišné potřeby.