Sick days jako benefit může využívat 30 % českých zaměstnanců
6. 1. 2025 14:57Situace na trhu práce si žádá zavádění nejrůznějších nadstandardních benefitů, kterými se zaměstnavatelé snaží získat a také udržet své zaměstnance....
Středa 29. ledna je zejména pro akcionáře Tesly spojena s mimořádným očekáváním – Elon Musk předstoupí před analytiky z Wall Street s tradičním zhodnocením výsledků společnosti Tesla v nové roli, jako člen administrativy Donalda Trumpa.
A otázek budou mít světoví analytici jistě víc než dost. Ještě před vítězstvím Donalda Trumpa v amerických volbách Musk oznámil, že letos očekává až třicetiprocentní nárůst počtu vyrobených vozidel. A sebevědomě dodal, že Tesla 2025 bude s výrazným náskokem v čele nejhodnotnějších firem světa. Ostatně, k tomu mají směřovat interní změny, které Teslu nově etablují jako špičku vývoje robotiky a umělé inteligence, která chce bodovat především ve dvou oblastech – humanoidní roboti a kybernetická auta.
Donald Trump plánuje obří státní investice do technologií na bázi umělé inteligence a ty mají nastartovat násobně větší investice privátní. Současně rozdělil Evropu na dvě části, když části EU značně omezil přístup k nejmodernějším AI čipům.
„Je bezprecedentní, aby měl americký generální ředitel takový vliv a přístup k prezidentovi, jako má v současnosti Musk. Jak dlouho to vydrží, se můžeme jen dohadovat,“ píše ve svém sobotním článku na portálu Bloomberg News Dana Hull. Ale to by jeden musel vědět, kdo koho vodí…
Evropě to nicméně může být jedno. Pokud jde o autoprůmysl, má sice v továrnách roboty. Ale konceptem zůstala zapouzdřená v minulém století. A za ty čtyři roky, které zbývají do doby, než se do Bílého domu bude stěhovat nový nájemník a pozice Elona Muska s jistotou oslabí, Evropa svůj zastaralý koncept těžko změní.