Středa 29. května 2024
ikona hodiny10. 5. 2021 08:06

Kanceláře stvořené pro novou éru byznys života

Proč je Brno oblíbené u mladých lidí a technologických firem? Protože Campus.

Rok 2020 přepsal historii kancelářského života a její novou podobu právě sepisuje brněnská městská čtvrť v prestižní lokalitě plné zeleně a sportovního vyžití, s flexibilními kancelářskými prostorami a brilantní dostupností. The Campus je developerský projekt společnosti White Star Real Estate a je to také jeden z příkladů, proč se v mezinárodních anketách oblíbenosti Brno umisťuje u mladých lidí na nejvyšších příčkách. A důvod, proč jej za své sídlo často volí dybamické technologické firmy. Vzniká tam totiž výjimečná komunita propojená sítí znalostních, obchodních i společenských vztahů.

Lenka Rogerová Tučková autor

Foto: White Star Real Estate The Campus Brno Foto: White Star Real Estate

Poslední rok byl pro všechny velmi náročný, a to nejen z pracovního, ale také osobního hlediska. Svět kancelářského života a fungování firem získal zcela nový rozměr. Pouze nejinovativnější společnosti se přizpůsobily a nastavily trendy, které definují novou éru podnikání. České firmy více najímají mimo oborové či zahraniční manažery se zkušenostmi a potenciálem ke krizovému řízení. Zplošťují organizační struktury a flexibilně mění kancelářské prostory. Hledají nové partnery ke spolupráci a stále více rozhazují sítě mezi začínající startupy.

Kanceláře nové éry

Bariéra mezi pracovním a osobním životem se v posledních letech nevyhnutelně stírá. Flexibilní pracovní hodiny či home-office jsou dnes samozřejmostí, stejně tak i inspirativní pracovní prostředí. Právě hravost, inovace a komfort jsou synonymem pro Campus. Flexibilní řešení prostor se ihned přizpůsobí změnám či potřebám firem a zajistí bezpečí i soukromí pro práci každého ze zaměstnanců. Nejmodernější vybavení a technologie usnadňují každodenní práci z kanceláře a umožňují prvotřídní spojení s celým světem 24hodin, 7 dnů v týdnu. Střešní terasa i nespočet sportovišť a relaxačních zón skýtají úkryt pro rychlou meditaci či klid pro nové nápady.

Život v Campusu

Zaměstnanci jsou v Campusu vždy na prvním místě. Přilehlý OC Campus Square nabízí kromě nákupních možností také rozlehlý Food Court. Spolu s dalšími restauracemi a kavárnami, které Campus nabízí, se pro zaměstnance staly každodenním místem k načerpání energie, setkávání či k pracovním schůzkám. Na čerstvém vzduchu se tým utužuje nejlépe, velké venkovní šachy nebo zapůjčený basketbalový míč jsou v Campusu lehce dostupnými nástroji k podpoře zdravé soutěživosti. K dispozici je jim také přenosný gril, díky němuž vykouzlí téměř každý pracovní tým originální mítink nebo piknik. Život v Campusu zpestřuje také nespočet sezónních akcí. Oblíbené food trucky, ochutnávky svatomartinských vín, sportovní utkání či pravidelné farmářské trhy si nenávratně našly místo v srdcích místní komunity.

Vynikající dostupnost

Campus je vzdálen jen několik minut od centra Brna. Je lehce dostupný MHD, po městském okruhu či po dálnici D1. Součástí komplexu jsou i velkokapacitní podzemní garáže pro bezstarostné a bezpečné parkování. Z Campusu je možné se do dvou hodin jízdy autem dostat až na tři mezinárodní letiště – Prahy, Bratislavy a Vídně – je tak perfektním místem pro budování vztahů se zahraničními partnery. Ve druhé polovině roku 2022 bude také dokončena pravidelná tramvajová linka spojující Campus s centrem města.

O White Star

White Star Real Estate je vysoce respektovaná mezinárodní společnost zabývající se nemovitostmi. Od roku 1997 (dříve pod jménem AIG/Lincoln) stojí za více než padesáti dokončenými developerskými projekty ve střední a východní Evropě. Mezi dokončené projekty patří kancelářské, obchodní, skladovací a logistické projekty. White Star Real Estate je také zkušený správce nemovitostí, spravující pro své klienty komerční prostory, jejichž celková rozloha přesahuje 2,4 milionů čtverečních metrů. Česká kancelář v současné době spravuje více než 435 000 m2 s 200 nájemci ve 24 budovách v rámci 12 nemovitostí.

V centru inovací i zábavy

Jen málokteré místo v České republice se může pyšnit tak rozmanitou komunitou, kterou Campus nabízí. Areál sídlí v bezprostřední blízkosti komplexu budov Masarykovy univerzity a Fakultní nemocnice, nové talenty i zdravotní péči tak mají firmy na dosah. V areálu naleznete velké korporace i začínající startupové společnosti. Residenční čtvrť Campus nabízí prvotřídní bydlení, firmy tak poskytují veškerý komfort na jednom místě expatům a kolegům přijíždějícím ze zahraničí.

Díky mobilní aplikaci Campus Science Park je zdejší komunita neustále ve spojení – spojuje v sobě základní nástroje, služby a informace. Kromě praktických nástrojů a služeb jako otevření dveří mobilním telefonem, rezervace zasedačky, vyhledání aktuálních jízdních řádů nebo rezervace multifunkčního kurtu, nabízí uživatelům i přehled o chystaných akcích v Campusu, nabídku okolních restaurací či prostor k zavěšení inzerátu například na prodej kola.

Blízko k přírodě

Campus vytvořil jedinečnou brněnskou městskou čtvrť propojenou sítí obchodních i společenských vztahů. Prestižní lokalita v malebném údolí řeky Svratky a výhledem na Špilberk nabízí spoustu zeleně a tolik žádanou blízkost k přírodě. Souznění s místem i přírodou podtrhuje Certifikát LEED pro zelené stavby.

Nejnovější články

Cestovní ruch
Ekonomický význam cestovního ruchu v regionech vzrostl

V roce 2022 činil celkový objem výdajů za...

Přes pomoc různých subvenčních programů v oblasti zaměstnanosti...

Cestovní ruch
Míra rizika úpadku cestovní kanceláře činí 0,1 %

Míra rizika úpadku CK v ČR je velmi...

Na českém trhu nyní operuje celkem 596 cestovních...

Pohled z praxe
I u zelených kancelářských budov je prostor pro úsporu nákladů

To je samo o sobě potvrzením environmentálně šetrného...

Každopádně do budoucna CBRE plánuje neusnout na vavřínech....

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
I u zelených kancelářských budov je prostor pro úsporu nákladů

To je samo o sobě potvrzením environmentálně šetrného...

Každopádně do budoucna CBRE plánuje neusnout na vavřínech....

Aktuality
Hitem pracovního trhu jsou hotdesky a home office

Generace Z přichází do českých firem a společně...

Kromě práce zajímá generaci Z také prostředí, ve...

Expertní pohled
V globální ekonomice narůstá protekcionismus

Nová cla ovlivní asi jen 4 % celkových...

V případě evropského sektoru automotive hrozí ještě agresivnější...