×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

Pátek 22. září 2023
Přihlásit se / Zaregistrovat se
ikona hodiny19. 5. 2021 20:53

Financial Times si všimly úspěchu tamější softwarové firmy SCIANT

Česká stopa v žebříčku nejrychleji rostoucích firem Evropy vede i do Olomouce

Zatímco na první pohled jsou v žebříčku 1000 nejrychleji rostoucích firem Evropy pouze dva zástupci České republiky sídlící v Praze, ve skutečnosti mají v prestižním přehledu sestavovaném každoročně deníkem Financial Times jedno želízko v ohni i tuzemské regiony. Je jím technologická firma SCIANT, jež se zabývá vývojem softwaru, strojovým učením a využitím velkých dat či blockchainu. Sídlí sice v bulharské Sofii, ale už od roku 2018 má pobočku také v Olomouci.

Lucie Herberová autor

Foto: SCIANT Ocenění za růst Foto: SCIANT

V žebříčku, jenž posuzuje evropské firmy podle tempa růstu jejich tržeb mezi lety 2016 a 2019 obsadila společnost SCIANT 360. příčku poté, co její tržby v hodnoceném období vzrostly o 453 % na 3,3 milionu eur. Podle spoluzakladatele a ředitele české pobočky SCIANT Stephena Burkeho za to firma vděčí především kvalitě svých služeb, jež ji řadí mezi lídry v oblasti zákaznické spokojenosti. „Za pouhých pět let existence jsme si dokázali vybudovat širokou zákaznickou základnu napříč Evropou, Severní Amerikou a Asií. Naší klienti působí v nejrůznějších oborech od finančnictví, přes pohostinství a hotelnictví až po logistiku a nejvíce si na nás váží toho, že rozumíme jak technologiím, tak podnikání,“ říká Burke a jako jeden příklad za všechny uvádí mezinárodního přepravce zásilek DHL.

O společnosti SCIANT

SCIANT je technologická společnost zabývající se vývojem softwaru, strojovým učením a využitím velkých dat či blockchainu. Jejích více než 100 zaměstnanců poskytuje z centrály v bulharské Sofii i z pobočky v Olomouci služby klientům po celém světě. SCIANT spolupracuje s velkými podniky i rychle rostoucími startupy, a to zejména v oblasti logistiky, dopravy, bankovnictví, fintech, turistického ruchu či pohostinství.

Navzdory celosvětovému propadu ekonomiky v důsledku koronavirové pandemie se společnosti SCIANT podařilo loni udržet stejné tempo růstu jako v roce 2019. Výrazně k tomu přispěla její expanze do oblasti správy a podpory IT integrací před dvěma lety. „Naši zákazníci díky tomu už nemusí zaměstnávat IT personál ani pořizovat vlastní počítače či servery. Hardware, software, technickou podporu, údržbu a řešení nenadálých problémů pro ně dokážeme v plném rozsahu zajistit my jako předplacenou službu,“ popisuje Burke s tím, že na spravované platformě má SCIANT již 2 000 subjektů a letos plánuje přidat dalších 15 000. Důkazem správně nastavené byznysové strategie jsou silné tržby v posledním čtvrtletí roku 2020, na něž společnost navázala v prvním kvartálu letošního roku, kdy zaznamenala vůbec nejvyšší čtvrtletní obrat ve své historii.

I proto má SCIANT letos v plánu další expanzi. Tržby mají podle Burkeho meziročně vzrůst o polovinu, což si vyžádá přijmout ke stávající více než stovce zaměstnanců padesát dalších. Nové kolegy bude přitom SCIANT hledat nejen pro svoji další kancelář, jež bude letos otevřena v Albánii, nebo Chorvatsku, ale také pro stávající pobočku v Olomouci. Na hanácké metropoli, kde spoluzakladatel společnosti SCIANT Burke žije, si firma podle něj cení mimo jiné jazykové vybavenosti absolventů Palackého univerzity. I proto do Olomouce soustředí svoje celosvětové obchodní, marketingové a konzultační aktivity.

Nejnovější články

Názory
Úsudek, invence, zkušenost a odbornost zůstanou doménou lidí

Každý si mohl vyzkoušet, že umělá inteligence umí...

Jsem toho názoru, že revoluce nepřijde za rok...

Trendy
Dny AI představí samořiditelná auta i roboty

Dny AI 2023 odstartují 9. října v Brně,...

Nejširší záběr aplikací AI představí sekce zaměřené na...

Poslední sekce cílí na výzkum a veřejnou správu....

Expertní pohled
Efektivní komunikace s novináři aneb Jak na tiskovou zprávu

Tisková zpráva totiž představuje jeden z nejdůležitějších nástrojů...

Důležité jsou také citace, které dodávají tiskové zprávě...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Potřebujeme flexibilnější pravidla pro řidiče zájezdových autobusů

EHSV přijal text zaměstnavatelské skupiny, který volá po...

Sami řidiči prostřednictvím svých profesních asociací očekávají, že...

Aktuality
Na co všechno a za jakých podmínek lze získat dotace?

Stavební veletrh FOR ARCH v září proběhne již...

Jaké novinky se letos chystají? Za program Nová...

Co je možné v současnosti modernizovat a budovat...

Aktuality
Česká technologie pomáhá FBI hledat pohřešované děti

Od roku 2018, kdy Apify spojil své síly...

Zatím se iniciativa soustředí jen na Egypt, ale...