Pondělí 26. února 2024
ikona hodiny28. 6. 2021 06:35

První zelený logistický park na Slovensku

Přední specialista na logistické a průmyslové nemovitosti v Německu a Nizozemí, Garbe Industrial Real Estate, vstoupil na slovenský trh, kde získal pozemek s územním rozhodnutím. Garbe na Slovensko vstupuje po úspěšném vstupu na český trh a v Piešťanech plánuje výstavbu dvou průmyslových nemovitostí.

Petra Danihelková autor

Vizualizace: Garbe Vizualizace: Garbe

Nový Garbe Green Park Piešťany vybuduje Garbe na pozemku o rozloze o rozloze 70 000 m2, přičemž dva průmyslové objekty nabídnou celkovou plochu 26 000 m2. Bude postaven v souladu s nejvyššími evropskými standardy v oblasti udržitelnosti. Obě budovy budou, díky vzduchem poháněným tepelným čerpadlům a fotovoltaickým panelům, během provozu téměř uhlíkově neutrální. Lokální zdroj vody napojený na cirkulární systém zajistí její optimální spotřebu a recyklaci. Náklady na provoz parku budou díky vlastním energetickým zdrojům minimální.

„Ochrana životního prostředí a vysoká kvalita našich nemovitostí je pro nás velmi důležitá. Chceme spolupracovat se společnostmi, které tyto hodnoty sdílí. Jsme německá rodinná firma a vycházíme z těch nejvyšších evropských standardů. Ty přizpůsobujeme potřebám místních firem s cílem zajistit ideální prostředí pro výrobu či logistiku,“ řekl k akvizici Martin Polák, managing director Garbe pro střední a východní Evropu.

Garbe Industrial Real Estate GmbH

Garbe Industrial Real Estate GmbH je přední platforma pro logistiku a kancelářské prostory v Německu a v Evropě. Firma se sídlem v Hamburku je na trhu již více než 30 let a za tuto dobu se stala klíčovým nezávislým partnerem pro společnosti poskytující služby v rámci dopravního, logistického a výrobního průmyslu. Garbe vyvíjí, nakupuje, prodává, spravuje a financuje vysoce kvalitní komerční nemovitosti v atraktivních evropských lokalitách. V současné době má Garbe ve správě pronajímatelné prostory o rozloze kolem 4 milionů metrů čtverečních v celkové hodnotě 7 miliard euro, díky čemuž dokáže investorům nabídnout flexibilní investiční strategie.

Doplnil jej Martin Stratov, zodpovědný za obchodní aktivity Garbe na Slovensku a v České republice: „Jsem rád, že pokračujeme v našich aktivitách a úspěšně vstupujeme na slovenský trh. Nový pozemek má územní rozhodnutí a pracujeme na stavebním povolení, které očekáváme v následujících měsících. Věříme, že zákazníci ocení možnost začít hned stavět. Lokalitu jsme vybírali více než pečlivě.“

Garbe Green Park Piešťany se nachází 300 m od dálničního sjezdu na Piešťany, 80 km od Bratislavy a 110 km od Žiliny. Nabízí tak jednoduché spojení na další trhy nejen ve střední Evropě. Zastávka hromadné dopravy se nachází na hranici parku.

Nejnovější články

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Expertní pohled
Důvěra v ekonomiku není nijak valná

Dolů ho táhla zejména zhoršující se nálada mezi...

Pro nastartování domácí poptávky je pozitivním signálem růst...

Expertní pohled
Potřebujeme zdravé, nikoli nemocné zaměstnance

Jak je možné, že jen pár týdnů po...

Jakou roli v tom vidíte pro MSD? Můžeme se...

Vedle prevence a očkování je MSD aktivní i v oblasti onkologie...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích,...

Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným...

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání...

Aktuality
V Brně se představí trendy v udržitelném byznysu

„Udržitelnost by měla být klíčovou součástí každé firmy,...

Hlavní součástí programu jsou přednášky odborníků z oblasti...

Aktuality
Zeleninu do letadel si Emirates pěstují samy. Ekologicky

Ta teď úspěšně dokončila převzetí společnosti Emirates Bustanica,...

Od svého uvedení na trh v červenci 2022...