Čtvrtek 22. února 2024
ikona hodiny16. 1. 2024 08:18

STADA opět zlepšila hodnocení udržitelnosti

Patří mezi 6 % nejlepších farmaceutických firem na světě

Nezávislé hodnocení přední ratingové organizace Sustainalytics potvrdilo, že mezinárodní farmaceutická skupina STADA patří mezi celosvětově nejudržitelnější farmaceutické společnosti. Agentura Sustainalytics ve svém hodnocení rizik ESG poprvé označila skupinu STADA za „nízkorizikovou“, a zařadila ji tak mezi 6 % nejlepších společností z téměř 900 posuzovaných firem v rámci celého farmaceutického sektoru.

Petra Danihelková autor

Foto: Shutterstock.com STADA opět zlepšila hodnocení udržitelnosti a patří mezi 6 % nejlepších farmaceutických firem na světě Foto: Shutterstock.com

„Skupina STADA Arzneimittel AG řídí rizika v oblasti ESG na vysoké úrovni,“ uvedla Sustainalytics a zlepšila hodnocení rizik v případě skupiny z 22,2, tedy středního rizika, z prosince 2022 na současné nízké riziko, vyčíslené na 18,4 bodu1. Toto hodnocení je založeno na komplexním rámci více než 70 ukazatelů řízení, které jsou navrženy tak, aby umožňovaly hloubkovou analýzu silných a slabých stránek společnosti z hlediska přístupu k ESG ve srovnání s jejími konkurenty i celkovou výkonností odvětví.

Toto zlepšení řadí společnost STADA na 48. místo mezi hodnocenými 885 společnostmi z farmaceutického odvětví. Kromě toho se STADA umístila v horním kvartilu celosvětového souboru více než 15 000 organizací hodnocených agenturou Sustainalytics.

Sustainalytics jako silné stránky vyzdvihla řízení rizik společnosti STADA zejména v oblastech: výroby a distribuce produktů, podnikatelské etiky, řízení společnosti, emisí, managementu odpadních vod a odpadů, emisí uhlíku z vlastního provozu a korupce.

„Je velmi potěšující, že Sustainalytics nezávisle ocenila řadu iniciativ, které rozvíjíme s ohledem na různá témata ESG,“ řekl Peter Goldschmidt, generální ředitel skupiny STADA. „Náš trvalý závazek dále podporovat udržitelnost ve všech našich činnostech odráží hlavní účel skupiny, kterým je pečovat o zdraví lidí z pozice důvěryhodného partnera.“

Iniciativy a aktivity společnosti STADA v oblasti ESG, které přispěly k lepšímu hodnocení Sustainalytics, stejně jako pokrok v podpoře cílů udržitelného rozvoje OSN, k nimž společnost přistoupila, jsou podrobně popsány ve Zprávě o udržitelnosti skupiny za rok 2022.2

Skupina nadále usiluje o dekarbonizaci, například využíváním obnovitelných zdrojů energie.  Emise skleníkových plynů od roku 2020 snížila o 16,5 %. Jako dodavatel přibližně 1,2 miliardy balení léků ročně STADA významně přispívá k cenové dostupnosti léků. Společnost se rovněž zavázala být odpovědným a férovým zaměstnavatelem, přičemž podíl žen ve vedoucích pozicích činí 53 %. Podporuje rovněž diverzitu a jedinečnost, stejně jako rovné odměňování a spravedlivé pracovní podmínky.

„Udržitelnost je klíčovým tématem i pro naši lokální výrobu, která probíhá v třineckém závodě Walmark. Ten se díky významným investicím do nových technologií realizovaných za poslední dva roky stal globálním centrem excelence celé skupiny pro výrobu doplňků stravy. V loňském roce jsme zde například instalovali novou linku na balení produktů do lahviček ze 100% recyklovatelného plastu,“ upřesnil Martin Šlégl, generální ředitel STADA pro Českou republiku.

Skupina pokračuje v rozvoji svého programu zabezpečujícího spravedlivý přístup k lékům i v investicích do ekologicky odpovědného dodavatelského řetězce. Jedná se např.  o centrum dodavatelského řetězce budovaného v současné době v rumunské Turdě, které využívá ekologicky šetrné technologie, jako jsou fotovoltaické solární panely či nízkoenergetické osvětlení. Snižování emisí uhlíku na úroveň Scope 3 zůstává hlavním bodem iniciativ STADA v oblasti udržitelnosti.

Nejnovější články

Pohled z praxe
OZP přispívá na prevenci nejvyšší částkou na jednoho pojištěnce

OZP je dlouhodobě lídrem v modernizacích a využívání nových...

Významnou součástí služeb pro pojištěnce OZP je Asistenční...

Jedním z pilířů zdravotních programů OZP je prevence a...

OZP přinesla na český trh zdravotního pojištění už...

Novinkou roku 2024 je možnost využít kredity na...

Aktuality
Wienerberger obnovuje výrobu v závodech

Od ledna společnost postupně spouští závody v Hranicích,...

Wienerberger také investuje do aktivit spojených s udržitelným...

Rok 2024 bude pro stavební trh rokem očekávání...

Analýzy
Rok 2023: Levnější byty i domy , ceny pozemků dále rostou

„Podle našeho očekávání je cenový pokles u nemovitostí...

Meziroční pokles cen bytů dosáhl vrcholu už ve...

Ceny rodinných domů stoupají dvě čtvrtletí po sobě,...

Samostatnou kapitolou jsou pozemky, jejichž ceny letí dlouhodobě...

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
OZP přispívá na prevenci nejvyšší částkou na jednoho pojištěnce

OZP je dlouhodobě lídrem v modernizacích a využívání nových...

Významnou součástí služeb pro pojištěnce OZP je Asistenční...

Jedním z pilířů zdravotních programů OZP je prevence a...

OZP přinesla na český trh zdravotního pojištění už...

Novinkou roku 2024 je možnost využít kredity na...

Pohled z praxe
Razantní škrty? Digitalizace vám sníží firemní náklady dlouhodobě

Firmy, které dostávají doklady e-mailem nebo poštou, tráví...

Velká faktura od dodavatele pro některé firmy znamená,...

Doklady vám chodí elektronicky, ale následně si je...

Sklad je místo, kde má digitalizace obrovský dopad...

Pohled z praxe
Odrazí se letos ceny hutního materiálů konečně od svého dna?

Strádající prodejci mají samozřejmě vliv na stavební a...

V současnosti je situace taková, že je poptávka...

Stavební a zpracovatelské firmy vsázejí na to, že...

Firmy o zákazníka zpravidla pečují a bojují o...