Úterý 16. dubna 2024
ikona hodiny20. 10. 2022 06:37

Znáte nejlepší vysokoškolské byznysové projekty?

Vysokoškoláci dostanou možnost sdílet své nápady a získat nové zkušenosti. Další ročník Startup Night je tu. Největší studentská networkingová akce v Česku se uskuteční 26. října v coworkingovém centru HUBHUB. Pořádá ji pět největších pražských univerzit ve spolupráci s Podnikatelským a inovačním centrem hl. města Prahy (PIC), jež nominovaly inspirativní startupové studentské projekty. V rámci networkingu studenti získají cenné kontakty mezi odborníky a investory. Na přípravě Startup Night se kromě škol a pražských organizací podílejí také studenti ze spolku SpoluPRACUJEME.

Šárka Mrázová autor

Foto: Shutterstock.com Podzimní Startup Night se blíží Foto: Shutterstock.com

Projekty, které se na Startup Night představí, budou: Živý Uhlík (ČZU), Optiflow Solutions (ČVUT), Charles Games (UK), SpaceFlow (VŠE), Galochrom (VŠCHT) a za PIC Praha je nominován projekt Spectoda.

Startup Night se pořádá po půl roce a propojuje spolupráci napříč pražskými univerzitami a jejich studenty. Ti mohou sdílet zkušenosti a dále se rozvíjet v inovačním prostředí. „Naučit studenty podnikat je skvělá věc. Naším cílem je ale hlavně vzbudit jejich zájem, snahu ověřit si nápady a nebát se dojít si pro zpětnou vazbu. Ne z každého nápadu podnikání vzniká, ale zkušenost a dovednosti, které podporují podnikavé myšlení, jsou k nezaplacení,“ komentuje podstatu akce Klára Palasová, vedoucí inkubátoru Point One na České zemědělské univerzitě v Praze (ČZU).

Účastníci v několika minutách představí svůj projekt, co nebo koho hledají, a poté si v rámci networkingu předají své znalosti a zkušenosti. Význam Startup Night a jejího cíle zdůrazňuje také Michal Andera z katedry podnikání Vysoké školy ekonomické (VŠE): „Startup Night je jedinečná ve snaze propojit studenty napříč univerzitami. Věřím, že během večera účastníci navážou kontakty a položí základy ambiciózních týmů. Mezioborové týmy jsou totiž předpokladem úspěšných inovací.”

„Jsme moc rádi, že se může akce Startup Night konat v prostorách coworkingového  centra HUBHUB, které se nachází v historické budově Paláce ARA. V poslední době se stává epicentrem startupových akcí, kde se prezentují začínající podnikatelé a inovátoři a je opravdu vždy se na co koukat. Jsme si vědomi toho, že je pro zlepšení podpory podnikavosti u studentů nejen vysokých škol ještě obrovský prostor,“ říká Karolína Krámková, komunitní manažerka HUBHUB Praha, který se organizačně do akce zapojil.

Startup Night je výsledkem usilovné práce několika organizací a pražských vysokých škol (Českého vysokého učení technického, Univerzity Karlovy, Vysoké školy ekonomické, České zemědělské univerzity a Vysoké školy chemicko-technologické v Praze). A právě to Startup Night dělá výjimečnou. Jde o snahu přiblížit studentské projekty veřejnosti a podpořit je tak na jejich cestě za úspěchem.

„Podpora podnikavosti u studentských projektů je základním předpokladem pro budování inovační scény nejen v Praze. V Pražském inovačním institutu a Podnikatelském a inovačním centru hl. města Prahy se snažíme podporovat podnikavost ve vzdělání nejen u vysokoškoláků, ale také u žáků středních škol. Doufáme, že je tímto způsobem namotivujeme k tomu, aby se nebáli být kreativní a zkoušeli nové věci,” dodává Aneta Bednářová, programová manažerka PIC Praha.

Předchozí Startup Night se pořádala letos na jaře v konferenčním prostoru OC Máj na Národní třídě v Praze a setkalo se na ní zhruba 300 vysokoškoláků a inovátorů, sociálních podnikatelů a zajímavých osobností z řad byznysu a vzdělávání. Hlavní město na akci přispělo finanční dotací ve výši 100 000 korun.

Nejnovější články

Názory
Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Globální akciové trhy zaznamenaly v prvním čtvrtletí nejlepší...

Na začátku dubna se prostředí inflace a úrokových...

Cestovní ruch
Výročí Franze Kafky: Příležitost i pro cestovní ruch?

Kdo navštíví Prahu, resp. její webové stránky a...

Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism...

Během roku Franze Kafky se uskuteční také projekt...

Otáčející se hlava Franze Kafky patří k nejvyhledávanějším...

Trendy
Český startup krmí firmám AI modely kvalitními daty

„Poslední investici jsme získali v roce 2019 a...

Zakladatelé společnosti Jan Čurn a Jakub Balada se...

„Chceme Apify dostat k většímu množství vývojářů a...

Nejnovější Aktuality

Analýzy
České nábytkářství oslabuje, ale ne dramaticky

„Již několik let panují v globální ekonomice jisté propady,...

„Pokles na 51,45 mld. Kč je stále velmi...

Špatná podle Tomáše Lukeše není ani spotřeba nábytku...

Suma za import nábytku v roce 2023 dosáhla 28,18...

Za vyloženě pozitivní trend AČN považuje růst podílu...

Český nábytek podle Čudky vyniká invencí i kvalitou....

Aktuality
Ocenění Nábytek roku 2024 ovládla kancelářská soustava

Vítězná kolekce je dílem designerů Aleše Bartáka, Michaela...

Ocenění Nábytek roku uděluje Asociace českých nábytkářů (AČN)...

Pohled z praxe
Výroba elektřiny z OZE významně vzroste, síť není připravena

Možnosti vývoje energetiky v Česku analyzovala firma v...

Martin Durčák, předseda představenstva firmy ČEPS, která zajišťuje...