Sobota 15. června 2024
ikona hodiny2. 12. 2022 07:07

Plně elektrická verze nejprodávanější dodávky na světě

Český Ford ve spolupráci s FORD KAČMÁČEK předal přepravní společnosti DHL Express 14 bezemisních užitkových vozů Ford E-Transit

Ford E-Transit nabízí provozovatelům užitkových automobilů prvotřídní kapacitu baterie, dojezd, výkon a unikátní palubní zdroj ProPower Onboard. Tyto vlastnosti doplňuje rozšířená standardní výbava s inteligentními asistenčními a bezpečnostními systémy doporučenými organizací Euro NCAP, stejně jako nabíjecí řešení Ford Pro Charging a celá integrovaná sada řešení Ford Pro pro optimalizaci spotřeby a nákladů na vlastnictví.

Gabriela Štropová autor

Foto: Ford Kačmáček Elektrický Ford Transit Foto: Ford Kačmáček

Kvalitu E-transitu oceňuje např. společnost Deutche Post DHL Group, která si tyto vozy vybrala pro elektrifikaci svého vozového parku po celém světě. V České republice aktuálně rozváží zásilky 14 těchto bezemisních plně elektrických vozů. Dodávku E-Transitů zajistila pro český Ford společnost Ford Kačmáček.

E-Transit využívá 400 V 68 kWh akumulátor a nabízí dojezd až 309 km v kombinovaném cyklu WLTP. E-Transit je ideální pro zákazníky s denním nájezdem do cca 160 km. Všechny verze vozu E-Transit jsou vybaveny zadním pohonem pro maximální trakci plně zatíženého vozu.Elektromotor vozu E-Transit je umístěn mezi zadními koly a generuje točivý moment 430 Nm. K dispozici jsou dvě verze výkonu: 135 kW (184 k) a 198 kW (269 k).

Chytré technologie

Abyste ze svého E-Transitu získali to nejlepší, je vybaven chytrými technologiemi, mezi které patří např. standardní chytrý ukazatel dojezdu, jízdní režimy pro efektivitu v různých situacích či možnost přednastavení teploty kabiny a akumulátoru v době, kdy se vůz nabíjí. Dále je dostupné také palubní napájení Pro Power Onboard, které umožní nabíjet nářadí a zařízení při využití až 2,3 kW energie přímo z 68kWh akumulátoru. Zásuvky jsou umístěny v kabině řidiče a v nákladovém prostoru. Využití energie je monitorováno na dotykové obrazovce a lze jej nastavit tak, aby byl zachován dostatečný dojezd.

Snadné nabíjení

E-Transit je vybaven 11kW palubní nabíječkou, pomocí které lze E-Transit nabít z 0-100 % za cca 8 hodin (wallbox 11 kW / 3×16 A). Pro občasné nabíjení na delších cestách je dostupné nabíjení stejnosměrným proudem, které umožňuje nabíjet příkonem až 115 kW, z 15-80 % za 34 minut. Váš E-Transit bude připraven k práci vždy, když jste vy.

Převoz nákladu

E-Transit nabízí vysokou míru praktičnosti typickou pro užitkové vozy Ford – s mimořádnou nosností a bez kompromisu v objemu nákladového prostoru. E-Transit přináší stejně velký objem nákladového prostoru jako ekvivalentní naftové verze, 9,5 – 15,1 m³ (dle verze). Vzhledem ke standardní zadní nápravě s polovlečenými rameny je nákladová hrana oproti ekvivalentní naftové verzi o 3–5 cm vyšší. E-Transit Van nabízí působivou nosnost až 1 684 kg pro verzi N2 (425) a až 991 kg pro verzi N1 (350).

Prodloužená záruka

Ford nabízí ke svým vozům prodlouženou záruku 5 let vč. zajištění mobility až na 5 dní. Na vysokonapěťový akumulátor a komponenty platí prodloužená záruka 8 let.

Posílení čistých provozů pro ochranu klimatu

„Přidání nového Fordu E-Transit do naší celosvětové flotily přibližně 27 000 elektrických dodávek posiluje naši schopnost poskytovat ekologické doručovací služby po celém světě. Spojení sil, abychom řešili naše specifické požadavky na logistiku, dále zvýší efektivitu provozu a služeb,“ řekla Anna Spinelli, Chief Procurement Officer & Head of Mobility, Deutsche Post DHL Group.

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Pohled z praxe

Pohled z praxe
Největším přínosem pro firmu jsou spokojení lidé

Historie firmy sahá do roku 1922, kdy ji...

Začátky přitom byly skromné, firma začínala ve třech...

Firma musela překonávat potíže spojené s ruskou agresí na Ukrajině....

HENNLICH rovněž myslí na svoje zaměstnance, za což dostal...

Pohled z praxe
Hliník je materiál budoucnosti

Kdy jste začal podnikat a proč zrovna s materiály z hliníku?...

Jak energeticky náročný je provoz vaší firmy, komplikuje...

Umíte řadu jazyků, je to u vás v rodině tradice,...

Pohled z praxe
Ústecký kraj těží z výhodné polohy i průmyslové tradice

Jak byste charakterizovala Ústecký kraj, co byste na něm...

Jste ředitelkou krajské hospodářské komory, jak svým členům...