Sobota 15. června 2024
ikona hodiny16. 12. 2022 17:45

Women in Tech: První ročník výběrového programu

Inspiroval, rozvíjel talent a bořil stereotypy

Šestiměsíční program Women In Tech zaměřený na podporu žen především ze startupového prostředí má za sebou úspěšné vyvrcholení. Unikátní program pořádaný Hospodářskou komorou prostřednictvím Výzkumného ústavu pro podnikání a inovace (VUPI) a technologickou společností Huawei v létě přivítal šest vybraných podnikatelek, jejichž byznys má přesah do technologického odvětví. Prostřednictvím mentoringu, workshopů a vzdělávacích akcí měly účastnice příležitost rozvíjet svůj talent, schopnosti i portfolio kontaktů, a díky tomu posunout své projekty výrazně dál.

Pavel Kosek autor

Foto: Huawei Women in Tech Foto: Huawei

„V Česku chybí dostatečná podpora projektům, které podporují ženy právě v souvislosti s pokročilými technologickými projekty,“ uvedla mentorka a patronka projektu Linda Štucbartová na finálním vyhlášení Huawei Women in Tech v pražském Florentinu. Potěšilo ji, že v rámci výběrového programu mohla spolu s řadou dalších poskytnout těmto šesti účastnicím ze šesti různých oborů potřebnou podporu tak, aby se jejich projekt dostal na vyšší, často již mezinárodní úroveň.

„Na české startupové scéně se začíná pohybovat více mimořádně tvůrčích a sebevědomých žen se skvělými nápady, což je velmi dobrá zpráva pro tuzemský byznys. O úspěchu v podnikání ale nerozhoduje pohlaví, nýbrž schopnosti a nadšení. Ženský přístup ale přichází i s dosud neuvažovanými a neotřelými řešeními, což jednoznačně představuje konkurenční výhodu v jinak převážně mužském světě byznysu, a tu bychom měli v ekonomice využít. Tento potenciál chceme rozvíjet, a proto těmto inspirativním ženám budeme i nadále poskytovat zázemí pro jejich růst,“ uvedl prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý.

Účastnice programu Women In Tech

  • Bohdana Goliášová – Tvůrci v praxi
  • Hana Stelzer – Impactso
  • Maria Šimůnková – Nekrachni
  • Eva Stejskalová – Regionální televize
  • Barbora Kordanová – uLékaře.cz
  • Andrea Najvárková – BringAuto

Účastnice projektu byly v rámci finálního ceremoniálu oceněny a i do budoucna zůstanou součástí platformy Women in Tech, která se s dalšími ročníky otevře většímu množství startupistek a podnikatelek. „Když jsem v červnu tohoto roku byla vybrána do programu Women in Tech, nevěděla jsem, že mám před sebou půl roku setkávání se zajímavými ženami, které se, podobně jako já, rozhodly založit start-up, v nichž jsou technologie klíčové,“ podělila se o své dojmy Andrea Najvárková, spoluzakladatelka firmy BringAuto. Program jí dal mimo jiné hlavně možnost poznat inspirativní kolegyně, zakladatelky či managerky firem, jež se pohybují v oblasti technologií a setkávají se s podobnými výzvami. Bohdana Goliášová, zakladatelka největší české platformy pro rukodělné umělce Tvůrci v praxi, ocenila individuální přístup, vzdělání a konzultace šité na míru i možnost konzultovat se zahraničním mentorem.

„Program byl v průběhu roku tak pestrý, že byl přidanou hodnotou nejen pro oceněné finalistky, ale i širokou veřejnost,“ zhodnotil první ročník Women in Tech James Tang, ředitel společnosti Huawei pro Česko. „Věřím, že se nám letos podařilo zvýšit povědomí o ženách v ICT sektoru a jsem velmi rád, že naše společnost mohla být součástí rozvoje tuzemské ženské startupové scény.“ Jeho slova potvrdila i další z účastnic, zakladatelka startupu Impactso Hana Stelzerová: „V tomto projektu nejde o soutěž, ale o vzájemnou podporu, rozvoj našeho potenciálu a ženskou solidaritu. To si myslím, že v naší společnosti chybí a v tom je tento projekt vyjímečný. Women in Tech zviditelňuje ženy podnikající v IT a já věřím, že to pomůže více ženám se v oblasti digitalizace realizovat.“

VUPI a Huawei po letošním úspěchu Women in Tech již vyhlíží další ročník, do kterého se tentokrát bude moci sama přihlásit jakákoliv začínající podnikatelka se zájmem o technologie. Z přihlášek poté odborná porota vybere širší počet účastnic, které získají přístup k online vzdělávací a networkingové platformě, a užší okruh účastnic, jimž bude poskytnut individuální mentoring a vzdělávání na míru jejich podnikání.

Nejnovější články

Aktuality
Na Univerzitě Pardubice proběhne v úterý Technology Day

„Univerzita a aplikační průmyslová sféra by neměly tvořit...

Technologie, které univerzita v rámci akce představí, jsou...

Univerzita Pardubice plánuje po pilotní akci Technology Day...

Trendy
Vyladěný event jako vizitka vaší společnosti

Odborné eventy jsou bezpochyby nezbytné pro další rozvoj,...

Nechcete celou akci strávit v uzavřených prostorách velkého konferenčního...

Dobré jídlo a pití nesmí chybět na žádném...

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje...

Největší doména resortu? Jednoznačně 27 jamkové profesionální golfové...

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem...

Expertní pohled
Využijte potenciál firemních vozů naplno

Proč si pořídit monitoring vozidel? Čím může usnadnit...

Kniha jízd nebo sledování aktuální polohy jsou základní...

Jde o tzv. Vysvědčení řidiče. Jedná se o pravidelné hodnocení jízdních...

Nejnovější Nezařazené

Nezařazené
Proč ECB nebude spěchat se sazbami dolů?

Popravdě řečeno, pro trhy nejde o žádné překvapení....

Takto přísná měnová politika ale není bez rizika....

Nezařazené
Komora oceňuje digitalizaci obchodování s automobily

„Vláda při svém nástupu slíbila maximální možnou digitalizaci....

Semináře o digitalizaci obchodu s automobily se zúčastnili...

Nezařazené
Členské firmy Jhk zabodovaly v soutěži Spokojený zákazník 2023

Sdružení českých spotřebitelů každoročně od roku 2001 vyhlašuje...

Ocenění Spokojený zákazník také vyjadřuje, že firma, která...

Tyto ocenění jsou také důkazem toho, že firmy...