Sobota 2. prosince 2023
ikona hodiny29. 9. 2023 07:47

Představujeme inovativní dopravně-inženýrský software TrafficFlow

Během nadcházejícího XXVII. Světového kongresu silničního hospodářství, který proběhne od 2. do 6. října, společnost VDT Technology ve spolupráci s CertiCon představí inovativní dopravně-inženýrský software s názvem TrafficFlow. VDT Technology je průkopníkem v oblasti inovativních produktů pro dopravní inženýrství, včetně nástrojů pro digitální replikaci dopravy, modelování dopravních sítí, syntetickou populaci a vizualizaci dopravních dat, a též implementaci moderních telematických systémů pro řízení dopravy, s důrazem na řídící a dohledový systém.

Kateřina Fričová autor

Foto: Shutterstock.com Během nadcházejícího XXVII. Světového kongresu silničního hospodářství, který proběhne od 2. do 6. října, společnost VDT Technology ve spolupráci s CertiCon představí inovativní dopravně-inženýrský software s názvem TrafficFlow Foto: Shutterstock.com

Software TrafficFlow je propojen s videoanalytickými nástroji a využívá prvky umělé inteligence. TrafficFlow přináší zásadní inovace v oblasti dopravního průzkumu, analýzy křižovatek a dalších dopravně inženýrských úkolů. Díky kombinaci videoanalýzy, umělé inteligence a hlubokého učení (DLPU) poskytuje nejen precizní výsledky, ale také výrazně zjednodušuje a urychluje celý proces.

Aplikace TrafficFlow umožňuje uživatelům intuitivně vytvářet vlastní přesné dopravní modely přizpůsobené jejich potřebám. Data, která jsou extrahována v reálném čase, jsou následně prezentována na přehledném dashboardu s interaktivními widgety. Tato informační data jsou efektivně zpracována z otevřených zdrojů a lze je snadno sdílet s externími systémy pomocí otevřené IoT platformy Insights Hub-MindSphere, kterou poskytuje náš partner Siemens. Insights Hub-MindSphere představuje otevřený operační systém a cloudové řešení pro internet věcí (IoT), které svými funkcemi umožňuje transformaci velkého množství dat generovaných jednotlivými zařízeními a přeměnit je na chytrá data.

Klíčovým prvkem aplikace je její schopnost pracovat v reálném čase s minimální latencí, což zahrnuje zpracování otevřených dat a jejich předávání nadřazeným řídícím systémům. To přispívá k rozvoji a vytváření dopravních modelů pro města a kraje na bázi platformy Insights Hub-MindSphere. Odezva na události v obraze trvá desítky milisekund, což umožňuje rychlou reakci na aktuální situace. TrafficFlow také nabízí integraci s platformami chytrých měst a podporuje širokou škálu modulů IoT.

„Budoucnost dopravního inženýrství spočívá v inteligentních datech. Aplikace TrafficFlow představuje průlomový krok směrem k modernímu a efektivnímu řízení dopravy díky využití videoanalýzy a umělé inteligence,“ uvedl Lubomír Šembera, ředitel divize Telematika ve společnosti VDT Technology.

TrafficFlow využívá špičkové technologie zpracování obrazu, včetně výkonného algoritmu pro analýzu trajektorií, rozpoznávání dopravních prostředků, barev a registračních značek. Aplikace dokáže kategorizovat vozidla, sledovat rychlost a směr pohybujících se vozidel, monitorovat intenzitu dopravních proudů, obsazenost konkrétních lokalit, detekovat dopravní kolony, přítomnost vozidel v zakázaných zónách a na místech zákazu stání a identifikovat vozidla jedoucí v protisměru. Tato kombinace funkcí dramaticky snižuje náklady na pořízení, provoz a integraci aplikace v oblasti chytrého parkování, dopravního řízení, osobního monitorování a zabezpečení.

„Spolupráce s VDT Technology na vývoji této aplikace nás velmi těší, protože posouvá hranice dopravního inženýrství. Společně přinášíme inovativní řešení, které využívá sílu videoanalýzy a umělé inteligence pro efektivní a moderní řízení dopravy,“ uvedl Vladimír Mařík, ředitel divize Business Solutions ve společnosti Certicon.

Nejnovější články

Cestovní ruch
Výjimečné zážitky, které vás spojí!

Od firemních setkání přes teambuildingy až po spektakulární...

Všestranné konferenční prostory: Ať už pořádáte konferenci, uvedení...

Relaxace a odpočinek: Po dlouhém dni plném jednání...

Zkušený eventový tým: Tým specialistů hotelu Aquapalace se...

Nespokojte se s průměrností, když můžete být výjimeční!...

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Aktuality
Raketový týden pro české FTMO

„V Londýně jsme se hlavně chtěli setkat se...

Vedle úspěchu v Londýně si FTMO odneslo také...

Nejnovější Aktuality

Aktuality
Smartwings otevřou pravidelnou linku Praha – Atény  

Let QS1140 bude odlétat z Letiště Václava Havla...

Kromě Atén nabídne letecká společnost Smartwings v letním...

Aktuality
Raketový týden pro české FTMO

„V Londýně jsme se hlavně chtěli setkat se...

Vedle úspěchu v Londýně si FTMO odneslo také...

Aktuality
Akcelerátor Start it @ČSOB vybral devět nových českých startupů

„Vybírali jsme takové firmy, které přinášejí lepší řešení...

Vybrané začínající projekty mohou po dobu pěti měsíců...

Program Start it @ČSOB pomohl od roku 2018...