Jak dopadne obchodní boj „hegemonů“ Trendyol a Temu?
6. 8. 2024 09:00Obchodní a marketingové strategie aktuálně dvou zřejmě největších e-commerce platforem Temu a Trendyol, které dobývají Evropu nabízí velmi zajímavý pohled,...
Společně s bratrem si vysnil zábavní park na motivy apokalyptické Prahy. Přebudoval bývalou industriální halu ČKD a do slibně se vyvíjejícího projektu zapojil celou rodinu. Pak přišel covid a z apokalypsy nezbylo nic. Dnes je Futurento oblíbeným místem pro rodiny, firmy i školy. Jeho zakladateli jsou Jan Daneš, Daniel Martinek a Martin Daneš.
Pár měsíců po otevření, v březnu 2020, byla vyhlášena pandemie koronaviru a od té doby bylo zábavní centrum dva roky zavřené nebo různými způsoby omezené. „Věděli jsme, že apokalypsu nemůžeme komunikovat. Covid ustal, přišla válka na Ukrajině, a my jsme museli změnit celý koncept projektu ve stylu cyberpunku a Pevnosti Boyard,“ vzpomíná Jan Daneš na nelehké začátky.
Koncept zábavy pro dospělé si ve Futurentu drží dál. „Existuje mnoho zábavních parků pro děti, pro mládež a dospělé něco takového stále chybí. Chceme v mladých lidech posilovat týmového ducha a přinášet radost všem, kteří touží po nevšedních zážitcích. Původně jsme připravili koncept zábavního parku pro týmové hry na motivy apokalyptické Prahy. Odtud vznikl i název FUTURENTO, který vychází z příběhu apokalypsy Prahy v roce 2088. Připravili jsme kompletní vizualizaci Prahy v rozvalinách,“ přibližuje původní myšlenku Futurenta Jan Daneš.
Jedna z akčních týmových her zavede účastníky do pevnosti Boyard. Skupinky složené ze 3 až 5 osob starších 12 let plní různé úkoly na logiku, trpělivost či fyzickou kondici. Koncept je pro každého stejný – procházíte místnostmi během 2-3 hodin a musíte nasbírat co nejvíce bodů. Unikátní je zde industriální prostor bývalých ČKD, do kterých jsou úkoly umístěny i herní technologie. „Body se sbírají pomocí speciální aplikace ve smartphonu, který každý hráč obdrží při vstupu. Mimo načítání bodů a vyhodnocení celé hry si lidé tímto zařízením ovládají i otevírání dveří místností,“ vysvětluje Jan Daneš.
Futurento je dnes ideální prostor pro jakýkoli event až pro 150 osob včetně týmové zábavy, doprovodného programu a cateringu. Pro mimopražské není problém zajistit ubytování v partnerských hotelech a dopravu, parkování je možné přímo u areálu. „Nyní máme hlavní sezonu firemních večírků, teambuildingů a připravujeme se na vánoční večírky. Podobné je to se školami. Hlavním motivem, proč k nám studenti jezdí, je utužení nových kolektivů například na základních, středních i vysokých školách“, říká Jan Daneš.
Futurentro je také vývojářem laserového bludiště. „Kompletně k tomu vyrábíme hardware a software. Před dvěma lety jsme prodali dvě laserové bludiště do Liberecké laserové arény, umíme to, plánujeme expanzi. V listopadu otvíráme první zahraniční pobočku v Dubaji v rámci tamního zábavního centra,“ vyjmenovává Daneš další oblast, ve které se daří růst.
Nejčerstvějším počinem WdTd Group je projekt inspirovaný známými televizními soutěžemi. „Již brzy projekt odtajníme a představíme jeho kamennou i mobilní verzi veřejnosti. V tuto chvíli ale nemůžu více prozradit,“ zakončil Daneš.