Kalendář akcí

ikona filtrFiltr
10 února

Umělá inteligence v mikroskopii – meetup JIC

JIC, Purkyňova 127, Brno

Zajímá vás téma umělé inteligence a jeho propojení s mikroskopií, která je městu Brnu tak blízká? Pak si nenechte ujít další meetup, který vás provede obecným vhledem do problematiky dnešní mikroskopie a vzájemné vnímání potenciálu pro umělou inteligenci. Dále se dozvíte, co všechno AI dokáže vyřešit, a poznáte její aplikace na příkladech a výsledcích z praxe. Cílem akce je inspirovat a propojit firmy nabízející technologie založené na umělé inteligenci využitelné v mikroskopii s firmami z oblasti mikroskopie a optiky.

Program:

  • Jan Neuman (NenoVision): Rozvoj mikroskopie s využitím umělé inteligence a zpracování obrazu

V rámci příspěvku ukážeme základní směřování rozvoje mikroskoskopických technik a ukážeme proč je využití umělé inteligence a pokročilého zpracování dat pro další rozvoj této oblasti nezbytné. V rámci přednášky také uvidíte  příklady zpracování mikroskopických dat pomocí umělé inteligence a postupů posouvající oblast korelativní mikroskopie.

  • Jiří Materna (Machine Learning College): Využití umělé inteligence pro zpracování obrazu

V prezentaci si představíme možnosti využití umělé inteligence pro pokročilé zpracování snímků z mikroskopů a vše si demonstrujeme na praktických ukázkách řešení problémů segmentace a odstranění šumu, které vznikly v rámci společných projektů s Ústavem přístrojové techniky AV ČR.

Akce bude probíhat v souladu s platnými pravidly a doporučeními.

Více informací

Registrace

24 února

Summit Koncepce BIM

PVA Expo, Praha – Letňany

Jedinečná příležitost porovnat vlastní zkušenosti z Česka se situací v dalších zemích. Na Summitu vystoupí mimo jiné Souheil Soubra, předseda EU BIM Task Group, zástupkyně ministerstva Dopravy a digitální infrastruktury SRN Milena Feustel nebo také Adam Matthews, vedoucí mezinárodního centra Digital Built Britain a předseda platformy Global BIM Network. Chybět nebude ani pohled země, která je považována v Evropě za digitálního premianta, tedy Estonska. To bude zastupovat Jaan Saar.

Aktuální program, novinky a registrace najdete na webu https://summitkoncepcebim.cz/. Neváhejte s přihlášením, vyplatí se včasná registrace, pro první zájemce se slevou 15 % (kód: prvni15) do konce letošního roku. Novinkou letošního ročníku je také speciální účastnický balíček, který je výhodný zejména pro větší organizace. Každý třetí účastník v rámci jedné organizace získá  50% slevu na vstupném. Registrační poplatek činí 3 900,- Kč bez DPH, pro účastníky z úřadů, samospráv a státních organizací pak 2 900,- Kč bez DPH.

Pokud by epidemiologická situace nedovolila konání akce v prezenční podobě, změní se její forma na on-line. Všichni přihlášení účastníci v tomto případě pak dostanou automaticky zpět rozdíl v ceně mezi prezenční a on-line účastí.

24 března

Fenomén

Zlín

Konference FENOMÉN přivítá třetím rokem manažerské špičky z celé České republiky. Čtyři stovky byznysmenů, 27 řečníků, 4 stage a 9 hodin přednášek plných osobních zkušeností i praktických ukázek nejnovějších smart řešení. Takové je stručné představení v číslech. O čem se bude hovořit tentokrát? O flexibilitě a DNA úspěchu především.

Konference se koná v jednom z nejinspirativnějších prostředí, ve městě největšího podnikatele století Tomáše Bati. Přednášky řečníků bude možné sledovat online. Konferenci pro 400 účastníků připravuje zlínská vzdělávací agentura CE-PA.

Časopis pro členy

12/2021

Aktuální číslo měsíčníku Hospodářské komory si všímá trendů, které odborníci Světového ekonomického fóra v listopadu identifikovali ve zprávě Top 10 Emerging Technologies jako technologie, které... ČÍST VÍCE

Prohlédnout