Středa 27. října 2021
Přihlásit se / Zaregistrovat se

Výrok týdne

„Automobilový průmysl a jeho zaměstnance nenecháme padnout. Na MPSV jsme připravili všechny možnosti ochrany pracovních míst na pondělní tripartitu. Nejrychlejším řešením je reaktivace programu Antivirus B,“

napsala v pátek 15. října na svém twitterovém účtu Jana Maláčová, stále ještě ministryně práce a sociálních věcí.
Foto: MPSV ČR
Jana Maláčová ministryně práce a sociálních věcí ČR

Paní ministryně, odhlédnu od toho, že čipy nemají s covidem nic společného, ale proč to formulujete jako svoji zásluhu? Nenecháte padnout? Z vaší viny nemá tato země žádný nástroj pro takové případy, ani ten ne ideální kurzarbeit jste nedokázala uvést do života.

Petr Karban

„Považuji za chybné, abychom navyšovali státním zaměstnancům plat o 3,5 %, když víme, že inflace je 6 %,“

uvedla v pondělí 20. září po jednání tripartity ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová.
Foto: MPSV ČR
Jana Maláčová ministryně práce a sociálních věcí ČR

Platy se mají zvyšovat ne podle toho, co je dnes, ale podle toho, co si myslím, že bude zítra, říká paní ministryně. Aneb: Novinkou na českých ministerstvech je křišťálová koule. A můžu se taky kouknout? Protože Český statistický úřad hlásí za srpen 4,1 % a pesimistické odhady expertů hovoří o 5,1 % pro konec roku.

Petr Karban

„Polovina pražských řemeslníků nedosáhne ani na 30 tisíc,“

píše 7. září na svém twitterovém účtu Jana Maláčová, ministryně práce a sociálních věcí, místopředsedkyně ČSSD.
Foto: MPSV ČR
Jana Maláčová ministryně práce a sociálních věcí ČR

Paní ministryně, jakkoliv se zdá, že v předvolebním boji je dovoleno vše, znásilnění je znásilněním, i pokud jde o čísla. Naštěstí to děláte tak hloupě, že tomu nemůže věřit nikdo, kdo potřeboval v posledních letech zkušeného řemeslníka. A jestli nedosáhnou na 30 000 Kč fušeři? Aspoň nebudou kazit jméno kvalitnímu řemeslu.

Petr Karban

„Těch sedmdesát tisíc, to je fiasko, myslím, že paušální daň nepotřebujeme, že jak byl systém nastaven, byl v pořádku,“

komentoval v sobotu 21. srpna vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček pro pořad Události České televize počet plátců jednotné paušální daně.
Foto: archiv MV ČR
Jan Hamáček ministr vnitra, první místopředseda vlády ČR

Nejen před volbami je dobré vnímat slova v souvislostech. Pane vicepremiére, chápu správně, že spokojené živnostníky, kterým ubylo nesmyslné byrokracie, vaše strana tedy nepotřebuje?

Petr Karban

Časopis pro členy

10/2021

Byť si to nechceme připustit, základním rysem světa, a to i toho ekonomického, se stává nové paradigma. Eufemisticky řečeno, jedinou jistotou je nejistota. Nezvládnutí nejistoty... ČÍST VÍCE

Prohlédnout