Sobota 25. května 2024
ikona hodiny1. 7. 2020 15:54

M.C.TRITON SONDA

Jsme připraveni na digitální éru?

V dalším kole oslovení firem jsme se zaměřili na služby, spojené se zaměstnaneckými benefity. Mezi nejžádanější patří strava a zdraví. Na naše otázky proto tentokrát odpovídali Ing. Milan Tomeš, vedoucí IT služeb Kliniky PROGRAM HEALTH PLUS a MUDr. Oldřich Šubrt, CSc., provozní ředitel této kliniky, s nimi pak Daniel Čapek, CEO Benefits and Rewards Services Czech Republic & Country President Czech Republic and Slovakia SODEXO.

Jaromír Sadloň autor

senior konsultant M.C.TRITON pro oblast digitální transformace

Foto: Shutterstock.com Foto: Shutterstock.com

Jak odpovědi prozradí, obě firmy ukazují, že segment služeb se bez změn fungování uvnitř firmy neobejde. Ambicí je být v kontaktu se zákazníkem on-line. To umožňuje mít dobrá data o zákaznících a podle nich přizpůsobit nabídku služeb. Ne náhodou jsou obě zmíněné firmy ve svých oborech lídry trhu.

Jak se podle vás firmy ve vašem oboru připravují na digitální éru?

Společnost PROGRAM HEALTH PLUS: Firmy v našem oboru medical/healtcare si uvědomují důležitost trendu digitalizace, který významně urychlila globální pandemie COVID-19. Neexistuje však jednotný koncensus nad způsoby realizace a rámcová strategie na úrovni státu je v inkubačním procesu. My v Programu Health Plus vnímáme digitalizaci jako nedílnou součást našich služeb a aktivně v této oblasti působíme tak, abychom poskytovali péči na špičce v oboru. Digitalizace díky integraci všech zdravotnických dat umožňuje individuální sekundární prevenci a individualizovanou terapie.

Společnost SODEXO: V našem oboru jsme v digitální éře již několik let a digitalizaci považujeme za nový standard, protože nastupující generace stále častěji vyžadují online benefity. Trendem už nejsou jen benefitní karty, ale stále více aplikace v mobilních telefonech. Pro nás je tedy spíše otázka, kdy bude trh připraven na to se zbavit papírových poukázek kompletně.

Jak se na digitální éru připravujete uvnitř vaší firmy, jak to mění nebo ovlivní váš byznys model a co považujete za největší výzvu?

Daniel Čapek: Přešli jsme na agilní způsob řízení, abychom mohli pružně reagovat na změny. Začali jsme tedy bourat bariéry mezi top a středním managementem. V top managementu jsme přestali jenom rozdávat zadání a více se snažíme podílet na konkrétních úkolech. Vytvořili jsme projektové týmy s širším, inspirativnějším zadáním. Ty mohou dělat zásadní rozhodnutí, která v tradičně vedených firmách dělá jenom vedení společnosti. Za největší výzvu považuji právě změnit mindset našich lidí. To se nám podařilo soustavnou prací, školeními a rozvojovými programy. Díky této investici se nám daří zavádět více inovací, digitalizovat a fungovat agilně. Současná krize tento trend ještě akcelerovala.

Oldřich Šubrt a Milan Tomeš: Odvážíme se tvrdit, že jsme na digitální éru připraveni. Digitalizace, eHealth a on-line služby propojené s telemedicínou jsou nedílnou součástí naší každodenní praxe. Aktuální trend vede k poskytování našich služeb v určitém rozsahu na dálku, což má dopad na náš byznys model zejména v rozšiřování a strukturování portfolia služeb.

Plánujete už investice do digitalizace, moderních technologii? Kolik je to přibližně procent z celkového objemu investic?

SODEXHO: Do těchto oblastí investujeme neustále, protože bez toho by to ani nešlo. Dá se říct, že téměř do ničeho jiného naše investice ani nejdou.

PROGRAM HEALTH PLUS: Aktivně investujeme do rozvoje infrastruktury, začlenění nových softwarových řešení a také do vývoje nových služeb, kterými jsou například klientská zóna na webu, aplikace pro smartfony, on-line chat a video konzultace. V současnosti již investice do ITC přesahují 50 % našich rozvojových investic.

 

Nejnovější články

Aktuality
Praha se chystá na největší bitcoinovou konferenci

Do Prahy zavítá také Michael Saylor, CEO MicroStrategy,...

Jak název akce napovídá, setkají se zde zejména...

Pro foundery rozjíždějící svůj vlastní projekt bude velmi...

Aktuality
Soutěž E.ON Energy Globe jde do finále

„Každý rok se těším, až uvidím finálové projekty...

Soutěž hledá a oceňuje ty největší ekologické nadšence...

Ekologická opatření v Botanické zahradě Přírodovědecké Fakulty Masarykovy...

Aktuality
České firmy zamíří do Černé Hory

Zástupci firem se k ministrovi připojí v neděli večer. V pondělí...

Černá Hora je kandidátským státem EU a je...

Náklady spojené s organizací mise si – stejně...

Nejnovější Analýzy

Expertní pohled
Nad očekávání svižný růst mezd ECB od redukce sazeb neodradí

K dispozici je zatím pouze minimum tvrdých dat...

Tento pozitivní impuls do spotřebitelské poptávky ale dělá...

Analýzy
Český trh průmyslových nemovitostí zpomaluje

První čtvrtletí letošního roku se na trhu průmyslových...

Menší tempo než v předchozích letech měl i...

Míra neobsazenosti během 1. čtvrtletí 2024 opět mírně...

Nájmy za nejžádanější prostory na trhu se v...

Analýzy
Kyberzločinci zneužívají nové zranitelnosti o 43 % rychleji

Společnost Fortinet, světový lídr v oblasti kybernetické bezpečnosti...

Útoky začaly v průměru 4,76 dní poté, co...

Útoky se týkaly méně než 9 % všech...

Botnety prokázaly neuvěřitelnou odolnost – v průměru trvalo...