×

MICE – speciální příloha časopisu KOMORA

GO! Express & Logistics je už 37 let logistickým partnerem průmyslu

Nejstarší kurýrní firma v Německu

V roce 1984 dochází v Německu ke spojení 8 středně velkých kurýrních firem a vzniká společnost ADK (Arbeitsgemeinschaft der Deutschen Kurierdienste). Díky tomuto spojení se ADK stává nejen nejstarší kurýrní firmou v Německu, ale také největším nezávislým kurýrním přepravcem v Evropě. O deset let později mění ADK svůj název na současný GO! Express & Logistics. GO! ve svém názvu odráží svou nejsilnější stránku „general overnight,“ tedy přepravy „doslova přes noc.“

Kristýna Cyprisová ikona hodiny24. 4. 2021 10:54
Foto: GO! Express & Logistics Doručujeme přes noc Foto: GO! Express & Logistics

GO! disponuje stovkou vlastních poboček po celé Evropě propojených vlastní sítí linek. Díky mezinárodním partnerstvím pak zajišťuje také přepravy do zbytku světa.

GO! doručuje v Evropě do 24 hodin

„Náš primární cíl je garantované doručení v rámci Evropy do druhého dne. Neustále rozšiřujeme síť linek, optimalizujeme časy vyzvedávání a hledáme nejlepší možná řešení pro specifické zásilky. Díky mateřskému zázemí v Německu je naší doménou západní Evropa, kde zásilky z ČR doručujeme už v ranních hodinách. Aby přepravy probíhaly co nejrychleji, doručujeme i o svátcích a víkendech a náš zákaznický servis funguje nepřetržitě,“ říká prokuristka českého zastoupení GO! Express & Logistics Pavla Eretová.

Profesionální kurýr pro segment B2B

Již více než 30 let poskytuje GO! stabilně logistické služby napříč různorodými obory podnikání, ať už se jedná o biotechnologický výzkum a vývoj, potravinářský průmyslu, automotiv nebo přepravu dokumentů v rámci mezinárodních poboček firem. Předpokladem bezpečného a odpovídajícího servisu pro specifické zásilky je znalost povahy přepravovaného zboží a pochopení zákazníkových potřeb. Nastavení služeb v reakci na aktuální požadavky z trhu promítlo GO! do distribučních řešení, jakými jsou například GO! Life Science či GO! Automotive & Industry.

Foto: GO! Express & Logistics Doručujeme přes noc Foto: GO! Express & Logistics

Jediné ranní doručení na trhu

„Je to právě průmysl, kdo pravidelně prověřuje kvalitu a úroveň našich služeb. Výroba pokračuje prakticky nepřetržitě a každé ohrožení plynulosti jejího provozu citelně poznamenává celý trh. V GO! řešíme zejména takové zásilky, které jsou esenciální součástí provozu. Klienti nám volají, když chybí součástka do výroby nebo v případě, že porouchaný stroj čeká odstavený na náhradní díl. Řešíme specifické situace, které mají ve svém důsledku vliv na vývoj portfolia produktů GO!, jak je známe dnes,“ dodává Pavla Eretová.

Průmyslová řešení GO! zahrnují přepravu nadrozměrných zásilek či atypických tvarů, nadstandardní pojištění či pohotovostní skladování. Flexibilní časy vyzvedávání umožňují práci na polotovarech do odpoledních hodin při zachování doručení následující den. GO! jako jediný přepravce nabízí termínované doručení v Německu už od sedmé hodiny ranní.

Pohotovostní skladování pro urgentní zásilky

Na ploše 1 000 metrů čtverečních se strategickým umístněním v pražské Hostivici se nachází centrální sklad GO! pro Českou republiku. Více jak 700 paletových míst slouží k dlouhodobému i krátkodobému skladování zboží. Pro potřeby urgentních dodávek zde GO! poskytuje i tzv. pohotovostní sklad.

„Často se na nás obracejí výrobní podniky, které potřebují expresně dovézt komponenty od zahraničního dodavatele. Pro případy, kdy naši kurýři opakovaně dojíždí pro náhradní díly, jsme nabídli klientům variantu jakéhosi urgentního skladu. Naskladníme vybrané díly v našem skladu v Praze, a ty pak na odvolání distribuujeme klientovi přímo na místo použití, čímž šetříme klientovi prostor a především čas. V některých případech si pro zboží dojíždí technici z celé republiky, jindy naopak doručujeme přímo k technikům,“ dodává Operations Director GO! Vlaďka Janoušková.

Nejnovější články

Aktivity HK ČR
Vybrat si správnou práci je výhra pro všechny

„Školáci často tuší, čemu by se v budoucnu...

KHK KK může veškeré akce a projekty pořádat...

Trendy
Usměvavou recepční stroj ve všech směrech nenahradí

Dobrým příkladem technologií, které před nedávnem ohlásily nástup...

Moderní kancelářské budovy a její recepce se také...

V čem technologie v budovách přinášejí neocenitelnou pomoc,...

To, co platí ve vztahu technologie vs. člověk...

Expertní pohled
Klíčem k obnovení rovnováhy v retailu je redistribuce

Koronavirová pandemie a s ní spojené dlouhé čekací...

Až do vypuknutí pandemie koronaviru využívali obchodníci k...

Po více než roce striktních opatření se situace...

Ukazuje se, že stávající objednávkové a predikční systémy...

Nejnovější Advertorial

Události
Poznejte novinky pohostinství

FOR GASTRO & HOTEL se po roce vrací...

Portfolio hned dvanácti firem nabízejících české potraviny na...

Události
Těšte se na trendy barev a materiálů pro interiéry

FOR INTERIOR je nejvýznamnější oborovou událostí, na níž...

Na veletrhu bude možné zúčastnit se i mnoha...

Cestovní ruch
Chorvatský podzim láká na zážitkové plavby

Více než 1 200 ostrovů a 1 700...

Více než 60 dobře vybavených přístavů – kde...

Kromě vína a přírody je dalším důvodem, proč...

Po stopách Jacquese Cousteaua se naopak můžete plavit...

Bez větru se samozřejmě neplachtí  – a toho...