Úterý 16. dubna 2024
ikona hodiny4. 5. 2022 11:40

Investice do realit nabízejí zhodnocení až 7 %  ročně

Konzervativní investoři usilující o ochranu reálné hodnoty svých úspor mají od konce dubna na českém trhu novou možnost, jak zhodnotit peníze. Přední tuzemská investiční skupina RSBC zahájila nabídku dluhopisů z nové emise, která bude sloužit k financování atraktivních realitních projektů. Příkladem unikátní akvizice v realitním portfoliu skupiny RSBC je plánovaná přestavba průmyslových budov v bývalé industriální zóně ČKD Kolben-Daněk v Kolbenově ulici v Praze na exkluzivní bytové prostory.

Monika Straková autor

Foto: RSBC BB Centrum Praha – administrativní budova ČEZ Foto: RSBC

Dohromady plánuje RSBC tímto dluhopisovým programem získat 500 milionů korun; investorům nabízí celkem 4 typy dluhopisů s rozdílnou dobou splatnosti a pevným úrokovým výnosem odstupňovaným dle typu dluhopisu:

„S ohledem na charakter nemovitostních projektů cílíme dluhopisovým programem především na investory, kteří mají zájem o dlouhodobé zhodnocování peněz. I proto jsme výnos odstupňovali podle délky splatnosti. Největší zájem očekáváme o cenné papíry se splatností 4 a 5 let,” uvedla Jana Zbortková, tisková mluvčí RSBC Holding a.s.

Splatnost a výnos

  • Dvouletý – výnos 5,5 % p.a.
  • Tříletý – výnos 6 % p.a.
  • Čtyřletý – výnos 6,5 % p.a.
  • Pětiletý – výnos 7 % p.a.

Distribuci dluhopisů RSBC z nové emise zajišťují exkluzivně společnosti 4fin Better together a Broker Trust, administrátorem emise je Cyrrus. Nominální hodnota každého dluhopisu z nové emise byla stanovena na 10 tisíc korun, přičemž výše minimální investice činí 50 tisíc korun. Výplata kuponu bude probíhat pololetně formou bezhotovostního převodu.

Pro RSBC Holding jsou podle Zbortkové dluhopisy vedle bankovních úvěrů a vlastních zdrojů součástí standardní palety nástrojů pro financování investičních záměrů. Nyní plánované realitní projekty v různém stupni rozpracování bude skupina vedle dluhopisového programu financovat také vlastními prostředky.

RSBC HOLDING

Základem portfolia české investiční skupiny jsou rezidenční a komerční nemovitosti, úrodná půda, realitní fondy či průmyslové a zemědělské společnosti v České republice i v zahraničí. Holding se zaměřuje také na poskytování profesionálních služeb v oblasti akvizic, správy a obchodování s nemovitostmi či na venture kapitálové investice na poli nových technologií ve vzdělávání a zdravotnictví. Investiční filozofie skupiny založené v roce 1998 původně za účelem správy restituovaného majetku rodiny Schönfeldů stojí na konzervativním přístupu, dlouhodobé stabilitě, rodinných hodnotách a úctě k tradicím. Aktuálně je součástí skupiny RSBC celkem 35 společností, souhrnná hodnota aktiv přesahuje 5 miliard korun.

Jedním z aktuálních projektů je zmíněná výstavba areálu Lofty Kolbenova. V rámci plánovaného redevelopmentu bývalé industriální zóny v Kolbenově ulici dá architektonické studio a developer Masák & Partner ve spolupráci s RSBC Holding vzniknout celkem 215 špičkovým bytovým jednotkám loftového charakteru, jež chytře využijí průmyslový ráz prvorepublikových budov. Dokončení bytů o celkové podlahové ploše přesahující 12 000 m2 a jejich následný prodej skupina předpokládá do konce roku 2024.

Také další realitní projekty RSBC Holding, jež budou spolufinancovány prostředky z nové dluhopisové emise, jsou zaměřeny na rezidenční bydlení a komerční nemovitosti. Více informací o aktuálně nabízené emisi dluhopisů naleznete v prospektu cenného papíru schváleném Českou národní bankou.

Články autora Monika Straková

Nejnovější články

Názory
Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Globální akciové trhy zaznamenaly v prvním čtvrtletí nejlepší...

Na začátku dubna se prostředí inflace a úrokových...

Cestovní ruch
Výročí Franze Kafky: Příležitost i pro cestovní ruch?

Kdo navštíví Prahu, resp. její webové stránky a...

Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism...

Během roku Franze Kafky se uskuteční také projekt...

Otáčející se hlava Franze Kafky patří k nejvyhledávanějším...

Trendy
Český startup krmí firmám AI modely kvalitními daty

„Poslední investici jsme získali v roce 2019 a...

Zakladatelé společnosti Jan Čurn a Jakub Balada se...

„Chceme Apify dostat k většímu množství vývojářů a...

Nejnovější Aktuality

Analýzy
České nábytkářství oslabuje, ale ne dramaticky

„Již několik let panují v globální ekonomice jisté propady,...

„Pokles na 51,45 mld. Kč je stále velmi...

Špatná podle Tomáše Lukeše není ani spotřeba nábytku...

Suma za import nábytku v roce 2023 dosáhla 28,18...

Za vyloženě pozitivní trend AČN považuje růst podílu...

Český nábytek podle Čudky vyniká invencí i kvalitou....

Aktuality
Ocenění Nábytek roku 2024 ovládla kancelářská soustava

Vítězná kolekce je dílem designerů Aleše Bartáka, Michaela...

Ocenění Nábytek roku uděluje Asociace českých nábytkářů (AČN)...

Pohled z praxe
Výroba elektřiny z OZE významně vzroste, síť není připravena

Možnosti vývoje energetiky v Česku analyzovala firma v...

Martin Durčák, předseda představenstva firmy ČEPS, která zajišťuje...