Úterý 16. dubna 2024
ikona hodiny19. 12. 2022 11:15

PPL CZ: Vánoce 2022 doručujeme bez zaváhání

Předvánoční období je spojeno s enormním nárůstem online nákupů, čímž se mnohonásobně zvyšuje i poptávka po přepravě zásilek. To si žádá velkou připravenost ze strany balíkových přepravců, kteří se na toto sezonní období chystají v průběhu celého roku. Investice do digitalizace a rozšíření přepravních kapacit umožňují přepravní společnosti PPL CZ odbavovat v letošní sezoně velké objemy zásilek, a to jak po stránce kapacitní, tak i kvalitativní. Úspěšnému zvládání zvýšených objemů zásilek pomáhá i rozšířená síť PPL Parcelshopů a PPL Parcelboxů, kdy mají zákazníci PPL aktuálně v České republice k dispozici 4 000 výdejních míst.

Pavlína Sporková autor

Foto: PPL CZ Vánoční špičku PPL zvládá Foto: PPL CZ

Společnost v letošní sezoně odbavuje a doručuje extrémně vysoké množství zásilek, a přitom nezkracuje úložní dobu výdejních míst. „Rozvíjíme naši infrastrukturu, abychom byli co nejblíže našim zákazníkům. V Hustopečích jsme otevřeli již 4. depo na jižní Moravě s přímým napojením na Slovensko a Rakousko. V provozu máme zbrusu nové mezinárodní překladiště v Hradci Králové. Díky jeho napojení na síť DHL zrychlujeme přepravu po Evropě a v Česku navyšujeme naše kapacity až na půl milionu zásilek denně,“ říká Petr Horák, CEO PPL CZ. „Za tento rok se nám podaří doručit 50 milionů příběhů se šťastným koncem,” doplňuje.

„Oproti třetímu kvartálu rozvážíme denně o 150 tisíc balíků více. Vzhledem k tomu, že příprava na sezónu probíhá celoročně a kapacity naší přepravní sítě jsou dostatečné, nezaznamenali jsme prozatím žádné větší komplikace. Největší nápor očekáváme v období těsně před vánočními svátky, zásilky doručujeme až do 23. prosince včetně,“ připomíná Milan Loidl, Vice president business development & marketing PPL CZ.

Doručení posledních zásilek před Vánoci

Doručení bude záviset na tom, jestli stihne e-shop balík expedovat. Pokud to bude ve čtvrtek 22. prosince, PPL CZ přes 98 procent takových zásilek v pátek 23. prosince doručí a dárek bude v sobotu pod stromečkem. Samozřejmě platí, že je lepší objednat co nejdříve a nenechávat nákupy na poslední chvíli, ale i o tyto balíky bude postaráno.

Výdejní místa

Kromě služby doručení řidičem na adresu mají zákazníci PPL aktuálně k dispozici přes 4000 PPL výdejních míst v České republice. V současnosti je kapacita PPL Parcelboxů se 75 schránkami dostatečná, stejně tak i výdejní místa PPL Parcelshopy má PPL na sezonu nasmlouvána s dostatečnou kapacitou. „Z důvodu většího návalu balíčků před Vánoci však zákazníkům doporučujeme, aby si své zásilky vyzvedávali co nejdříve po obdržení notifikace,” upozorňuje Milan Loidl.

Přepravní síť PPL disponuje 25 depy po celé ČR a 2 překladišti. Na vánočním doručování aktuálně pracuje přes 2000 profesionálů z řad řidičů, tisícovka brigádníků a další tisícovka zaměstnanců. Pro letošní sezónu se počet aut před Vánoci pohybuje kolem 2000.

Great Place To Work

PPL dostala před Vánoci krásný dárek, a to v podobě obhájení prestižní certifikace Great Place To Work, „Jsem nesmírně poctěn, že jsou naši zaměstnanci v PPL spokojeni a díky jejich hodnocení se podruhé v řadě potvrdilo, že jsme skvělým místem pro práci,“ uvádí Petr Horák. Great Place to Work je mezinárodní certifikace, která je udělována na základě nezávislé anonymní zpětné vazby od zaměstnanců a analýzy činností a programů uskutečňovaných v oblasti lidských zdrojů. Organizace Great Place to Work uděluje každoročně certifikaci vynikajícím mezinárodním, národním či regionálním zaměstnavatelům. „Jsou to právě naše kolegyně a kolegové, kdo jsou srdcem PPL, stojí za každou zásilkou a s vášní doručují miliony příběhů. Jsme hrdí na jejich práci a touto cestou jim děkujeme,“ dodává Horák.

Nejnovější články

Názory
Investiční horečka v prvním čtvrtletí roku

Globální akciové trhy zaznamenaly v prvním čtvrtletí nejlepší...

Na začátku dubna se prostředí inflace a úrokových...

Cestovní ruch
Výročí Franze Kafky: Příležitost i pro cestovní ruch?

Kdo navštíví Prahu, resp. její webové stránky a...

Hlavní město ve spolupráci s Prague City Tourism...

Během roku Franze Kafky se uskuteční také projekt...

Otáčející se hlava Franze Kafky patří k nejvyhledávanějším...

Trendy
Český startup krmí firmám AI modely kvalitními daty

„Poslední investici jsme získali v roce 2019 a...

Zakladatelé společnosti Jan Čurn a Jakub Balada se...

„Chceme Apify dostat k většímu množství vývojářů a...

Nejnovější Aktuality

Analýzy
České nábytkářství oslabuje, ale ne dramaticky

„Již několik let panují v globální ekonomice jisté propady,...

„Pokles na 51,45 mld. Kč je stále velmi...

Špatná podle Tomáše Lukeše není ani spotřeba nábytku...

Suma za import nábytku v roce 2023 dosáhla 28,18...

Za vyloženě pozitivní trend AČN považuje růst podílu...

Český nábytek podle Čudky vyniká invencí i kvalitou....

Aktuality
Ocenění Nábytek roku 2024 ovládla kancelářská soustava

Vítězná kolekce je dílem designerů Aleše Bartáka, Michaela...

Ocenění Nábytek roku uděluje Asociace českých nábytkářů (AČN)...

Pohled z praxe
Výroba elektřiny z OZE významně vzroste, síť není připravena

Možnosti vývoje energetiky v Česku analyzovala firma v...

Martin Durčák, předseda představenstva firmy ČEPS, která zajišťuje...