Sobota 22. června 2024
ikona hodiny19. 10. 2023 11:56

Začíná 17. ročník Velké ceny cestovního ruchu

Společnost COT group jako hlavní organizátor Velké ceny cestovního ruchu začala přijímat přihlášky do 17. ročníku této prestižní soutěže. Soutěží se ve čtyřech kategoriích a čas na podání přihlášek je do poloviny ledna příštího roku. K vyhlášení výsledků dojde během veletrhů cestovního ruchu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD.

Tereza Preiningerová autor

Foto: Shutterstock.com Agentura COT group oceňuje počiny v cestovním ruchu. Rozhledna na Kobylím vrchu už soutěžit nemůže Foto: Shutterstock.com

Soutěž Velká cena cestovního ruchu zviditelňuje výjimečné počiny v oblasti cestovního ruchu, upozorňuje na atraktivní novinky a má napomoci pracovníkům státní správy i soukromým subjektům působícím v tomto oboru při vytváření komunikačních strategií a efektivním oslovování cílových skupin. Tradičním organizátorem soutěže je společnost COT group, partnerem a spoluorganizátorem 17. ročníku je společnost ABF, pořadatel mezinárodních veletrhů cestovního ruchu HOLIDAY WORLD & REGION WORLD.

Soutěžní kategorie

Velká cena cestovního ruchu 2023/2024 se odehraje podle zavedeného schématu. Komerční společnosti, krajské úřady, města, obce, organizace destinačního managementu, zahraniční turistické centrály i další subjekty mají možnost přihlásit své projekty do následujících čtyř soutěžních kategorií:

Nejlepší turistický produkt

 Nejlepší e-projekt (web, mobilní aplikace, technologie, AI)

 Nejlepší udržitelný projekt

 Inovativní marketingová komunikace

„V duchu rčení o tom, že vítězná sestava se nemění, jsme při výběru soutěžních kategorií pro nový ročník soutěže vsadili na osvědčený loňský model. Tyto čtyři soutěžní kategorie podle nás podchycují to hlavní, co se v českém cestovním ruchu odehrává. Zároveň nám umožňují pružně reagovat na aktuální trendy,“ říká jednatelka COT group Eva Frindtová a dodává: „Osobně jsem například velmi zvědavá na projekty přihlášené do kategorie ‚Nejlepší e-projekt‘. Věřím, že se při hodnocení setkáme s inspirativními příklady využití umělé inteligence.“

Důležité termíny

Přihlášky lze až do 15. ledna 2024 odeslat prostřednictvím formuláře na oficiální webové stránce soutěže, kterou naleznete na adrese (https://komoraplus.cz/hlavni-vccr/), Zde se také můžete seznámit s podrobnými pravidly soutěže a dalšími informacemi.

K slavnostnímu vyhlášení výsledků 17. ročníku Velké ceny cestovního ruchu dojde 15. března 2024 na veletrzích HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024.

V souladu s aktuálními trendy bude také inovováno složení odborných porot hodnotících přihlášené projekty. Vedle tradičních porotců z řad organizátorů v porotách jednotlivých kategorií usednou také představitelé agentury CzechTourism a další odborníci na marketing, cestovní ruch, grafický design, destinační management a příbuzné disciplíny, stejně jako členové akademické obce či profesních svazů.

Nejnovější články

Pohled z praxe
Plasty se stávají strategickou komoditou

Je to celkem pochopitelné. Plasty jsou v různé podobě...

Nejen evropský plastový odpad se z části vyvážel do...

Plasty se vyrábějí z ropy, která se kvůli omezeným...

Jak úplné cirkularity dosáhnout? Samozřejmě by bylo nejlepším...

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Pohled z praxe
Digitalizace HR: Trend, který mění svět podnikání

Firmy se primárně zaměřují na digitalizaci výroby a...

„Pokud personální oddělení stále využívá převážně papírové dokumenty,...

Nové technologie se v HR aktuálně využívají v rámci...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Cestovní ruch
Last minute zájezdy jsou levnější než loni

Prodeje zájezdů cestovních kanceláří letos dosahují podobné úrovně,...

Při stanovování cen ze strany CK jsou hlavními...

Cestovní ruch
Letiště Praha produkuje jen čtvrtinu emisí CO₂ oproti dřívějšku

„Nejprve jsme se zaměřili na snižování dopadů na...

Letiště Praha využívá hned několik projektů, které mu...