Sobota 9. prosince 2023
ikona hodiny27. 10. 2023 07:29

Jak na vánoční večírek, o kterém se bude mluvit

Zlatý hřeb roku, nedílná součást firemní kultury i jedinečná příležitost, jak stmelit kolektiv. Pro organizátory ale i často velký stres v už tak hektickém období. Řeč je o vánočním večírku. Jak na něj, aby plánování byla více radost než starost?

Veronika Zákružná autor

Foto: Resort Darovanský dvůr Foto: Resort Darovanský dvůr

Vánoční večírek je tradicí, která má, i přes malou odmlku během celosvětové pandemie, své nezastupitelné místo ve většině organizací. Firmy mohou ocenit práci svých zaměstnanců, bilancovat uplynulý rok a oslavit společné úspěchy. Je to také ideální příležitost k oficiálnímu uzavření pracovního roku a vytyčení dalších cílů. Kde ho uspořádat a na co při jeho plánování nezapomenout?

Plánujte včas

Ze všeho nejdříve je namístě položit si otázku ohledně velikosti celé akce. Chystáte komorní sešlost klíčových zaměstnanců, jednoho oddělení nebo celofiremní party? Zárukou k úspěchu je jednoznačně včasná rezervace termínu – obzvlášť v případě velkých organizací. Ačkoliv v letním období má pomyšlení na Vánoce jen málokdo, s plánováním se vyplatí příliš neotálet. „Firmy většinou ožívají v září, kdy už lidé nejsou hlavou na dovolené a navrací se plně zpět do pracovního procesu. Kdo si s rezervací pospíší, ten má samozřejmě na výběr lukrativnější termíny,“ říká Jiřina Sinkulová, jednatelka Resortu Darovanský dvůr.

Standardně jsou žádané pátky v první polovině prosince, nicméně v posledních letech jsme zaznamenali trend listopadových a lednových večírků, které mají svou výhodu: mimo volnější kapacity míst jsou lidé v menším presu. Vybrat den, který by vyhovoval všem zúčastněným, totiž není zrovna lehký úkol – obzvlášť před Vánocemi. Stále častěji se také setkáváme s večírky ve všední dny, protože o víkendu zaměstnanci často upřednostní svůj vlastní program s rodinami,“ dodává Jiřina Sinkulová.

Na místě si dejte záležet

Zamluvit stůl v restauraci co nejblíže kancelářím? Změňte prostředí a vyrazte do přírody. Darovanský dvůr má výbornou dopravní dostupnost z Plzně i Prahy, a přitom se nachází uprostřed čisté přírody. Zasněžené okolní lesy navodí atmosféru už při příjezdu a pohádková vánoční výzdoba v resortu ji jen umocní.

Organizace firemních akcí je dlouhodobě naší doménou, jsme tedy resort schopni plně přizpůsobit velikosti firmy, její firemní kultuře i náročným požadavkům,“ popisuje Jiřina Sinkulová a dále pokračuje: „Areál je rozsáhlý – firmy mohou využít hotelovou restauraci i prostorné konferenční sály s výhledem na golfové hřiště. Pokud by někoho lákal zcela oddělený prostor od hotelového komplexu, je možnost party uspořádat v naší druhé restauraci s historickou černou kuchyní a zimní zahradou, rovněž s výhledem na golfový green. Zvládne se u nás pohodlně bavit až 250 hostů – ideální pro klienty, kteří se chystají večírek uspořádat pro veškeré zaměstnance či obchodní partnery. Samozřejmě ale není žádný problém připravit akci jen pro 20 lidí. I to má své kouzlo.“

Odbila půlnoc, zábava je v plném proudu a večírek končí? Tady ne. Zapomeňte na taxi – na přilehlém parkovišti je dostatek míst pro auta i autobusy. Vy tak můžete party směle protáhnout do nočních hodin a k přespání využít až 102 hotelových pokojů.

Foto: Resort Darovanský dvůr

RESORT DAROVANSKÝ DVŮR

Kouzelné místo v samém srdci přírodního parku Horní Berounka, oblíbené pro pořádání firemních akcí s perfektním golfovým hřištěm a skvělou dopravní dostupností (20 minut z Plzně, 45 minut z Prahy). Za poslední roky resort postupně prošel rozsáhlou rekonstrukcí, která vyvrcholila letos v zimě novou recepcí, lobby, hotelovou restaurací a barem včetně moderních konferenčních a společenských sálů.

A CO ZDE NAJDETE?

  • Moderní kongresové centrum s kapacitou 300 osob. Multifunkční prostory pro pořádání kongresů, školení, teambuildingů a dalších firemních akcí se špičkovým zázemím.
  • 27jamkové golfové hřiště se třemi devítkami Panorama, Svatá Anna a Jezírka s celoročním provozem.
  • 102 hotelových pokojů s výhledem na historické nádvoří se stoletými kaštany nebo na golfové hřiště.
  • Hotelová restaurace s lobby barem a venkovní terasou.
  • Luxusní wellness centrum vybudované ve stylu antických lázní.
  • Venkovní i vnitřní sportovní vyžití (fotbal, plážový volejbal, tenisové kurty, venkovní krytý bazén, turistické a cyklistické stezky nebo adrenalinové singletrailové trasy v hlubokých lesích, bowling, lasergame, kulečník, šipky nebo stolní fotbálek).
  • Parkování pro 200 aut v areálu resortu.

Pro více informací kontaktujte event managerku: Barbora Veselá, t.: +420604211556 event@darovanskydvur.cz

Aby zábava nevázla

Na každém vánočním večírku by samozřejmě nemělo chybět dobré jídlo a pití. V případě akce komorních rozměrů dává smysl společná večeře, nic ale nezkazíte pestrým rautem. V Darovanském dvoře připraví catering na míru přesně podle vašeho gusta. „Zpestřením může být i opékání prasátka, které v zimě nabírá zcela jiný rozměr,“ doplňuje jednatelka. Samozřejmostí je slavnostní přípitek i velký výběr destilátů, které si vychutnáte u masivního dřevěného baru.

Zvláštní pozornost si zaslouží doprovodný program. Resort disponuje multifunkčním LaserBarem, který rozproudí každou zábavu. Zahrajete si tu bowling, kulečník, šipky, fotbálek nebo nasadíte vesty a vydáte se pod palbu laserů na laser game. „Jsme také schopni zajistit moderátora, DJ nebo živou hudbu. Máme kontakty na kouzelníky, domluvíme mobilní casino, únikovku i fotokoutek. Díky odlehlé poloze není dokonce problém zrealizovat ohňostroj, který klientům rádi kompletně zařídíme včetně nezbytných formalit. O program se stará náš tým, ale v některých případech spolupracujeme se specializovanými agenturami, se kterými máme dlouholeté zkušenosti a můžeme se na ně stoprocentně spolehnout,“ upřesňuje Jiřina Sinkulová.

Foto: Resort Darovanský dvůr Foto: Resort Darovanský dvůr

Zapojte sport i relaxaci

Další možností je regenerace ve wellness, kterou v tomto mimořádně hektickém období ocení snad každý. Koncept antických lázní s 16 relaxačními i rehabilitačními procedurami v Česku nemá obdoby. Kromě oblíbeného whirlpoolu a sauny stojí za zmínku římská pára, bylinková a solná inhalace nebo turecká lázeň hammam. Co takhle zahájit večírek o něco dříve a jít se nejprve zrelaxovat?

Ani zima nemusí být překážkou pro sportovní aktivity. Darovanský dvůr se pyšní 27jamkovým golfovým hřištěm, které, pokud zrovna není zasněžené, funguje celoročně. „Díky krytému odpališti se dá pohodlně trénovat i za nepříznivého počasí. Firmy často využívají naši golfovou akademii, díky které si mohou osvojit základy golfu za doprovodu zkušených trenérů. Pro ostřílenější hráče pak pořádáme i turnaje. Když to počasí dovolí a hosté chtějí pojmout akci aktivněji, doporučujeme vzít si i kola. V okolí je nespočet cyklostezek,“ vysvětluje jednatelka.

Fantazii se ale meze nekladou. „Pro jednu z firem jsme například připravovali výpravu v historickém tématu husitů. Celá skupina měla dobové kostýmy a vydala se pěší trasou podél řeky Berounky na nedalekou zříceninu gotického hradu Libštejn, kde na ně čekal oheň s opékáním špekáčků a čepované pivo. Pro zajímavost – tento majestátní hrad husity nikdy dobyt nebyl,“ dodává na závěr Jiřina Sinkulová.

Pokud nechcete letos nechat vánoční večírek náhodě, doporučujeme již začít s výběrem termínu. A program? V Darovanském dvoře vás starostí s plánováním zbaví a organizace se ujmou.

Nejnovější články

Videa & Podcasty
Výzvy českého cestovního ruchu

Nejen na to odpoví COTcast s novým ředitelem...

Be the Best
Zdraví je zamlčený předpoklad

Paní docentko, lze vůbec nějak definovat lidské zdraví...

Prosazuje se v některé zemi silněji psychosomatický proud? O...

Co se týče sladění práce se zdravím, existují...

Cestovní ruch
Praha uspořádá prestižní světový chemický kongres

Pořádání této prestižní mezinárodní akce, které se každé...

Organizace tohoto kongresu přinese české i chemické odborné...

Nejnovější Be the Best

Be the Best
Zdraví je zamlčený předpoklad

Paní docentko, lze vůbec nějak definovat lidské zdraví...

Prosazuje se v některé zemi silněji psychosomatický proud? O...

Co se týče sladění práce se zdravím, existují...

Be the Best
Cesta za tajemstvím chuti

Co by řekla malá šestiletá Iveta, když by...

Tajemství úspěchu v gastronomii je naučit tým dělat...

Na začátku kreslíte? Ano, většinou jsou v základu...

A máte i oblíbené suroviny? Samozřejmě vanilku, to...

Be the Best
Raději budu kladivo než hřebík

Jak se člověk stane v Česku vyjednavačem? Co...

Jsou únosy specifické? Vyjednává se jinak? Únosy ano,...

Proč ve třech? Protože vyjednávání je i o...