Sobota 22. června 2024
ikona hodiny8. 11. 2023 08:36

Tipy na vánoční večírky na jižní Moravě

Pro plánování firemních vánočních večírků je nejvyšší čas. Kdo dřív přijde, ten si může vybírat z širší nabídky úžasných prostor a aktivit, které v Brně a na jižní Moravě jsou. Aby se vám v ní lépe orientovalo, rozdělili jsme vánoční aktivity na několik kategorií a přinášíme vám inspiraci na ty nejlepší.

Klára Lepičová autor

Foto: CCR JM Brno a Jižní Morava nabízejí širokou škálu zážitků pro firmy i jednotlivce Foto: CCR JM

Vybírat budete hlavně podle kapacity. Je velký rozdíl, zda hledáte místo pro sváteční posezení pro dvacet lidí, nebo jste velká firma se spoustou partnerů a bude vás několik set. V obou případech využíjte výhod, které nabízí hotelové restaurace a salonky. Zaměstnanci i další hosté z daleka ocení, že můžou skončit v nejlepším a nemusí řešit odvoz. Brněnské hotely mají s pořádáním večírků na různá témata zkušenosti, stačí si jen vybrat ten váš preferovaný a domluvit se na detailech. Krásné prostředí a výborná gastronomie čeká například v Courtyard by Marriott, v hotelu Barcelo Palace, hotelu International, Orea Santon nebo v Orea Congress hotel. V impozantním Ballroomu hotelu Passage se do sváteční atmosféry naladíte jedna dvě. Výjimečně se budete cítit v hotelu Continental, už jste viděli jejich Champagne bar se zelenou stěnou? Bublinky se k Vánocům hodí stejně dobře jako svařák. Výborně se o vás postarají v hotelu Quality, Avanti nebo eFi. Sál až pro 150 lidí mají v muzeu Terra Technica v areálu Excalibur City v Hatích u Znojma. Pro nadšence do jukeboxů, pinballových automatů a videoher bude toto místo splněným snem!

Potřebujete pozvat stovky až tisíce lidí? Zamluvte si včas některý z velkých sálů na Výstavišti nebo v hotelu Cosmopolitan Bobycentrum.

Chcete před samotným večírkem nasát kouzelnou atmosféru vánočního Brna? Objednejte si speciální jízdu v Šalina pub a projeďte se nasvíceným městem. Nebo začněte u svařáku na Zelňáku a pro pokračování si zamluvte terasu Tržnice. V tu chvíli budete mít nejlepší výhledy ve městě.

Nesmíme opomenout region. Dokonalý zážitek pro vás připraví v areálu Hraničního zámečku v Hlohovci. Od famózní gastronomie, přes voňavé wellness až po pohodlné ubytování. Restaurace Essens platí za špičku české gastronomie a michelinští komisaři už pomalu vyrážejí na lov. Buďte tam dřív.

Chcete se na chvíli cítit jako na zámku? Proč jen jako? Vyberte si z nepřeberného množství historických prostor. Vypíchneme Zámek Slavkov v příjemné dojezdové vzdálenosti od Brna. Nejkrásnější a největší Historický sál s výbornou akustikou pojme až 300 hostů na raut nebo 200 diváků na koncert.

Kouzlo zimních vinařství

To, že jsou vinohrady nejkrásnější na podzim, je sice pravda, ale velké kouzlo mají i v zimě. Nemluvě o nejčerstvější úrodě, která ve sklepech právě dozrála v mladé víno… Své o tom vědí třeba ve Vinařství Sonberk. V zimě pořádají pravidelné procházky po zimních vinicích, při kterých se dozvíte spoustu zákulisních informací a na konci si opečete špekáček. Potom už se s kolegy jen schovat do tepla a kochat se dechberoucím výhledem na Pálavu. Nádhernou atmosféru mají společenské akce v Křišťálovém sále ve Vinařství Spielberg v Archlebově. Pozvěte za odměnů svůj tým na slavnostní večeři. Otevřená kuchyně slibuje zážitky pro všechny smysly. Dobře vám bude také při víně, specialitách moravské kuchyně a cimbálové muzice v útulných sklepeních Valtického podzemí.

Potřebujete pomoci s výběrem místa?

Neváhejte se obrátit na Brno Convention Bureau, kde mají největší přehled a rádi vám poradí. Připravte si půdu pro nezapomenutelný večírek, který utuží váš tým!

Aktivně i o svátcích

Představa hostů usazených za stoly je pro vás málo akční? Máme spoustu tipů na aktivní zábavu, vhodnou i pro zimní měsíce. Vytáhněte třeba svůj tým na pátrací hru do přírody. Oblíbené treasure hunty jsou dostupné už na mnoha místech jižní Moravy. Kromě Brna jmenujme namátkou Znojmo, Mikulov, Pálavu, Lednici nebo Zaječí. V Golf resortu Kaskáda si zasoutěžte v odpalování golfových míčků, na Autodromu se vyblázněte na motokárách nebo si společně nadělte školu smyku. Pokud chcete jistotu střechy nad hlavou, máme tu haly na lasergame, bowling a dokonce i na exotický curling!

Kreativní workshopy

O Vánocích si chce každý hlavně odpočinout. Uvolněte se po posledním pracovním dni při příjemné společné aktivitě, kde necháte hlavu odpočinout a zapojíte hlavně ruce. Vyrobte si vlastní keramiku, naučte se uplést adventní věnec, vyrábějte ozdoby, přáníčka, nazdobte perníčky nebo se společně přihlaste na kurz vaření. O špetku divočejší bude škola míchání drinků a v pozdějších hodinách třeba i tour de bar po vyhlášených brněnských podnicích.

Společný wellness zážitek

Pokud je váš tým nakloněn společnému saunování nebo relaxu ve vířivce… leží před vámi už jen jeden těžký úkol, a to vybrat si z plejády možností tu pravou pro vás. V Brně jsou vyhlášeny Resort Maximus a Hotel Atlantis. V regionu vyzkoušejte Wine Wellness v Amande, Hotel Volarik nebo Orea Panorama v Moravském krasu. Krásný wellness a pivní lázně najdete v Hotelu Sladovna v Černé Hoře.

Na vrcholu léta nemáme moc pomyšlení na plánování Vánoc, ale právě teď je ten nejlepší čas na přípravy firemního vánočního večírku. Být o krok napřed znamená, že můžete vybírat ze široké škály míst a aktivit po celém Brně a Jižní Moravě. Od útulných setkání v hotelu po akční dobrodružství, kreativní workshopy a relaxační wellness zážitky – možnosti jsou různorodé. Pokud potřebujete pomoci s výběrem místa, neváhejte se na nás obrátit. Připravte půdu pro nezapomenutelný večírek, který utuží váš tým!

Nejnovější články

Pohled z praxe
Plasty se stávají strategickou komoditou

Je to celkem pochopitelné. Plasty jsou v různé podobě...

Nejen evropský plastový odpad se z části vyvážel do...

Plasty se vyrábějí z ropy, která se kvůli omezeným...

Jak úplné cirkularity dosáhnout? Samozřejmě by bylo nejlepším...

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Pohled z praxe
Digitalizace HR: Trend, který mění svět podnikání

Firmy se primárně zaměřují na digitalizaci výroby a...

„Pokud personální oddělení stále využívá převážně papírové dokumenty,...

Nové technologie se v HR aktuálně využívají v rámci...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Pražské zastupitelstvo schválilo novou strategii cestovní ruchu

Součástí strategie na roky 2024–2027 jsou i konkrétní...

Vyhodnocení Koncepce příjezdového cestovního ruchu Zájmy Prahy na...

Cestovní ruch
Last minute zájezdy jsou levnější než loni

Prodeje zájezdů cestovních kanceláří letos dosahují podobné úrovně,...

Při stanovování cen ze strany CK jsou hlavními...

Cestovní ruch
Letiště Praha produkuje jen čtvrtinu emisí CO₂ oproti dřívějšku

„Nejprve jsme se zaměřili na snižování dopadů na...

Letiště Praha využívá hned několik projektů, které mu...