Neděle 14. července 2024
ikona hodiny21. 12. 2023 07:14

Prestiž a flexibilita v KCP: Rok 2023 a plány do budoucna

Sázka na moderní technologie, kvalitní servis a udržitelnost přinesly Kongresovému centru Praha (KCP) prestižní postavení a pozitivně ovlivňují i jeho ekonomické výsledky. Globální atraktivitu centra stvrzují nejen vystoupení světoznámých umělců, ale i významné mezinárodní události, kterých je centrum špičkovým hostitelem. Co centru přinesl rok 2023 a jaké mají plány pro ten příští, odhalí Roman Sovják obchodní a marketingový ředitel KCP. 

Růžena Černíková autor

Foto: KCP I díky kvalitám KCP se Praha řadí do nejlepší pětky světových MICE destinací Foto: KCP

Jaký byl pro KCP rok 2023?

Upevnili jsme naši reputaci prémiového poskytovatele špičkových služeb i kvalitního zázemí. Naše designové interiéry dodávají akcím osobitý nádech originality, což je aspekt, který si získal nejen lokální, ale i mezinárodní oblibu. Hostili jsme prestižní světové události, včetně 27. Světového silničního kongresu pro více než 4 tisíce delegátů ze 117 zemí. Dalšími úspěšnými kongresy byly například EUROPACAT s dvěma tisíci návštěvníky a Světový kongres molekulárního zobrazování, který přilákal 1 500 účastníků. Naši prostorovou exkluzivitu a vysoce kvalitní služby i letos využily světové hudební celebrity, v čele s Led Zeppelin Symphonic nebo skladatelem a pianistou Ludovicem Einaudim, kterým ve stoje aplaudovaly tisíce diváků ve vyprodaném Kongresovém sále. I díky spolupráci s influencery jsme otevřeli dveře mladší generaci obdivující brutalistní a neofunkcionalistickou architekturu. Myslím, že rok 2023 tak mohu hodnotit jako velmi úspěšný.

xFoto: KCP Roman Sovják, obchodní a marketingový ředitel xFoto: KCP

S jakými výsledky rok 2023 ukončujete?

V roce 2022 jsme dosáhli rekordních tržeb, i přestože jej stále ovlivňovaly doznívající pandemie a válka na Ukrajině. Výrazný podíl na tržbách měly krátkodobé a dlouhodobé pronájmy, přičemž dominovaly ty krátkodobé. Také finanční výsledky hotelu se postupně vrací na úroveň před pandemií. Do našich ekonomických výsledků se začínají promítat i energeticky úsporná řešení, kterých v KCP přibývá. Jen fotovoltaická elektrárna, umístěná na střeše centra, má pokrýt deset procent naší celkové spotřeby energie. Paralelně s tím se letos Praha stala pátou nejatraktivnější kongresovou destinací světa. Benefity Prahy jsme uměli využít vždy, od krásného panoramatického výhledu na historickou Prahu, až po skvělou polohu přímo na metru a v těsné blízkosti středověkého Vyšehradu. Naše čísla naznačují, že i hospodářský výsledek letošního roku bude skvělý. A věřím, že máme dobře našlápnuto i na úspěšný rok 2024.

Grafika: KCP Grafika: KCP

Byl pro vás letošní rok v něčem výjimečný?

Naše sázka na moderní technologie, kvalitní servis a udržitelnost přináší své ovoce. Z KCP se stala prémiová značka, která poskytuje špičkové služby i prostory. A to nejen v budově centra, ale také v přidruženém hotelu Holiday Inn, jenž letos prošel rozsáhlou rekonstrukcí a nově nabízí moderní Open Lobby pro práci i odpočinek. Po šesti letech posunujeme vpřed i naši vizuální identitu a komunikační linku. Rádi bychom obchodním partnerům i široké veřejnosti dali najevo naši inspirativní podstatu a důraz na kvalitu každého okamžiku, který u nás stráví a na kterém nám záleží.

Foto: KCP Projekt nové výstavní haly Foto: KCP

Jaké jsou plány centra na rok 2024?

I nadále budeme do Prahy, díky efektivní spolupráci s promotéry, přivážet světové celebrity a nabízet bohatý kulturní program. Stejně tak budeme hostiteli významných kongresů a konferencí. Rádi bychom se však pustili i do plánované výstavby nové výstavní haly a revitalizace severní terasy. Ty by, kromě navýšení kapacity potřebné pro organizaci těch nejprestižnějších mezinárodní událostí, měly svůj přínos i pro Pražany. Více mezinárodních akcí je příležitostí, jak dostat Prahu jako ideální kongresovou destinaci do globálního povědomí, umožnit jí stát se centrem pro sdílení unikátního know-how, zejména v oblasti vědy a výzkumu. Nezanedbatelné budou také přínosy pro veřejné rozpočty. Plánovaná revitalizace Severní terasy by zase měla vytvořit nový příjemný prostor pro volnočasové aktivity veřejnosti. Nicméně uplynulé turbulentní roky nás naučily poprat se s nečekaným. Můj osobní základní plán je proto zachovat schopnost našeho týmu flexibilně reagovat na cokoli, co rok 2024 přinese. Věřím, že tato vlastnost je v našem oboru klíčová a životně důležitá.

Nejnovější články

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Aktuality
Jak vypadá zaměstnavatel snů podle Čechů?

Pro někoho to může být samozřejmost, ale výplata...

Samotné peníze, ať už jakkoli vysoké, ale nestačí....

Ve vlastním zájmu zaměstnavatelů by mělo rozhodně být...

Role skvělého zaměstnavatele ale tímto nekončí. 87 %...

Pátým pilířem super zaměstnavatele je péče o firemní...

Nejnovější Cestovní ruch

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...

Cestovní ruch
Základní tipy pro kyberbezpečnost na cestách

Kybernetická hygiena je jako ta osobní – základem...

Nejdůležitějším bodem v ochraně proti kybernetickým útokům je „záplatovat“...

Připojení k veřejné Wi-Fi s sebou nese rizika, zejména...