Čtvrtek 18. července 2024
ikona hodiny28. 6. 2024 07:32

Kongresové centrum Praha posiluje globální renomé sobě i Praze

Posun do prémiového segmentu poskytovatelů kongresových služeb přineslo v roce 2024 Kongresovému centru Praha (KCP) zvýšenou poptávku po krátkodobých pronájmech o 30 %. Centrum se opírá o atraktivní pozici Prahy, své zkušenosti a schopnosti, kvalitní vybavení a příležitosti trhu. Díky tomu hostí prestižní události, jako byl například loňský 27. Světový silniční kongres nebo letošní Dance World Cup, u něhož očekává až 25 tisíc návštěvníků z celého světa. Aby svůj i pražský potenciál posunulo dál, je potřeba expandovat.

Růžena Černíková autor

Foto: KCP Radioday EUROPE 2023 Foto: KCP

Obchodní čísla za minulý rok naznačují, že budou stejně jako v roce 2022 rekordní. Kongresové centrum Praha posouvá vlastní mety a získává na renomé. Svou roli v úspěchu hrají nejen špičkové služby centra, kvalitní vybavení a jedinečný interiér, ale také externí faktory, jako je atraktivita lokality, větší chuť cestovat i vyšší potřeba setkávat se osobně. „Na krátkodobých pronájmech vidíme třicetiprocentní nárůst poptávky. Firmy se nebojí do eventů investovat. Očekávají špičkový servis, který jsme jim schopni zajistit. Narůstá také poptávka po velkých kongresech. Oproti roku 2022 se v loňském roce pořádaly větší a nákladnější akce a letošní rok trend následuje. Podmínky pro růst KCP i Prahy jsou proto ideální,“ objasňuje Roman Sovják, obchodní a marketingový ředitel centra.

Praha: 6. nejatraktivnější destinace světa

KCP si za svého hostitele volí politické špičky, jako tomu bylo například u druhého předsednictví ČR v Radě EU v roce 2022. V průběhu šestiměsíčního období se v KCP uskutečnilo 65 akcí pro vrcholné politiky v čele s předsedkyní Evropské komise Ursulou von der Leyen. Praha na své půvaby a kvalitní zázemí láká organizátory z mnoha oblastí a čím dál častěji vítězí v kandidaturách prestižních mezinárodních kongresů. Příkladem může být 27. Světový silniční kongres, u kterého Praha porazila s dvojnásobným náskokem Sydney nebo Kuala Lumpur. V designových interiérech kongresového centra se loni na silničním eventu potkalo více než 4 000 tisíce delegátů ze 117 zemí světa. Vítězství v kandidatuře Praha získala i pro Světový chemický kongres Mezinárodní unie pro čistou a užitou chemii (International Union of Pure and Applied Chemistry – IUPAC), plánovaný na rok 2029. V souboji o preferovanou lokalitu za sebou nechala asijská velkoměsta Chengdu a Taipei i německý Düsseldorf. Na přelomu června a července proběhne největší světová taneční soutěž pro děti a mládež Dance World Cup, na níž se v průběhu deseti dnů v Kongresovém centru Praha setká více než 25 tisíc tanečníků. „Praha jako šestá nejatraktivnější kongresová destinace světa přitahuje pozornost velkých organizátorů a my této příležitosti umíme využít. Naše prostory vyhledávají lékařské a vědecké kapacity pro sdílení nejnovějších poznatků z oblasti pokročilé vědy a klinické praxe. Příkladem může být 44. výroční zasedání Mezinárodní společnosti pro transplantace srdce a plic (ISHLT), na který v dubnu zavítalo více než 3 500 delegátů z 55 zemí světa,“ vysvětluje Roman Sovják.

KCP: Nová hala umožní zúročit potenciál centra i Prahy

Cílení na velké mezinárodní konference se centru vyplácí a spolu s jeho renomé stoupá i chuť usilovat o největší mezinárodní eventy, jejichž konání je v KCP aktuálně limitováno kapacitou. Centrum je v současné době schopné v 70 sálech a saloncích odbavit eventy až pro 10 000 účastníků. Expanze KCP je pro splnění ambicí i využití potenciálu Prahy klíčová. Plánovaná výstavba nové výstavní haly zvětší kapacitu o 5000 m² a umožní metropoli stát se globálním centrem pro sdílení unikátního know­‑how, místa setkávání světových kapacit různých oborů. „Výstavba nové haly ale představuje také nezanedbatelné zisky do veřejných rozpočtů a kultivaci příjezdového turismu, který je s tím kongresovým úzce spjatý. Kongresový turista v porovnání s běžným turistou utrácí třikrát více, rád se na místo vrací a má zájem o hlubší poznání české kultury a historie,“ osvětluje další benefity haly Lenka Žlebková, generální ředitelka Kongresového centra Praha. „Součástí projektu je i revitalizace severní terasy. Na ní by měla vzniknout kavárna, skatepark, chill out zóny a vyhlídková stěna s pódiem a LED obrazovkou pro outdoor eventy. Z celého projektu tak budou profitovat i Pražané, kterým hala a revitalizace terasy přinesou příjemné prostory pro trávení volného času,“ uzavírá Žlebková.

Nejnovější články

Aktuality
Hospodářská komora: Průmysl nesmí být omezován

Kvantitativní část Státní energetické koncepce i Politiky ochrany...

Státní energetická koncepce postrádá podle Komory důsledné vyhodnocení...

Expertní pohled
Spokojení zaměstnanci mohou až o čtvrtinu zvýšit firemní zisk

Změna přístupu z „máme zaměstnance“ na „pracují u...

V době, kdy lidé kladou větší důraz na rovnováhu...

Zaměřte se na člověka: Myslete na to, aby...

Řešte predikci a prevenci: Pomocí strojového učení a...

Trendy
Pokles cen zemědělských výrobců zpomalil

Meziročně tak byly ceny zemědělských výrobců nižší o...

Pokles cen neočekávám v oblasti stavebních prací. Ty byly...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Hrdinové cestovního ruchu 2024: Hlasujte pro své favority!

Ocenění Hrdinové cestovního ruchu získávají osobnosti a projekty,...

Lidé mohou poslat hlas svému favoritovi on-line prostřednictvím...

„V kontextu s nominacemi na Hrdiny cestovního ruchu...

Výsledky letošního ročníku vyhlásí CzechTourism na networkingovém večeru...

Aktuality
Originalita v kultuře: Symfonie zednářů, Mozart i Ellington

Každý zná osm tónů stupnice, ale jen genius...

Téma LVHF 2024 se odráží i v programu...

Na svůj osobní seznam výjimečných zážitků 2024 si...

Hudba a zednářství mají silné pouto. Jak silné...

Aktuality
Průzkum v Českém Švýcarsku: Národní park je dobrý soused

„Jsou to dva roky, co Národní park České...

„Jak ukazuje hned několik výsledků z reprezentativního šetření,...

Z dotazování vyplynulo, že většina obyvatel obcí národního...