Pondělí 4. března 2024
ikona hodiny17. 1. 2024 11:47

Trendy cestovního ruchu ve světě i v Česku

Uvedou je veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD

Již 32. ročník mezinárodních veletrhů cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD proběhne v termínu od 15. do 17. března na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Exotické perly, atraktivní destinace napříč kontinenty i turistická lákadla v Česku představí nejvýznamnější tuzemští i zahraniční vystavovatelé. Nebude chybět doprovodný program plný zajímavostí pro odborníky i širokou veřejnost.

Lucie Bártová autor

ABF

Foto: PVA Expo Veletrhy cestovního ruchu se blíží Foto: PVA Expo

V rámci veletrhu HOLIDAY WORLD uvidí návštěvníci expozice z oblíbených i zcela nových destinací a oblastí, například italský ostrov Elba, oblíbené Chorvatsko s jeho lákadly, Slovinsko ale např. i vzdálenější destinace jako Peru, Indonésii, již podruhé Japonsko a po delší odmlce se vrací do Letňan Srí Lanka.

Veletrh REGION WORLD nabídne nejkomplexnější přehlídku turistických lokalit, trendů a novinek z území České republiky. Nebudou chybět inspirativní expozice zahrnující všechny tipy dovolené, portfolio nabídek zájezdů po republice, ale také přehledy atraktivních míst v jednotlivých krajích. Partnerským regionem pro rok 2024 se stal Moravskoslezský kraj.

Odborné konference i zábava

První veletržní den 15. března bude věnován odborné veřejnosti oboru cestovního ruchu, pro niž je připraven atraktivní doprovodný program. Nebude chybět 13. ročník konference vzdělávací platformy Fórum cestovního ruchu pořádané agenturou CzechTourism zabývající se aktuálními i budoucími výzvami turismu, které zásadně ovlivňují zahraniční i tuzemské návštěvníky České republiky.

Ve stejný den se uskuteční také pátý ročník MBM Tourism Prague s možností osobních obchodních jednání profesionálů. Potřetí se na výstavišti PVA EXPO PRAHA bude udělovat také prestižní ocenění Velká cena cestovního ruchu 2023/2024 pořádané komunikační agenturou COT Group. Bojovat se bude v kategoriích Nejlepší turistický produkt, Inovativní marketingová komunikace, Nejlepší e-projekt a Nejlepší udržitelný projekt.

O tom, jaký kraj si Češi loni nejvíce oblíbili, se bude hlasovat v anketě Kraj mého srdce pořádané redakcí portálu Kam v Česku ve spolupráci s ABF, a.s. konané pod záštitou Asociace krajů ČR. Hlasovat pro svou oblíbenou lokalitu mohou zájemci od 15. ledna do konce února ZDE. Vítězové převezmou své ceny během doprovodného programu druhý den konání veletrhů.

Společnosti či informační centra, která mají zájem prezentovat se v rámci HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024 a jsou členy oborových asociací (ACK ČR, AČCKA nebo A.T.I.C.), mohou získat cenově zvýhodněné balíčky pro vystavovatele.

Veletrhy HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se konají v souběhu s 15. ročníkem výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a 7. ročníkem výstavy lodí a vodních sportů FOR BOAT. Více informací najdete na www.holidayworld.cz.

Články autora Lucie Bártová

Nejnovější články

Názory
Blíží se znovu do USA nemovitostní krize?

Studie, kterou vydala NBER (National Bureau of Economic...

Začínající krize v sektoru nemovitostí nakonec může americkou...

Analýzy
Startupy zaměstnávají víc Čechů než zemědělství

V praxi to znamená, že nové technologické firmy v předminulém...

V posledních čtyřech letech se počet startupů zvýšil...

Podle nasbíraných dat přitom startupy většinou představují spíše...

Cílem nového reportu je podle Mikschika přinášet veřejnosti...

Expertní pohled
Jak psychologie ovlivňuje reklamu a e-commerce?

Vystoupí na ní psychologové, influencer Kovy i zástupci...

Oči jsou nejdůležitějším smyslovým orgánem, vizuál proto představuje...

V panelové diskusi k tématu psychologie v reklamě...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Novinkou pro turisty na jižní Moravě bude MojaKarta

Po vzoru dobré praxe ze zahraničí či některých...

Jižní Moravu turisté vyhledávají skrze vinice, zámky, muzea,...

Výhody MojaKarty mohou turisté využívat od dubna. „V...

Cestovní ruch
The Artisan zve na Restaurant Week

„Máme radost, že se můžeme i letos zapojit...

Festivalové menu The Artisan odstartuje čerstvým jeseterem z oblíbené...

Vegetariánská varianta nabídne pokrmy plné zeleniny, včetně předkrmu...

Cestovní ruch
Jednodušší cestování za poznáváním Střední Asie

Ředitel Leteckého obchodu Letiště Praha Jaroslav Filip potvrdil,...

Společnost Qanot Sharq Airlines, založená v roce 1998,...