Úterý 28. května 2024
ikona hodiny17. 4. 2024 07:01

HOLIDAY WORLD 2024 navštívilo přes 26 tisíc milovníků cestování

Mezinárodní veletrh cestovního ruchu a regionální turistiky HOLIDAY WORLD & REGION WORLD proběhl na letňanském výstavišti PVA EXPO PRAHA ve dnech 15. až 17. března. Návštěvníci mohli shlédnout expozice více než tří stovek vystavovatelů z celého světa. Doprovodný program potěšil odborníky i laické milovníky cestování.

Lucie Bártová autor

ABF

Foto: ABF HOLIDAY WORLD & REGION WORLD 2024 Foto: ABF

Expozice 302 vystavovatelů z 24 zemí světa, na hrubé výstavní ploše 9400 čtverečních metrů, během tří dnů navštívilo 26 815 zájemců o všechny druhy cestování. Partnerskou zemí letošního již 32. ročníku se stala exotická Srí Lanka, která se po letech vrátila na veletrh.

„Návštěvníci si mohli prohlédnout expozice z mnoha vzdálených destinací jako Indonésie, Peru, Thajska nebo Japonska. Premiérově se na veletrhu v Letňanech představil ostrov Elba a samozřejmě nechyběly ani tradiční turistické bestsellery jako Chorvatsko nebo Slovinsko a jiné Čechům blízké země,“ říká ředitelka veletrhu Janica Ciglianová.

REGION WORLD potěšil vyznavače tuzemské turistiky, kdy se v Letňanech prezentovaly téměř všechny kraje z České republiky. Partnerským regionem se pro letošní rok stal Moravskoslezský kraj, který překvapil množstvím zajímavostí i přírodních scenérií.

Úspěšný odborný den

Veletrh HOLIDAY WORLD & REGION WORLD tradičně věnuje první den konání odborné veřejnosti z odvětví cestovního ruchu. Letos v rámci doprovodného programu uvedl 12. ročník konference a vzdělávací platformy Fórum cestovního ruchu pořádané agenturou CzechTourism. Ta se zabývá aktuálními i budoucími výzvami turismu, které zásadně ovlivňují zahraniční i tuzemské návštěvníky České republiky. Letos se mimo jiné zaměřila na diskuzi o vlivu malých a středních firem i velkých korporací na životní a sociální prostředí. V rámci panelových debat došlo i na téma aktivního a lázeňského turismu.

Páteční program pro odborníky obohatil také MBM Tourism Prague s možností osobních obchodních jednání profesionálů, které pořádaly Enterprise Europe Network a Centrum pro regionální rozvoj ČR ve spolupráci s ABF, a.s., a udílení ocenění Velká cena cestovního ruchu 2023/2024, kterou vyhlašuje COT Group.

Proběhl také historicky první B2B workshop mezi polskými regiony a českými touroperátory pod patronací pražské kanceláře Polské turistické organizace. Představilo se na něm 13 polských turistických organizací a další čtyři desítky jejich členů. Premiérově proběhl Německý národní workshop a tradičně se konal v rámci veletrhu workshop Montenegro.

Během prvního dne veletrhu byl honorován kraj Vysočina, vítěz ankety Kraj mého srdce pořádané redakcí portálu Kam po Česku ve spolupráci s ABF, a.s. konané pod záštitou Asociace krajů ČR.

Atraktivní soutěže

Návštěvníci z řad široké veřejnosti vyhrávali v rámci HOLIDAY WORLD & REGION WORLD luxusní ceny hned v několika soutěžích, například zájezd pro dva do luxusního hotelu Nirvana s Ultra All Inclusive od společnosti Coral Travel CZ, čtyřdenní pobyt v oblasti Národního parku Vysoké Taury od ALPINmedia a NP Vysoké Taury, tři dny v Salcburku se vstupem do téměř tří desítek zajímavostí nebo desetidenní plavbu pro celou rodinu na největší lodi MSC WORLD EUROPA od společnosti RIVIERA TOUR.

HOLIDAY WORLD & REGION WORLD se konal v souběhu s 15. ročníkem výstavy obytných automobilů a karavanů FOR CARAVAN a se 7. ročníkem výstavy lodí a vodních sportů FOR BOAT. Více informací najdete na www.holidayworld.cz.

Články autora Lucie Bártová

Nejnovější články

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...

Nejnovější Cestovní ruch

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Cestovní ruch
Udržitelné cestování: Mladí lidé jdou příkladem

Pojem udržitelné cestování zná pouze každý pátý Čech....

Mezi hlavní bariéry pro udržitelné cestování patří časová...

Z výzkumu vyplynulo, že je třeba pojmout problematiku opravdu...

Cestovní ruch
Hotel není rohlík

O tom na půdě Hospodářské komory v pražském...

Druhým problémem je nedostatek a nízká kvalita personálu....

Poslední část diskuse byla věnována marketingu, v němž stále...