Úterý 28. května 2024
ikona hodiny10. 5. 2024 06:55

První Wienerberger fórum roku 2024 je tu!

Využití dešťové vody, nová střešní okna i hydroizolace plochých střech

Nenechte si ujít první Wienerberger fórum roku 2024, které se bude konat 16. května od 9 do 12 hodin ve virtuálním prostoru WOW (World of Wienerberger). Přednášky expertů z oblasti stavebnictví a architektury budou již třetí rok obohaceny o virtuální vizualizace. Zájemce z řad odborníků i laiků čeká nabitý program. Přednášky se budou týkat konkrétních produktů a jejich benefitů, přičemž nebudou chybět ani novinky a trendy z portfolia společnosti Wienerberger. Ty představí odborníci z Wienerbergeru a některé bloky doplní i externí hosté. Chybět letos nebude ani téma energetické náročnosti budov a udržitelnosti.

Věra Binderová autor

Foto: Wienerberger Pořádný dům, jako tento v Liberci – to je vizitka značky Wienerberger Foto: Wienerberger

„Wienerberger je lídrem ve stavebnictví na českém trhu, a to nejen proto, že neustále přicházíme s novými produkty či inovacemi, ale i díky rovnocennému zájmu o udržitelnost. Během naší každoroční online konference, Wienerberger fóra, která přiláká více než tisíc diváků, představíme novinky z našeho rozsáhlého portfolia produktů, umožňující komplexní systémová řešení. Zaměříme se také na aktuální trendy ve stavebnictví. Kromě toho máme za sebou náš první udržitelný report, angažujeme se v revitalizaci krajiny po těžbě surovin a mnoho dalšího. Součástí konference budou i praktické ukázky a 3D vizualizace produktů, což nám umožní lépe představit naše inovace účastníkům,” říká Jiří Dobiáš, ředitel produktového managementu a business developmentu společnosti Wienerberger. Konferenci zahájí právě Jiří Dobiáš spolu s ESG manažerkou Kristýnou Vobeckou. Mezi bloky návštěvníkům průběžně představí trendy a novinky ze světa Wienerbergeru.

Konference bude rozdělena do sedmi bloků podle zaměření. Jako první představí Jiří Strnad, ředitel prodeje Leadax společnosti Wienerberger, a Václav Jakubčík, produktový specialista značky Leadax, budoucnost řešení plochých střech Leadax. Odborníci shrnou aktuální situaci v oblasti hydroizolací na českém i zahraničním trhu a představení řešení pro ploché střechy Wienerberger.

Ve virtuálním prostředí World of Wienerberger přijde řada i na téma akustiky zdiva Porotherm, které představí vedoucí oddělení produktových specialistů společnosti Wienerberger Milan Rotek s lektorem Wienerbergeru Janem Huberem. Akustický komfort je totiž jedním ze základních parametrů stavby. Výsledný efekt však záleží na mnoha faktorech, o kterých si odborníci z Wienerbergeru pohovoří s hostem Janem Klečkou, který je vedoucím útvaru technologií a materiálů ve společnosti Metrostav.

Poté následuje přednáška věnovaná letošní produktové novince značky Tondach – střešním oknům, která jsou vhodná pro všechny typy šikmých střech se sklonem od 15° do 90°. „Na konferenci představíme dvě varianty střešních oken, které jsou k dispozici v šesti nejpoužívanějších velikostech. Jde o plastová okna Tondach RW-PK 3 a dřevěná okna Tondach RW-DK 3 vybavená tepelněizolačním trojsklem. Dále seznámíme posluchače s originálním systémovým příslušenstvím, které ke střešním oknům nabízíme,” říká Jan Bubeník, junior produktový manažer Tondach společnosti Wienerberger, který přednášku povede spolu s produktovým specialistou Wienerbergeru Michalem Šenkýřem.

Harmonogram přednášek

Novinky a trendy v sortimentu ze světa Wienerbergeru budou návštěvníky provázet po celou dobu konference. Představí je Ing. Jiří Dobiáš, Ph.D., ředitel produktového managementu a business developmentu společnosti Wienerberger, společně s Ing. Kristýnou Vobeckou, ESG Manažerkou společnosti Wienerberger.

Budoucnost řešení plochých střech Leadax

Mgr. Jiří Strnad, ředitel prodeje Leadax ve společnosti Wienerberger

Ing. Václav Jakubčík, produktový specialista Leadax ve společnosti Wienerberger

Akustika zdiva Porotherm z praxe ve stavebních konstrukcích v souvislostech

Ing. Milan Rotek, vedoucí oddělení produktových specialistů společnosti Wienerberger

Ing. Jan Klečka, vedoucí útvaru technologií a materiálů, Metrostav a.s.

Jan Huber, DiS., interní lektor společnosti Wienerberger

Střešní okna Tondach – představení produktové novinky

Ing. Michal Šenkýř, produktový specialista společnosti Wienerberger

Ing. Jan Bubeník, junior produktový manažer Tondach společnosti Wienerberger

Energetická náročnost budov a dotace NZÚ

Ing. Tomáš Kupsa, ředitel pro digitální produkty, DEKPROJEKT s.r.o.

Ing. Michal Šenkýř, produktový specialista společnosti Wienerberger

Systematické hospodaření s dešťovou vodou (HDV) u rodinných domů

Martin Brádka, produktový manažer Semmelrock ve společnosti Wienerberger

Ing. Michal Zálešák, Ph.D., produktový manažer Pipelife

Lícové zdivo Terca – reference netradiční stavby – City Smíchov

Pavel Korous, obchodní specialista Terca společnosti Wienerberger

Ing. arch. Jan Pech, architekt ve společnosti D3A architekti

Statika bytových domů z keramického zdiva Porotherm

Ing. Ivo Petrášek, statik společnosti Wienerberger

Soňa Císařová, vedoucí oddělení Marketingových služeb

Těšit se můžete i na další pohledy do oboru stavebnictví. Ředitel pro digitální produkty DEKPROJEKT Tomáš Kupsa se ve svém bloku bude věnovat tématu energetické náročnosti budov a dotaci Nová Zelená úsporám, kterou mohou investoři využít k financování energeticky úsporných opatření svého domova. V rozhovoru s Michalem Šenkýřem, produktovým specialistou společnosti Wienerberger, se zaměří na novinky v legislativě a proberou také možnosti získání dotace.

Z pohledu udržitelnosti přijde řada na téma využití dešťové vody u rodinných domů, kterému se bude ve svém bloku věnovat produktový manažer Pipelife Michal Zálešák a produktový manažer Semmelrock společnosti Wienerberger Martin Brádka. Společně informují účastníky o tom, jak kombinace produktů Semmelrock a PIPELIFE umožňuje sbírat dešťovou vodu v místě spadu, řízeně ji odvádět, retenovat a vsakovat.

Závěr online konference bude věnován lícovému zdivu a páskám Terca, který povede obchodní specialista značky Terca společnosti Wienerberger Pavel Korous. Společně s architektem ve společnosti D3A architekti Janem Pechem se podívají na jedno z inovativních řešení tohoto tradičního materiálu. Optimálnímu řešení a vlastnostem keramického zdiva Porotherm pro vícepodlažní bytové domy se bude věnovat Ivo Petrášek, statik společnosti Wienerberger.

Registrace na online konferenci, která poradí a inspiruje, je spuštěna ve WIP zóně. Poté se jen stačí přihlásit k účasti na streamu, který můžete sledovat z pohodlí domova. Více informací naleznete na webu Wienerbergeru.

Články autora Věra Binderová

Nejnovější články

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...

Nejnovější Aktuality

Komora.cz
„Flexinovela“ zákoníku práce pomůže i rodičům malých dětí

Skloubit péči o děti, zároveň si udržet kontakt...

„Plánované změny pomohou trhu práce v Česku. Zaměstnanci,...

Cestovní ruch
Nekalé praktiky falešných turistických průvodců skončí

Například tržní řád hlavního města Prahy vymezuje území,...

„Jsem rád, že se podařilo najít formulaci, která...

„Od ledna 2025 si slušní poskytovatelé průvodcovských služeb...

Komora.cz
Zaměstnavatelé novelu zákoníku práce uvítají

Současná praxe, kdy může být výpověď z pracovního...

S tím úzce souvisí další změna zákoníku práce,...